Резултати от 1 до 15 от общо 15

Климатик само за охлаждане през лятото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #1

    Климатик само за охлаждане през лятото

    Здравейте!
    Ето, че с настъпване на лятото и високите температури навън се замислям за климатик, който да ме "спаси" от летните горещини! Имам локално парно, което ми е идеално за отопление през зимата, но за лятото си нямам подходящ охладител (до сега разчитах на обикновен вентилатор, както се казва "слаба работа")! Та, какъв климатик бихте ми препоръчали, който ще се ползва единствено за охлаждане през лятото!? Стаята е 20 кв.м., дървена дограма в добро състояние и уплътнена, окачен таван!
    Отноно типа на климатичната система - посъветвайте ме за инверторен или конвенционален, а също така и надеждна марка?
    Благодаря предварително на включилите се по запитването ми!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Ами 9-ка(25-ца) ще ти свърши работа. Мисля, че няма нужда да купуваш инверторен климатик. Хубавите марки са ясни, но зависи дали можеш да си ги ползволиш. Ако имаш да минеп максимално евтимо можеш да вземеш една Мидеа. От високия клас са Даикин, Митсубиши, Фуджитсу(по-евтинт от предните два)...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #3

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Може ли малко по-подробно да ми обясниш, това "9-ка(25-ца) ще ти свърши работа" не ми говори нищо?! Благодаря ти!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    stanieri ако стаята ти е 20 квадрата то това значи, че е около 54 кубика обем. За един кубик обем е необходима около 40 вата енергия за охлаждане в случай, че в стаята има уреди който отделят топлина, готварски печки, хладилници, телевизор и т.н. колко души ще стоят обикновенно в стаята също има значение, затова го смятаме по 40 вата това дава 2160 вата. Значи климатик който отдава 2500 вата на охлаждане ти върши идеално работа. Това са груби сметки, но вършат работа. Аз лично никога не бих си взел конвенционален климатик защот освен, че че харчат повече са и по-шумни.Трябва да призная обаче, че в службата си имам и един конвенционален Дайкин пройзведен в Япония през далечната 2002 година и закупен от мен само за 300 лева с монтажа, който вече втора година работи безупречно.
    За моделите какво да ти кажа за суми до 500 лева нищо свястно ново не може да се намери при втората употреба има голям избор на цени от 500 до 700 лева, това обикновенно са инвертори който топлят и охлаждат. От киайските Мидеата е добър климатик, но за мен е твърде шумен. Ако си отделил сума около 1000 лева не се скъпи и си вземи японска машина, знаеш , че си влагаш парите в нещо качественно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #5

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    @blue1, много ти благодаря за споделеното мнение! Сумата, която отделих е точно около 1000 лв. и ще се огледам да си избера за тези пари климатик!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #6

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Аз ще ти кажа че Мидея не са шумни и ако сметнеш че една 12ка излиза 630лв с монтажа с другите 370лв може да идеш на море. А относно втората употреба аз работих с такива доста време но там е кофти с подръжката липсата на части е основния дерт части се набавят от други употребявани клими ако има този модел.Е помисли заслужава ли си употребявания сметни сам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Airclima Мидеята не са шумни спрямо кой друг? Спрямо това което са продава масово на пазара вероятно си прав, но в сравнение японските марки съм се уверил, че са доста шумни. Това са преките ми впечатления. Имам шанса поради естеството на работата ми да наблюдавам работата на десетки различни модели климатици за много продължителен период от време. Това са нови всякакви и втора ръка като почнеш от 20 годишни машини та стигнеш до чисто нови клими внос от Япония. Не съм специалист в областа на климатичната техника, но като обикновен потребител мога да кажа, че проблемите при новите климатици са учудващо повече от колкото при втората употреба. Говорим за ценовия клас до 1000 лева. Относно с ремонта ще добавя, че може би защото фирмите който се занимават с внос на клими от Япония са Пловдивски, поне тези който аз знам, проблем с ремонта и подмяната на части няма никакъв .
    И не на последно място Airclima що за климатик е този който е на цената /почти/ на един качествен компресор?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #8

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Може да звучи глупаво въпроса ми, но искам да попитам има ли климатици само за охлаждане!?

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    @stanieri
    Погледни Fujitsu ASY 9USB-конвенционален, на цена около 980лв.без монтаж, надеждна машина която без проблеми ще те охлажда и топли когато те домързи или на вън е 10-15гр. и не си заслужава да палиш парното!

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    мисля, че доста инфо има във форума
    ако е САМО за охлаждане бих си купил най-евтиното климатиче!!
    Никакви екстри и т.н........

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Airclima Мидеята не са шумни спрямо кой друг? Спрямо това което са продава масово на пазара вероятно си прав, но в сравнение японските марки съм се уверил, че са доста шумни. Това са преките ми впечатления. Имам шанса поради естеството на работата ми да наблюдавам работата на десетки различни модели климатици за много продължителен период от време. Това са нови всякакви и втора ръка като почнеш от 20 годишни машини та стигнеш до чисто нови клими внос от Япония. Не съм специалист в областа на климатичната техника, но като обикновен потребител мога да кажа, че проблемите при новите климатици са учудващо повече от колкото при втората употреба. Говорим за ценовия клас до 1000 лева. Относно с ремонта ще добавя, че може би защото фирмите който се занимават с внос на клими от Япония са Пловдивски, поне тези който аз знам, проблем с ремонта и подмяната на части няма никакъв .
    И не на последно място Airclima що за климатик е този който е на цената /почти/ на един качествен компресор?
    Като само казваш, че не си специалист по добре не философствай. Повече проблеми правят евтините китайски климатииц. Купи си марков климатик и да видим как ще е. Под марков не разбирай Панасоник. Въобще не се залъхгвай, че климатика втора употреба е много надежден.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Julian ти четеш ли преди да напишеш нещо, че нещо не виждам къде ми е филосфстването, твърдиш същото което и аз съм написал, че китайските са боклуци. Моята теза, е че като нямаш 2-3 бона за истински климатик по-добре си купи някой запазен японски за една трета от парите вместо за същата сума да се набуташ за някакъв боклук от братски Китай. Toshiba RAS-285 LDR, COP- 5, R -410, хибриден инвертор,пройзводство 2001 година купен през 2005 година за сумата от 780 лева с монтажа, две години гаранция, перфектен външен вид и никакви грешки при автотестването. Ти какво предлагаш за тези пари което да отговаря поне на половина на техническите характеристики на този модел. А за надежността мога да добавя, че имам Санйо което ползвам безмилостно вече 7 година и не е дало никакъв проблем до сега и в този момент да умре ще ми е все тая щото отдавна се е изплатил.
    Между другото често нарушаваш добрия тон в съобщенията си, а си модератор, прави кофти впечатление.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #13

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Как да не чете,я виж цял "Доктор" е станал,но ти му предлагаш "разните"му там Тошиби и то втора употреба,че и внесени контрабанда.Виж,ако беше Дайкин......ехееееее това е вече друга бира.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Ами купувайте си климатици втора употреба на 100V и им асе радвайте. Щом това е най доброто. Направо да затваряме форума за отопление и климатизация и да нашиеш с големи букви. Никой да не пита за нов климатик. Само втора употреба на 100V. Това е най доброто и никкави Даикини и Митсубишита.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #15

    Re: Съвет за климатик само за охлаждане през лятото

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri
    Може да звучи глупаво въпроса ми, но искам да попитам има ли климатици само за охлаждане!?
    Въпросът ти не звучи глупаво, но в стремежа да да се докаже кой и кое е по-по-най май никой не иска да ти отговори. Според моя скромен опит отговорът е да, но само на теория. Разликата в парите между климатик САМО ОХЛАЖДАНЕ и климатик ТЕРМОПОМПА (охлаждане и отопление) е толкова малка, че никой не внася само охлаждане, пък и повечето хора ги търсят основно за отопление.

    И понеже има достатъчно голяма и обширна тема за климите на тази май и трябва ключ......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик само за лятото - стая 25м2
    От romborak във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-14, 12:15
  2. Може ли да работи климатика САМО лятото.
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-04-14, 16:46
  3. Отговори: 8
    Последно: 15-10-11, 13:45
  4. Помощ за избор на климатик САМО ЗА ОХЛАЖДАНЕ!
    От Kai във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-07-11, 23:22
  5. Препоръчайте ми климатик само за охлаждане
    От rocky50 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 06-06-09, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе