Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Pat

Може ли да работи климатика САМО лятото.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Здравейте.Интересува ме може ли да се използва климатик само през лятото за охлаждане,а зимата да не работи,като само е включен щепсела в контакта.Искам да монтирам един климатик в коридора на една гарсионерка.Ще се охлажда стая 8 кв.м като вратата на стаята ще е отворена с коридор 5 кв.м.За зимата не ми трябва отопление с климатик, защото в стаята има монтиран конвектор,който не ми харчи почти никакъв ток.Климатика ще е ME-конвекционален,но дали мога да го използвам САМО за охлаждане,дали като не работи зимата няма да се прецака.
    Благодаря на отговорилите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Не виждам проблем.

  4. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #3

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Един съвет от мен.
    Монтирай климатика в коридора така, че да е срещу входната врата на стаята.
    Изборът е твой.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от igt Виж публикацията
    Един съвет от мен.
    Монтирай климатика в коридора така, че да е срещу входната врата на стаята.
    Изборът е твой.
    Знаеш ли какво ще се случи тогава или си любопитен да научиш в последствие?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    Здравейте.Интересува ме може ли да се използва климатик само през лятото за охлаждане,а зимата да не работи,като само е включен щепсела в контакта.Искам да монтирам един климатик в коридора на една гарсионерка.Ще се охлажда стая 8 кв.м като вратата на стаята ще е отворена с коридор 5 кв.м.За зимата не ми трябва отопление с климатик, защото в стаята има монтиран конвектор,който не ми харчи почти никакъв ток.Климатика ще е ME-конвекционален,но дали мога да го използвам САМО за охлаждане,дали като не работи зимата няма да се прецака.
    Благодаря на отговорилите.
    Да, може. Климатика за това по принцип е направен. Хладилника ти да не би да има режим отопление? Даже няма никакъв смисъл да го държиш включен в контакта през зимата - едно че дърпа (макар и минимален) ток на стен-бай, другото по-важното е, че е подложен на сривовете и пиковете в мрежата (токови удари).

    Първоначално публикувано от igt
    Един съвет от мен.
    Монтирай климатика в коридора така, че да е срещу входната врата на стаята.
    Изборът е твой.

    Знаеш ли какво ще се случи тогава или си любопитен да научиш в последствие?
    Ще получи по-добро охлаждане на стаята и по-ефективна работа на климатика, като същевременно струята няма да се усеща силно стига да не стоиш директно пред вратата.
    Имам така монтиран климатик, които охлажда 2 стаи хол и спалня, като спалнята е преходна от хола. Хем ти е хладно , хем не се усеща никакво течение. А и въздушната струя на всеки климатик може да се насочва.... така че проблема е никакъв ако искаш да духа в друга посока.

  7. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #6

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Знаеш ли какво ще се случи тогава или си любопитен да научиш в последствие?
    Знам - това каквото е написал Pat.
    Точно така имам монтиран конвенционален климатик и охлаждам/отоплявам хол и спалня.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Вие с Pat сигурни ли сте, че знаете какво точно представлява гарсониерата?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #8

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вие с Pat сигурни ли сте, че знаете какво точно представлява гарсониерата?
    Пишете на български език!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 21-03-14 в 22:43.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вие с Pat сигурни ли сте, че знаете какво точно представлява гарсониерата?
    Ако имаш да казваш нещо, казвай го. Няма смисъл да се правиш на интересен , щото не си.
    Kasap и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Нямам нищо интересто за разказване, а да отбележа нещо важно. Системата, която толерирате, няма да проработи, защото съм я пробвал преди 14 години. Освен, разбира се, ако касата на вратата към коридора не е висока до тавана. Ако въпреки всичко реши да монтира вътрешното тяло в коридора, ще трябва да пробие отвор над вратата на касата, на 10 - 15 сантиметра под тавана и да монтира вентилатор, който да изкарва топлия въздух от стаята към коридора. Разликата във въздушната конвекция между коридор, свързан с една стая и такъв, свързан с 2 стаи е огромна. За смесването на топлия и студен въздух в двете помещения на човека има нужда от течение. Естествено или изкуствено. Вашите помещения с igt са три и можете да се радвате на естествено течение. Питащият - не! Топлината в неговото жилище не навлиза от коридора, а от външна стена на стаята, което е основния проблем за правилната работа на предлаганата от вас система в неговия случай. Без допълнителен вентилатор, няма да си осигури необходимия комфорт.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #11

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нямам нищо интересто за разказване, а да отбележа нещо важно. Системата, която толерирате, няма да проработи, защото съм я пробвал преди 14 години. Освен, разбира се, ако касата на вратата към коридора не е висока до тавана. Ако въпреки всичко реши да монтира вътрешното тяло в коридора, ще трябва да пробие отвор над вратата на касата, на 10 - 15 сантиметра под тавана и да монтира вентилатор, който да изкарва топлия въздух от стаята към коридора. Разликата във въздушната конвекция между коридор, свързан с една стая и такъв, свързан с 2 стаи е огромна. За смесването на топлия и студен въздух в двете помещения на човека има нужда от течение. Естествено или изкуствено. Вашите помещения с igt са три и можете да се радвате на естествено течение. Питащият - не! Топлината в неговото жилище не навлиза от коридора, а от външна стена на стаята, което е основния проблем за правилната работа на предлаганата от вас система в неговия случай. Без допълнителен вентилатор, няма да си осигури необходимия комфорт.
    Извинявай за тъпия въпрос-но понеже стаята е много малка само 8m2 / 21m3/ -дали ако сложа едно вентилаторче от компютър с дебит 10-15 m3/h ще ми свърши работа.Целта ми е да не слагам голям вентилатор, за да не правя гадни течения ,защото климатика ще работи само нощем /в тази стая само се спи/.Идеята ми е за леко отворена врата и такова вентилаторче на 15 см от тавана /за да не ми създава дискомфорт./

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Вашите помещения с igt са три и можете да се радвате на естествено течение.
    къде пък ги видя тия три стаи...?!?
    Имам така монтиран климатик, които охлажда 2 стаи - хол и спалня, като спалнята е преходна от хола
    Лятото си е перфектно - никакво течение в спалнята, а хладното си влиза почти по естествен път през вратата.

    Ти като си отвориш вратата на терасата да не би да имаш и вентилатор над нея, че да се получи проветрение?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #13

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Аз лятото с една деветка в кухнята охлаждам три стаи и коридор без да включвам втория климатик и апартамента се охлажда перфектно, а
    dodo_pv се притеснява за една врата, че и вентилатори препоръчва.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Може ли да работи климатика САМО лятото.

    Пиша помещения, вменявате ми стаи. Хареса ми и въпроса с компютърните вентилаторчета. Темата за мен изглежда приключила.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик само за лятото - стая 25м2
    От romborak във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-06-14, 12:15
  2. Помогнете ми с избора на 2 климатика за лятото ???
    От Georgi Penchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 02-06-11, 00:36
  3. Само при мен ли не работи ICQ-то в момента?
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 27-09-07, 09:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-07-07, 16:20
  5. Климатик само за охлаждане през лятото
    От stanieri във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-06-07, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе