Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Избор на модел климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #1

    Избор на модел климатик?

    Трябва ми климатик главно за отопление през зимата на стая -15 квадрата с 5 камерна PVC дограма. Не мога да отделя повече от 800лв, какво бихте ми препоръчали???

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Избор на климатик?

    Midea 12-ka.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #3

    Re: Избор на климатик?

    Да вземеш кредит, около 1200 - 1400 и ще си решиш проблема :-)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #4

    Re: Избор на климатик?

    Кредита не е решение, предложете ми определени модели.За такова малко помещение, би ли ми свършил работа и Конвенционален климатик?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #5

    Re: Избор на климатик?

    Значи, ако си приготвил сумата която си написал, трябва да се спреш на конвенционален климатик. За този случай, най доброто което се предлага на пазара в момента е Midea MSG-12HRN. Ако успееш да си намериш и такъв който е на 22 фреон, ще останеш доволен. В последните години, този модел се наложи като един от издръжливите на Midea. Друго какво да ти кажа - колкото до това дали ще издържи през зимата, зависи от много работи - определено ще издържи, но много неща са важни фактори - като разположение на стаята, разположение на климатика и т.н. Но определено този модел ще ти свърши работа за това помещение.


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #6

    Re: Избор на климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от conrad
    Трябва ми климатик главно за отопление през зимата на стая -15 квадрата с 5 камерна PVC дограма. Не мога да отделя повече от 800лв, какво бихте ми препоръчали???
    Решението за теб е MIDEA MSG 09 HRI - инверторен модел на фреон 22 - гарантирана работа до -15 градуса - цена от 689 лева без монтаж и най-важното - все още ги има.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #7

    Re: Избор на климатик?

    Ами явно тази мидея е единственото решение за инверторен, а какво ще кажете за този панасоник:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037754

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #8

    Re: Избор на климатик?

    И аз бих ти препоръчал Мидейката, ама конвенционалната.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #9

    Re: Избор на климатик?

    Конвенционалните Мидея са с доста нисък клас, а инверторната която ми е по-джоба е само 9ка.А тя вероятно няма да затопля достатъчно.
    Забелязах в техномаркет, няколко панасоника- конвенционални с клас А или Б, и добър Сор. Какво мислите...

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Избор на климатик?

    В общи линии 9-ка инвертор се равнява на 12-ка конвенционален, така че не се притеснявай, че мидеа 9-ка инвертор ще е малка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #11

    Re: Избор на климатик?

    Инверторният Мидея 09HRI има клас на ефективност- Е. Няма ли да ми излезне по икономично да взема конвенционален 12ка с клас на ефективност А или Б.

    Основното от което се интересувам е дали един конвенционален климатик може да работи през зимата при температури от -5, -10 градуса

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Re: Избор на климатик?

    По принцип, конвенционалните климатици издържат максимум до -5 градуса. Цялата система е пригодена да работи в плюсовия диапазон, но в последно време се предлагат на пазара машини за които търговците безочливо твърдят че, работят на минусови температури (от -5 до -15), което си е чиста проба измама. Друг е въпроса, че наистина се намират такива машинки от съответни производители които работят на такива температури, но производителността им не е такава каквато е при инверторните климатици. Нещата са други при японските (говоря за истинските японски конвенционални климатици със захранване 100V) модели - от тях наистина има добри машини които вършат добра работа при ниски температури.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    95
    #13

    Re: Избор на климатик?

    Момчета...бюджета ми се свежда до тези два инвертора:

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09029797

    или

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09019547


    Казвайте кой да взимам

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re: Избор на климатик?

    conrad, Много добре си се ориентирал в марките и моделите. И двата са много хубави, който и да вземеш няма да сбъркаш.
    Midea MSG-09HRI - 689 лв. Ако обърнеш внимание, положителното при този модел е че, колкото е по-ниска температурата у Вас, толкова по-добре работи климатика.



    Samsung AQV-09MSA - 759 лв. Този го дават до -15 градуса, но си има други минуси. Виж планката за която е хванат вентилатора. При другите климатици тя е цяла /от дъното до горния капак/, захваната долу и горe. Резултата е че, тази половин планка силно вибрира, може да премахнеш вибрацията ако си направиш нова цяла планка, след 2 години, като му мине гаранцията. На вентилатора са му поставени меки гумени тампони към планката, но не помагат или може би е по-точно да се каже че, помагат до колкото могат, но не достатъчно.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #15

    Re: Избор на климатик?

    Ама ти хем искаш клас А, икономичен, пък хем не ти се дават много пари. Такава работа няма. Или дай повече пари за хубав инвертор, или си вземи конвенционален. Средна хубост е съмнително нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Panasonic модел CS-E21CKE
    От dinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 19-12-14, 18:50
  2. КЛИМАТИК НАЦИОНАЛ ПАНАСОНИК МОДЕЛ CS-SGV-W
    От todorg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-12, 21:06
  3. Най-подходящият модел климатик за 10 m² ?
    От vanko_na във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 25-11-09, 10:13
  4. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 11:25
  5. Какъв тип и модел климатик да си купя?
    От Fallen_Angel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-05, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе