Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Една налудничава идея - климатик "Made in Bulgaria"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Една налудничава идея - климатик "Made in Bulgaria"

    С цялото си уважени към хората-специалисти в този форум!Върти ми се в главата една налудничава идея-защо да не се на прави климатик"Made in Bulgariq".Веднага казвам,че OSAKA и LD са Български BRAND имена,но не производство!Както си знем, дълги години давахме ел.енергия на комшиите-нека им дадем и това.Специфичните климатични условия обуславят доста добър пример какво е необходимо!Пък и загубените Еврофондове току-виж решили да финансират!
    Дано не си остана наивник,все пак програмите на фондовете за производство би трябвало да са доста щедри!
    Не ми се смейте-налудничавото може да е от опита в Швейцария!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re: Една налудничава идея...

    батка това което ще ти кажа не го приемай нито за обида нито за подигравка.
    Аз не разбирам от климатици,нито се интересувам,не разбирам също много и от икономика,но това което си написал все пак го намирам ,за много.... ъъъъ може би глупаво,наивно или просто.... не знам и аз.

    Идеята ти може би не е лоша а може би и да може да се осъществи,при няколко стотици условия,едно от тях примерно е ако не съществуват вече поне 50те марки конкуренти, произвеждащи климатици.
    Не знам дали някои би ти отпуснал някакъв фонд,заради това,че очите на сестра ти били хубави или циците големи,ако някои отпуска фондове,то е единствено в личният му интерес.

    Това за комшиите дето ще и даваме климатиците може и да стане,ама тия там дето ти ги казах 50те производители не са балами,не спят и не вярвам никак да те оставят свободно да си раздаваш климатиците,пък ако ще и за 2 лева да са,а то и най вече за 2 лева.

    А колкото до-"Специфичните климатични условия, дето обуславят доста добър пример",бих казал ,че до колкото ми е известно България се намира в Европа,може и на африканска държава да прилича по някои отношения,но все пак си е в Европа.

    Ако има някаква мода в България да се закупуват климатици обезателно,защото без климатик не бихме оцелели в днешни дни,или поне реално бихме изостанали от модата,то това повярвай ми не съществува в другите страни,поне тези които съм посещавал.
    Не знам какво имаш в предвид за Швейцария,но ако си бил там,трябва да си забелязал,че климатичната мода не е никак в течение.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: Една налудничава идея...

    Инъче, моите поздравления за привързаността към родината ни.
    ПП: аз пък разбрах че иска да кръсти климатика "made in BG"

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #4

    Re: Една налудничава идея...

    С цялото си уважени към хората-специалисти в този форум!Върти ми се в главата една налудничава идея-защо да не се на прави климатик"Made in Bulgariq".Веднага казвам,че OSAKA и LD са Български BRAND имена,но не производство!Както си знем, дълги години давахме ел.енергия на комшиите-нека им дадем и това.Специфичните климатични условия обуславят доста добър пример какво е необходимо!Пък и загубените Еврофондове току-виж решили да финансират!
    Дано не си остана наивник,все пак програмите на фондовете за производство би трябвало да са доста щедри!
    Аз не мисля,че идеята е налудничава,и тя можеше да се случи досега,ако не ни бяха безхаберни политиците.можеха заводите на дайкин да не са в Чехия,а тук,можеше завода на Саню да е тук.http://v-clima.com/faq.php.Мисля че все още има възможност някой китайски производител да ни забележи.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Една налудничава идея...

    jori, радвам се на оптимизма ти, като изключим 2 неща:

    1. не знам кои са тези "саню". аз съм чувал за SANYO

    2. ако имаше далавера в това, китайците да имат завод в България, досега да са го направили. след като няма - помисли защо. хубаво е да спестиш вносно мито за продукта си, като разположиш производствтото вътре в територията на ЕС, но завод не се строи като кокошарник, хеле пък на територията на май-мързеливия и крадлив народ от въпросния ЕС

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re: Една налудничава идея...

    jori, радвам се на оптимизма ти, като исключим 2 неща:

    1. не знам кои са тези "саню". аз съм чувал за SANYO

    2. ако имаше далавера в това, китайците да имат завод в България, досега да са го направили. след като няма - помисли защо. хубаво е да спестиш вносно мито за продукта си, като разположиш производствтото вътре в територията на ЕС, но завод не се строи като кокошарник, хеле пък на територията на май-мързеливия и крадлив народ от въпросния ЕС
    Мито няма да си спестят,защото митото за китайските климатици е нищожно ниско.
    Относно мързела и крадливостта си прав,но нима не са същите и гърците,португалците,италианците,да не би ние да сме измислили далаверата.Онези ни скриват шапката.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Една налудничава идея...

    ако не се лъжа беше нещо около 12%... не е "нищожно", освен ако не смяташ, че норма на печалба от 100% е нормална и някакви си 12% може дори да не ги смяташ при ценообразуването

    да не говорим и че върху тези 12% се трясва и ДДС, и сумата бодро набъбва пред очите ти...

    ти ако си купуваш климатик за 1000лв, нали не си избрал измежду 2 едни и същи този, който е 1120?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #8

    Re: Една налудничава идея...

    ако не се лъжа беше нещо около 12%... не е "нищожно", освен ако не смяташ, че норма на печалба от 100% е нормална и някакви си 12% може дори да не ги смяташ при ценообразуването

    да не говорим и че върху тези 12% се трясва и ДДС, и сумата бодро набъбва пред очите ти...

    ти ако си купуваш климатик за 1000лв, нали не си избрал измежду 2 едни и същи този, който е 1120?
    От както сме в Европа-митото е 2,7% специално за климатиците.абсолютно същото мито е и ако се вкарат само части.Тогава защо да ги сглобяват в Б-я?
    В Китай има провинции със 50-100 завода за климатици един до друг,до тях още толкова заводи за части.Много бърза доставка на части.университетите бълват инженери,а пазара е необятен.Защо да идват тука?
    и въпреки всичко си мисля че има надежда.Европейският пазар се развива,а транспортните разходи нарастват.Мисля че рано или късно ще има А/С made in bulgaria

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Една налудничава идея...

    идеално. значи сега остана само някой да извади няколко десетки милиона да направи завода, да се пребори с конкуренцията (да си завземе или създаде пазарен дял) и да произведе на по-ниски цени.... колко му е?

    не съм адвокат на дявола, още повече, че и тук стана малко диалог. просто съм бил тук-там и съм видял това-онова, за да мога да гледам оптимистично на подобни идеи, ОСВЕН АКО не са излезли от устата на човек поне с ягуар и частен хеликопетр...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #10

    Re: Една налудничава идея...

    Първата част от идеята не е толкова налудничава. По-скоро ми прилича на Американската мечта. Хрумва ти нещо и просто го правиш. О-о-баче втората част - "в България", вярно е налудничава.
    Първо ти трябва работещ бизнес план - със включени всички разходи, анализ на потенциални пазари, анализ на конкуренция, време за живот на бизнес идеята и др. подобни. Трябва да имаш идея за движещ екип на проекта, управление на екипа, доставчици, дистрибутори. И като теглиш чертата - трябва да си поне на нула.
    Не е лошо да се образоваш по Управление на проекти. Там е написано по принцип какво ти трябва за реализиране на проект.
    Как се разчитат ресурсите и как се комбинират за постигане на целта.
    Първо каква е целта - да се продават български климатици, да се печели от климатици и колко, или просто да се произвеждат със нулева печалба. С колко пари трябва да се тръгне за да не колапсира идеята.
    Темата е много обширна ако не спра до тук не знам колко още ще трябва да пиша.
    Все пак - успех и не се отказвай.
    Новите неща ги правят хора които не са разбрали че това няма как да стане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: Една налудничава идея...

    jori грешиш за митото. От Китай стоките са с 12% мито върху стойността им.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #12

    Re: Една налудничава идея...

    идеално. значи сега остана само някой да извади няколко десетки милиона да направи завода, да се пребори с конкуренцията (да си завземе или създаде пазарен дял) и да произведе на по-ниски цени.... колко му е?

    не съм адвокат на дявола, още повече, че и тук стана малко диалог. просто съм бил тук-там и съм видял това-онова, за да мога да гледам оптимистично на подобни идеи, ОСВЕН АКО не са излезли от устата на човек поне с ягуар и частен хеликопетр...
    Не съм казвал,че някой българин ще го направи.по-скоро някоя фирма със изградени пазари и дистрибуция.Някой голям производител,който ще иска да дойде по близко до клиентите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #13

    Re: Една налудничава идея...

    [quote][jori грешиш за митото. От Китай стоките са с 12% мито върху стойността им./quote]

    Не,нямам грешка.допреди 2 години беше 12%.По Европейските митнически тарифи,понеже се води енергоспестяващ уред/без да правят разлика от клас/митото е 2,7%

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #14

    Re: Една налудничава идея...

    Daikin ще строи трети завод в Източна Европа.Нашите управници могат да се натиснат там,а не за пушешти металургии.
    http://www.hvacnews.ru/view/?id=1851

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #15

    Re: Една налудничава идея...

    Защо даже говорим за климатици,които са един високотехнологичен продукт,когато дори фирмите произвеждащи на "ишлеме" разни текстили и парцалки се изнасят и местят производството си и то къде.........
    Направете равносметка какво е необходимо за производството на едни гащи и на машина,която се съревновава с още стотици марки по хиляди показатели.
    Жалко е това!Румънци и всякви други цигани да са по-добре от нас ВЕЧЕ,а ние?Обяснението май беше дадено по горе от Fear me "...крадлив и мързелив народ!"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да премахна една "бабалюга" от компа?
    От justify във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-04-13, 14:34
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 23:30
  4. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе