Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да премахна една "бабалюга" от компа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Дайте съвет как да премахна тази Заснемане.JPG бабалюга, защото при включен интернет експлорър от време на време през 3-4 минути изскача и е страшно дразнеща. Закачи се от някъде вчера-тогава се появи за първи път. Рестартиране на компа не помага- направих поне 2 рестартирания.


    Къде точно "се е загнездила" и как да я премахна?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #2

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Като за начало мога да ти препоръчам да свалиш една специализирана за тази работа програма - Malwarebytes Anti-Malware - CNET Download.com
    Сваляш, инсталираш, ъпдейт и пълно сканиране.Ще ти поиска рестарт, след като почисти.Ако имаш проблеми пак с тази буболечка, можеш да си свалиш - Kaspersky Rescue Disk - Download Kaspersky Rescue Disk 10
    Записваш, като буутабъл диск, рестарт и зареждаш от оптиката, след това си избираш пълен скен и се надявам вече Касперския да се справи.Ако и след това имаш проблеми, ще те изпратя при едни форумни специалисти, които със сигурност ще ти помогнат.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie Виж публикацията
    Като за начало мога да ти препоръчам да свалиш една специализирана за тази работа програма - Malwarebytes Anti-Malware - CNET Download.com
    Сваляш, инсталираш, ъпдейт и пълно сканиране.Ще ти поиска рестарт, след като почисти.Ако имаш проблеми пак с тази буболечка, можеш да си свалиш - Kaspersky Rescue Disk - Download Kaspersky Rescue Disk 10
    Записваш, като буутабъл диск, рестарт и зареждаш от оптиката, след това си избираш пълен скен и се надявам вече Касперския да се справи.Ако и след това имаш проблеми, ще те изпратя при едни форумни специалисти, които със сигурност ще ти помогнат.
    След тези 2-те ако проблема не е решан,не си струва да се мъчиш, освен ако компутара не е невъзможен за преинсталиране...

    Аз бих заложил на SpyBot + On Boot проверка с avast! Не за друго, ами защото ми се струва прекалено сложно това сваляне, записване на CD и т.н.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #4

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Направи "Възстановяване на системата" (System restore) към стара дата.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    виж дали има отделен процес, който да е различен от ИЕ-то
    само при включено ИЕ ли се случва?
    разгледай си ад-оните на ИЕ-то

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Като за начало влез Add/Remove Programs (от контролния панел) и и виж какво има инсталирано към датата от която казваш че се е появил. Ако е както казваш от скоро може лесно да се засече ако е дошло с някакъв друг софтуер. в повечето случаи е така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    и след всичко направи сканиране с combofix, това чудо на мен доста бацила ми е разкарвало и то качествено

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    "Аз бих заложил на SpyBot + On Boot проверка с avast!"

    Момчета,молбата ми е да се върнем на тая приказка!Преди няколко месеца се борих с "qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq" и с конвенционалните програми нищо не стана и...формат це.Кажете ми,моля Ви,програма,която стартира преди да зареди Уиндоуса и как се действа да тръгне преди зареждане на ОСто,защото излизат съобщения за спряно .ехе,а през това време проца е на 100%,а разни есеншали,малуерита не хващат гадината.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    "Аз бих заложил на SpyBot + On Boot проверка с avast!"

    Момчета,молбата ми е да се върнем на тая приказка!Преди няколко месеца се борих с "qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq" и с конвенционалните програми нищо не стана и...формат це.Кажете ми,моля Ви,програма,която стартира преди да зареди Уиндоуса и как се действа да тръгне преди зареждане на ОСто,защото излизат съобщения за спряно .ехе,а през това време проца е на 100%,а разни есеншали,малуерита не хващат гадината.
    Hiren's BootCD 15.2 - Изтегли - Рейтинг: 4.65 - kaldata.com - IT News, Software, Hardware, Games

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Отговор: Как да премахна една "бабалюга" от компа?

    Минах с Малуеребайт,после с Аваст+Аваст преди зареждане на Уина и се фиксира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Как се "чисти" компа
    От ssamm22 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-09, 23:52
  3. Една налудничава идея - климатик "Made in Bulgaria"
    От dindo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 12-09-08, 20:35
  4. как да премахна устроисво от "unplug or eject hardware"
    От vast във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-03-06, 10:42
  5. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе