Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree2Одобрявам

Много евтин vs. много скъп - моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #16

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от totopz
    Последно си взех една Mideа 12-ка да ме охлажда, но стана така, че климатика върти цяла вечер (като се прибера от работа) и неможе да се пребори с топлината. А уж 12-ка беше добре за помощението което се мъчих да охладя и уж не били лоши тези Midea-и.
    Или не е добре мидеята, или не е съобразена с помещението!
    Иначе имаи впредвид че ако смяташ да пускаш климатика само вечер (зимата) просто е безмислено да вземаш инвертор.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #17

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за &#

    Цитат Първоначално публикувано от totopz
    ipnaid - Извинявам се, че пуснах нова тема. Но колкото и да се рових из форума никъде не намерих отговори на въпросите ми. В 90% от темите някой пита "този климатик хубав ли е" и другите му казват "да хубав е", "по-добре си вземи ето този..." и т.н.
    В първите 5-7 поста ти обясниха и ти заковаха точно моделите които ти трябват за да ти се изпълнят условията. Като ти каже някой(визирам всички които ти писаха) с една дума нещо - ВЯРВАЙ - доста опит им е минал докато го синтезират до две думи. От предложените модели ако можеш да си намериш 12LCC(4.8кW - 15ХХлв) - си най-надалавера. После вече избираш между мощност(12LD 4.8kW 17ХХлв) и пари(12LGC 4kW- 14ХХлв). Ако ги искаш модел по модел разписани - прочети темата за генерал-фужитсу, там е правена "аутопсия" на всичките серии(то няма други ... за в къщи имам предвид). GENERAL, FUJITSU, FUJI - са еднакви като серии и модели, препоръчват ти ги защото са един вид "златната среда", параметри/надежност - но на по-ниска цена от еквиваленти на Дайкин и Митсубиши. Климатици от други марки, както си забелязал във форума не се препоръчват(често), познай защо?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #18

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    dgenov благодарен съм на всички които изказаха мнение и ми помагат в избора. Просто питам повече, за да мога да разбера по-добре спецификациите на климатиците когато ги разглеждам по интернет.
    Също така и не знам дали някой е виждал толкова студена кооперация като нашата. На квартира съм в София и тук без печка е 23 градуса. В Пазарджик (където по принцип температурите са с около 5 градуса по-високи от София) в едната стая е 15 градуса в момента. Само заради тази причина гледам да проуча нещата колкото се може повече и да не взема нящо, което няма да може да ни сгрее зимата като дойдат големите студено.
    Но мисля, че вече се ориентирах. Този Fuji/Fujitsu ASYB 12LD ми харесва най-много като мощност/цена

    Направих и едно много неточно изчисление. На този 12LD гледам, че му дават максимално да харчи 1.22кВ
    Ако приемем, че нямам нощна, климатика работи без да спира цял месец и цената на киловат е 0.20лв. излиза:
    1.22x0.2x24x31 = 181.54лв
    Което не е никак лошо, ако това е най-лошият сценарий

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Хаха, ще ти харчи в пъти по-малко, ти ме уби с тая сума

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #20

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за &#

    Брее  че ако плащаш толкова ток само за една клима за стаята която си описал закоето искаш това Фужитсу 12LD то направо става бесмисленно да даваш толкова много кинти за тази класна машина.Ха ха казвам и аз както казваш това са доста неточни изчисления

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #21

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Е, стига се бъзикахте с човека. Сметките са му точни, ако пусне една "духалка" в стаята и не я изключва цял месец, горе долу толкова ще плати.. Не е ясно, само в стаята колко градуса ще е и дали има смисъл.. totopz идеята на климатика е да поддържа зададената температура и да работи само, ако е необходимо(или толкова колкото е нужно), т.е. климатика няма да харчи по 1,2Кв на час. А има и друго: ако "духалката харчи 1 Кв и отдава 1 Кв топлина, то климатиците харчат по 0,2 Кв и отдават по 1 Кв(уж, не съм убеден),това е така наречения СОР)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #22

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Очо - благодаря за рязаяснението. На мен това ми е ясно. Сметката колкото и смешна да изглежда е просто във възможно най-лошият случай т.е. ако се наложи климатикът да работи цял месец на пълна мощност. Ясно ми е, че той реално няма да работи на пълна мощност непрекъснато и сметката ще е доста по-надолу, но поне знам, че теоретично (казвам теоретично - възможно е производителя да е послъгал с консумацията или НЕК да ми надпише някой друг киловат) няма да превиши тези 180лв.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #23

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Идеално! Да се върнем на това, кой е най-добрият начин за отопление: Софийският!! Тоест парното работи, топли навсякъде, нищо не плащам(или поне,като си плащам мижавите левчета, рева като вдовица за х__). Та така, кой друг източник на топлина(като изключим Софийското парно), ще постигне по-добра температура за тези пари??!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #24

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Опа, сетих се! Една автомобилна гума, в средата на стаята. Запалена естествено. Гуми навсякъде и то безплатни, разхода ще е при запалването..., ама като при климатиците, ако не спират да горят(гумите де) разхода ще е минимален, клонящ кум нула..

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #25

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за &#

    Производителите не са послъгали за консумацията - от къде ти мина през акъла?!? http://www.jac.ru/general/ Ако трябва да бъдем точни: Входна мощност 1.22кВ е при номинал, максималната е 2.30кВ! Киловата също не е 20 стотинки, но като цяло не се плаши толкова - в никакъв случай няма да ти е 180лв сметката(освен ако не го монтираш на двора  ).

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #26

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Това, за двора ми хареса! Направо си представих : една кръгла беседка, дървена, с покрив(да ти пази сянка), в средата маса(с печено прасенце и т.н.), покрита с един брезент(все пак идва Коледа) и монтирано едно Уруру-Сарара, та да ни е кеф и да можем да дишаме чист, не влажен или пък сух въздух, а забравих и да ни е топло... Сметката накрая може наистина да мине 180 лв., ама пък...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #27

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за &#

    Класика в жанра: в махалата циганетата маат карти на пейката пред блока и един калорифер насреща опънали да им духа топло  (из градски фолклор).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #28

    Я ама то много весело било тука :-)

    Това ми напомня един познат, който купи апартамент със сложени 2 дайкина, единия от които много мощен - отоплява към 30м2. Та отива човека да плаща тока и касиерката му казва "шейсе лева". Той естествено е свикнал на мидеи, духалки и чува "сто и шейсе" и се учудва, че жената му връща цели 100 лв :-)))
    А автора на темата наистина не е чел където трябва! Миналата година, когато ние купувахме климатик бяхме тръгнали от евтин, докато накрая си взехме Fujitsu-то и още благославям форума за това. Та - авторе - ако смятате да изключвате климатика и да го включвате когато ви скимне, просто няма смисъл да си давате парите за инвертор. Останете си с дървата и това е. Инвертора се пуска да работи нон-стоп щом в стаята е 15 градуса, ако сметнете, че няма да сте там и няма да ви трябва топлина просто намаляте градусите до 18 и така по това време той ще харчи ток колкото една крушка. В момента в който надуете градусите от 18 на 28 (за да стане например 25 градуса по-бързичко) ще започне да харчи максималните киловати които виждате изписани (1.22 ли беше или 2,3 - тука вече зависи какъв климатик вземете). Във времето, в което поддържа желаните от вас 25 градуса, консумацията ще му е по средата някъде между тая една крушка и 1,22 (или 2,3, зависи от максимума на климатика) в зависимост от това колко е студено навън. Целта е просто да не позволявате да изстиват мебелите и стените, защото тогава консумацията му става по-голяма, отколкото да поддържа една нощ в стаята 18 градуса да речем. Освен това при -10 градуса въобще не си правете експерименти да го изключвате, дори и да ви няма 2 дена.
    ccankov73 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #29

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за мнение

    Taka e Emily, обаче има и един човек
    Цитат Първоначално публикувано от aad
    след близо 25г парно сложих и аз климатик(по принуда)нали живеем в общ вход.четох в този прекрасен форум за всичко де има на пазар взех едно фуджицу-12лджц.и почвам да си мисля колко се самозалъгват някои хора как с климатика им било добре как вътре им било комфортно.пълен булшит.много ама много ще съжелявам за парното ама какво да се прави(аз така и си мислих)духа ми във врата.били безшумни да ако си глух били икономични да ако имаш магнит върху електромера .пълно разочарование.незнам ще видим нататък сметки и тъй нататък засега оценката е 2 по шестобалната оценка
    за когото, климатиците са боклук. И на друго място, съм писал: СОФИЯНЦИ, плащайте си парното, защото не знаете какво е без него! Но се кефя, как един друг се прее_а_ате!!

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #30

    Re: Климатик: Много евтин vs Много скъп - моля за &#

    ... едно време се живееше на 30 градуса по панелките и като ти стане топло - просто отваряш прозореца за да се разхлади  ...
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  2. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  3. Много моля, помощ за записвачка! Session fixation.
    От Thorin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-04, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе