Резултати от 1 до 12 от общо 12

Един инвертор или два конвенционални?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #1

    Един инвертор или два конвенционални?

    задравейте имам една дилема която незнам как да реша. преди време се интересувах във форума за избора на климатик и се спрях на фуджитсу 12 LGC с него мислех да отплявам спалнята и детската, които с коридорчето м/у тях павят общо 22-23 кв.м.въпросът ми е следния не е ли по-добре, тъй като това са стаи , които се използват от 22,00 до към 8,00ч. а през другото време са неизползваеми,да сложа 2 бр. конвеционални климатика- по-малки и да работят докато се ползват стаите. незнам , но мисля че с 12 LGC-то трябва да поддържа винаги мин. температура дори и като не се ползват стаите или се лъжа.що се отнася до стаите те са южни с PVC и вътрешна изолация на външните стени и тавана със стиропор 5-6мм. външните тела евентуално ще бъдат на югоизточна тераса , вътрешна долу ниско и съответно другя на югозападна пак вътрешна и пак долу ниско, дали ще замръзват ми е мисълта през зимата.кое ще е по- ефективно , като разход за ток и КПД една 12LGC и постоянна температура или два конвенционални на горе долу същата цена като дванайсетката.благодаря предварително за съветите.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:моля за малко компетентност

    Като ще са ти 2 конвенционални на същата цена, не е ли по-добре да си имаш един инвертор? Сигурен ли си, че винаги ще ги използваш по този начин само вечер?
    Но пък от друга страна, с 2 ще можеш да си затваряш вратите и да ги използваш като отделни стаи.

  4. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #3

    Re:моля за малко компетентност

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Като ще са ти 2 конвенционални на същата цена, не е ли по-добре да си имаш един инвертор? Сигурен ли си, че винаги ще ги използваш по този начин само вечер?
    Но пък от друга страна, с 2 ще можеш да си затваряш вратите и да ги използваш като отделни стаи.
    първо мерси и аз не знам затова ми е нерешима все още дилема.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:моля за малко компетентност

    Не-инверторните климатици се затрудняват с отоплението при външни температури под -3 °С.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Няма значение дали са инверторни или конвеционални и в двата случая е по добре зимата да не ги исключваш по този начин сметките за тока винаги са по малки и винаги ти е топло.
    Смело мога да кажа че повечето евтини инвертори много повече се затрудняват при минусуви температури от скъпи конвеционални доказано е хиляди пъти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    13
    #6

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Вземи си климатик за всяка стая. Ако сложиш един, в стаята в която е монтиран ще е топло, а в другата забрави. Собствен опит. Относно сметките - безплатно топло няма, но е по-добре да не изключваш а просто да намалиш температурата. Така ще са ти темперирани стаите и няма да ти е голяма сметката.

  8.  
     
  9. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #7

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Цитат Първоначално публикувано от koko71
    Вземи си климатик за всяка стая. Ако сложиш един, в стаята в която е монтиран ще е топло, а в другата забрави. Собствен опит. Относно сметките - безплатно топло няма, но е по-добре да не изключваш а просто да намалиш температурата. Така ще са ти темперирани стаите и няма да ти е голяма сметката.
    мерси за отговорите, но проблема при мен е че едната стая "по-голямата" е около 28куб.м. а другата около 22куб.м.. и двете са южни с вътрешна изолация на по две външни стени и тавана със стиропор остъклението е PVC и не са много студени. до колкото прочетох из форума и от отговорите на мои въпроси ми стана ясно че няма толко малки инвертори и евентуално трябва да са конвенционални , така че все още не знам каво да купувам.пълен шах.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    pas не е никакъв проблем в малката стая да сложиш климатик с номинал на отопление 2,5 киловата при условие, че са и необходими приблизително около 1,6 киловата. При повечето японски машини с цифрово обозначение в модела -22 топлоотдаването е с долна граница от едва 300 вата и според производителя може да се монтира в помещения от 9 квадрата площ.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Да, взимаш Sanyo 22-ка с минимум 300 W и си готов. Има и такива, които слизат още по-надолу, но пък цената се покачва пропорционално

  12. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #10

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, взимаш Sanyo 22-ка с минимум 300 W и си готов. Има и такива, които слизат още по-надолу, но пък цената се покачва пропорционално
    да много са добри по-характеристики,но ми са и доста скъпички, незнам дали ще се справя, но искам да се включа с някъде около 1600лв. бюджет и за двете стаи. затова съм се спрял на12 lgc да топли двете стаи пък ако не се справя евентуално да го преместят в другата стая която е 22кв.м. и ми предстои и нея да климатизирам по-нататък.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    Това е вариант, щом има и къде да го местиш ако не стане номера. Слагай.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    Re:Един инвертор или два конвенционални?

    За 1600лв Sanoy D28U - класи над фуджика е и е мн икономичен, няколко човека сме с такива в форума. Виж deian, има сметка за ток около 25 лв, а ти не си при толкова сурови условия като неговите. Мисли добре, това не е покупка за 1-2 сезона ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на конвенционални климатици
    От AntiXrisT във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-13, 00:35
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  3. Инвертор за LCD лампа
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 22:45
  4. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 20:58
  5. Избор на инвертор за 25 m2
    От blago във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 13-07-07, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе