Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на конвенционални климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #1

    Избор на конвенционални климатици

    Здравейте! Зимата е още тук, но трябва да се мисли за лятото. Пролетта планирам ремонт, така че е добре дотогава да съм избрал и монтирал климатиците. И така: предстои ми да монтирам климатици в двустайно жилище, които ще се ползват само за охлаждане. Зимата е лесно - отоплението е на парно, което почти не се налага да се включва, но лятото става ужасна жега. Помещенията са следните: 1.Спалня (14.75 m2 / 38.35 m3); 2.Всекидневна (26.4 m2 / 68.64 m3). Външните стени (3.3x2.6 за всекидневната и 3x2.6 за спалнята) са с южно изложение, етажът е втори (над офиси, които се отопляват), блокът е ново строителство с външна изолация, а прозорците са PVC дограма с двоен стъклопакет. При такава ситуация има ли смисъл от монтаж на инвертори? А мултисплит добра идея ли е? За таван на парите не съм мислил все още, но предполагам щом става дума само за охлаждане около 2500 лв общо би трябвало да свършат работа. Като марки - добри впечатления имам от Fujitsu и Toshiba, чувал съм само хубави неща за Mitsubishi и противоречиви за Daikin и Panasonic. Надявам се да ми преоръчате нещо оптимално за посочените условия, ако ще правя компромиси предпочитам да е с парите, вместо с качеството.
    Този пост е редактиран от AntiXrisT; 28-01-13 в 07:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    конвенционалките уж вече са забранени за внос - каквото намериш това ще е.

    9 и 12 ка ти трябват за охлажане , виждал съм големите конвенционали на мицубиши - много работят и топлят. малките не знам.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    конвенционалките уж вече са забранени за внос - каквото намериш това ще е.
    Това откъде го измисли?
    А на въпроса, дали е необходим инвертор за охлаждане съм категоричен като Офчаров на референдум!

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    Хммм, защо пък забранени? Вярно, че няма голям избор, в сравнение с инвертори, но все пак ... 12-ка за всекидневната нямa ли да е слабичка, дават ги до 70 m3, а аз съм 69 m3?

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    е не съм сигурен , но нали заради новите етикети се забранява вноса на машини под определена енергоефективност.

    AntiXrisT : ти знаеш най-много за помещението си, изолации, разположение, колко грее слънце каква температура искаш.... ти знаеш по-добре от нас каква машина е нужна. а и с охлаждането един два градуса не са проблем, докато ако се топлиш и не дотигнеш температурата е кофти.
    + това има климатици и климатици, има 12-ки които могат и 18-ки да задминат. а и по-лесно е в киловати 9-бту е 2,5киловата 12бту е ~ 3,5 киловата - 18-ката е 5киловата ако се топлиш с печка ще е по-лесно да си го представиш.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията

    AntiXrisT : ти знаеш най-много за помещението си, изолации, разположение, колко грее слънце каква температура искаш.... ти знаеш по-добре от нас каква машина е нужна. а и с охлаждането един два градуса не са проблем, докато ако се топлиш и не дотигнеш температурата е кофти.
    + това има климатици и климатици, има 12-ки които могат и 18-ки да задминат. а и по-лесно е в киловати 9-бту е 2,5киловата 12бту е ~ 3,5 киловата - 18-ката е 5киловата ако се топлиш с печка ще е по-лесно да си го представиш.
    Благодаря за информацията! За едно обаче не си прав - не знам какъв климатик ми трябва .
    Гледам мощности и кубични метри, но съм доста бос в материята. Не знам кой е по-тежкия режим, т.е. ако за 12-ка 70m3 са границата то дали те са за охлаждане или отопление. В този смисъл може и да се окаже че 12-ка ми е предостатъчна за охлаждане, но не стига за отопление, което ме устройва, защото няма да топля с климатик. Ако обаче е обратното няма да е никак добре, доста съм студолюбив и ако температурата стане 24-25 градуса ставам раздразнителен А относно помещението - стаята е грубо 3,30x8.00, като има една външна стена и тя е късата (+малка част от дългата, там е вратата на терасата). Климатика може да се монтира в единия край на дългата стена, т.е. ще духа по късата. Предполагам към вътрешната част на стаята няма да се усеща много, но пък там е кухнята, така че не ми е толкова важно. Желаната температура е около 20 градуса, стените са от керамични тухли с външна изолация (не знам какъв материал, купих жилището завършено). Мога да кажа, че изолацията върши работа през зимата, защото сега почти не отоплявам, а ходя по къс ръкав. Лятото обаче си е горещо, апартамента е изцяло южен и ако не пускам външните щори вътре става горещо. Ще се опитам по-късно да кача чертеж или поне да опиша квадратурата на външните стени и прозорците.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Избор на конвенционални климатици

    зимата за отопление можеш да вземеш по 50 вата на кубик въздух, понеже мощността на климатика пада заедно с температурите ако ще се топлиш с клима може да вземеш и 80 и 100 вата за кубик в зависимост какви са загубите на помещението.

    за охлаждане нещата не са толкова критични както за отоплението защото на топло по може да се стои от колкото на студено. трябва да се обърне внимание обаче и на мощността на охлаждане.
    за охлаждане на мен ми стигат да смъкне два три градуса, иначе като влизаш в охладена стая все едно се блъскаш в стена -това поне е при мен.
    ами мисля си че по 30-40-50 вата на кубик за охлаждане ще стигнат. - не искам да те подведа потърси второ мнение.

    виж и инверторните мицубишита - ge25va и ge35va инверторните ако не друго са по-тихи от конвенционалките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на климатици
    От eae във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 18-04-14, 15:29
  2. Избор на климатици
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 25-08-11, 15:58
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 18:24
  5. Един инвертор или два конвенционални?
    От pas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 22-06-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе