Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Да ви се похваля ... или оплача ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #1

    Да ви се похваля ... или оплача ...

    ...какво тъпо парче съм.
    Дойде време за отопление и аз "врътнах" машинките на отоплителен режим. Това..преди време, де.
    Всичко хубаво, до преди 2-3 седмици, когато по-серозно застудя. Бе работят, няма проблем уж.....ама нещо повече от 20-21 градуса не щат да откинат. Не, че не ми стигат ама..
    Гледах, врътках вентилатори, градуси - Тц! Взех даже и да се замислям.......източване, тест, зареждане с точно количество, па да видим. Жена ми все реве, че не и е достатъчно топло и тва ли са ми хвалените Тошиби, а аз все и викам, че е нередовна. Не съм най-големия лаик в това отношение, ама взех и аз да давам заето.
    И един ден и мен ме тресна ябълката по главата, та погледнах клапите. Ми да! Пернал съм ги вертикално надолу и тъй-като под всички машини има по нещо /къде по-ниско, къде по-високо/, явно се получава ефекта на "късия" обмен.
    Само 2-3 позиции мръднах - коренна разлика! . В дневната специално за няколко часа не се живееше.
    В спалнята, посред нощ ставах да намалявам и да се събличам.
    Та...такива работи. Като се замислих, явно "по дифолт" съм ги обърнал жалюзите максимално надолу /на 90 градуса/, при превключването и се чудя бая време къде е ключа от палатката.

    Извод - гледайте, понякога някой "проблем" може да се окаже супер елементарен.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    точно на 90 градуса щорите климатика е най вфективен при отопление стига да няма нищо под него което да пречи на струята.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #3

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Казва че има отдолу по нещо човека... Ама чак толкоз да пречи? Аз карам на Swing auto (да си шават). Отдолу има диванче, ама е ниско, а климатика е на 2 м височина.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #4

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    точно на 90 градуса щорите климатика е най вфективен при отопление стига да няма нищо под него което да пречи на струята.
    Ми чети бре.
    Обяснил съм най-подробно. И как и защо.
    Факт!
    Това, което си написал е идеалният случай! Когато под машината, на цялата стена няма нищичко, дори и картина. Ти колко такива имаш?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #5

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Затва са измислили шаването на клапите, според мен! На мен лично ми е най-комфортно, когато клапите са нагоре (хоризонтално горе) - това уж се препоръчва за лятото. Ама точно тогава ми пада с 1-1.5*С температурата, а като е надолу пък ми духа нещо кофти - бюрото ми е на метър от струята, не е директна, ама.... И стигнах до компромиса да си шават! И съм доволен.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #6

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Странно тогава, защо на моят климатик, като го сложа на auto, жалузите не се насочват вертикално надолу, а едно ниво преди това? Дали пък производителите не са се "объркали"? или са "сметнали", че е по-добре да не е вертикално?Според мен , ако е вертикално надолу, топлият въздух ще се "удря" в "пода" и ще се "връща" обратно. Никаква конвекция няма да имаме...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    patra6kov за разлика от доста монтажници никога не монтирам над гардероб или нещо подобно.
    Очо той се бие обаче се пръска по цялата дължина на пода.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #8

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Е, тук ще влезем в безсмислен спор, дали топлият въздух успява да се "пръсне" из цялата стая или по-бързо ще се вдигне до вътрешното тяло. Коментар за производителите, че са сгрешили... и относно конвекцията на въздуха, из цялата стая...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #9

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    patra6kov за разлика от доста монтажници никога не монтирам над гардероб или нещо подобно.
    Очо той се бие обаче се пръска по цялата дължина на пода.
    Уф, ще почнем да преливаме от пусто в празно.
    Никой не коментира теб.
    Ти виждаш машини дето само ти си монтирал ли?
    Ама масовия случай не е "идеалния"!
    Не всички могат да си позволят да отделят 1 стена само за климатика.
    Първо се ядосах, после се посмях на собствената си глупост. И го представих....в полусериозно, полу на майтап.
    Са....ако ше си доказваме кой го вади най голям, дай да отваряме една тема и да ги мерим на кой е по-по-най..


  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #10

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Странно тогава, защо на моят климатик, като го сложа на auto, жалузите не се насочват вертикално надолу, а едно ниво преди това? Дали пък производителите не са се "объркали"? или са "сметнали", че е по-добре да не е вертикално?Според мен , ако е вертикално надолу, топлият въздух ще се "удря" в "пода" и ще се "връща" обратно. Никаква конвекция няма да имаме...
    И при мен е така.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #11

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    спорим за неща които са ясни и на малко бебе сещате ли се.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #12

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Все още не спорим(освен, ако не държиш за 90*)
    Еее, ясни са на бебетата, ама patra6kov(мисля не сучи) и за това го е обяснил за по-големи..!
    TIMBARLAKE, не се обиждай, де! Аз от климатици не разбирам, просто се опитвам да "мисля", то може и от мислене да не разбирам, но затова е форума... Ако съм научил нещо-казвам го, ако съм в грешка пак го казвам..

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #13

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Това пише под снимката от инфрачервената камера от рекламна листовка на Фужитсу: Максимален отоплителен капацитет - “Силният вертикален въздушен поток” осигурява мощно отопление и на подово ниво(Външни атмосферни условия: 2 ºС 60% Режим: Отопление Избрана температура (макс.) 30 °C Въздушен поток: най-висок Посока на въздуха: надолу и напред Разглеждайки и други модели, не попаднах на такива които могат да духат 90*(отвестно)-не виждам и логика, редно е и малко напред. Що трябва въздуха сам да се мъчи да се издухва настрани като тялото е залепено на стената и реално само напред е свободно?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Едва ли ще му е мъчно на въздуха -все пак е газ,а не твърдо тяло. Я си представи в една вентилация какви завои и преходи са?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #15

    Re: Да ви се похваля..........или оплача....

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Едва ли ще му е мъчно на въздуха -все пак е газ,а не твърдо тяло. Я си представи в една вентилация какви завои и преходи са?
    Аха. Ама въздуха е насочен. Или в/уховодите на всички вентилации са с размерите на стая?
    И най-мършавия вентилатор дава над 100-150 Ра....а сплита?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Да се похваля...купих Mitsubishi Electric MSZ-GB50VA
    От vortexx във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 03-11-07, 12:04
  2. Да похваля LG LH-T760IA
    От viki72 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-07, 20:37
  3. wireless: не може да не се похваля
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-01-04, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе