Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Невярна информация при покупка на климатик!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #16

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    сега ми каза един познат че компресора ми е бил на Toshiba. надеждни ли са тези компресори?
    така изглежда монтажа http://img190.imageshack.us/gal.php?g=01072009023.jpg

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ruse
    аз съм от Русе и преди месец си купих климатик от Русенска фирма. Когато избирах климатика държах да е Японски, продавача ми каза че климатика е произведен в Япония и че е много надежден. аз си го купих и ми го монтираха, скоро го пуснах и започна да прещрака и шуми вътрешното тяло. Климатика няма инструкция на български. рових се в интернет и разбрах, че климатика е произведен в Китай!!!! Какво мога да направя за лъжливата информация и подвеждане при покупка. Към кого да се обърна ? Защита на потребителя ?
    Виж сега. Грешката си е чисто твоя с това, че искаш да имаш климатик made in japan. Тези тойотомита точно заради такива като тебе ги внасят и далеч не са най-добрите климатици.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #18

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Външното тяло прилича на Грее, а монтажа е малко "осакаджийски"

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Единственият недостатък в монтажа виждам в това, че са забили вътрешното тяло до тавана.

    Изглежда заради модерния на пръв поглед гипсокартонен таван нивото на тавана пада и за това са забили климатика в него, но това не е оправдание.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Аз ли виждам накриво, или дренажа наистина няма наклон от вътрешното към отвора в стената?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Има минимален наклон.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #22

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Изглежда обратен наклона, но може снимката да лъже.
    Колко ли щяха да се охарчат с 20 см кабел канал за тръбите и канал за захранващия кабел?

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #23

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    И аз съм на мнение, че грешката си е изцяло твоя.

    1. Искаш ХУБАВ, КАЧЕСТВЕН, ЯПОНСКИ КЛИMAТИК А СИ СЕ СПРЯЛ НА ТОЙОТОМИ?! Най-вероятно защото си искал да минеш и тънко. Ами няма такъв филм, ако искаш качество трябва да си готов и да плащаш за него.
    2. Много от хората които продават климатици знаят малко повече от тебе. Защото вече 2 месеца се занимават с това, така че да разчиташ на това какво ти казва някои незнаен консултант... Другия вариант е, че и да знае ще гледа да си продаде стоката. И третия, даже да ти каже "имам япоски климатик струва 3 000" ще го вземеш ли?
    Трябваше да отделиш време и сам да си проучиш нещата кое от къде е и какво е...
    3. Не виждам изобщо какъв е смисъла сега да се оплакваш и да питаш това хубаво ли е или не... Добре ще кажат, че компресора на климатика ти е скапан, ще свалиш ли климатика и ще им го върнеш ли?!

    Според мен пии една студена вода, и се учи от грешките си когато избираш следващия климатик

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #24

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    в закона за защита на потребителите пише - продавача няма право да ти дава грешна информация и да те подведе при покупка!!! да ти кажат made in japan, а се оказва made in china- това не е ли лъжлива информация за продукта? ние потребителите как да си търсим правата, това искам да науча от вас хората които са професионалисти в областа на климатизацията.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Добре де, но нали се оказа, че вътрешното е японско, а външното тайландско.
    Много нерви би си спестил, ако първо беше попитал тук, а не след като го купиш.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #26

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    японско друг път, той етикета е слаган от после май, ако се погледне внимателно се вижда прозиране, под етикета е имало друг етикет!!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Re:Невярна информация при покупка на клима

    Цитат Първоначално публикувано от Ruse
    в закона за защита на потребителите пише - продавача няма право да ти дава грешна информация и да те подведе при покупка!!!
    Осака - японската технология!
    Asen Ikonomov одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ruse
    японско друг път, той етикета е слаган от после май, ако се погледне внимателно се вижда прозиране, под етикета е имало друг етикет!!!

    Я дай снимка.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #29

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Добре де, защо не си гледал на място ? И етикет, и пластмаси и другите чудеса ? Твоята работа е малко като на тези, които мислят, че като е "марково" е качествено. Държиш непременно на японски, защото, видиш ли, другите били зле. Всъщност оценка се прави въз основа на клас, модел, възможности и най-вече индивидуалните ти нужди. Сега и да му намираш кусурите - свършила работа. Хората са ти дали право на избор и ти си си избрал. Трудно ще излезеш на глава с търговците.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #30

    Re:Невярна информация при покупка на климатик!!!

    Какъв монтаж само на външното тяло и най вече на лявата стойка много нагриво ми се вижда.
    На такава тясна стена се слагат шини между двете сойки а не да изчекват едната така ужасно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за покупка за климатик за спалня
    От djzmei във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 38
    Последно: 22-10-12, 20:36
  2. Покупка на климатик Тoshiba - Daiseikai-3
    От miroslav.sm във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 58
    Последно: 29-08-12, 20:26
  3. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  4. Съвет за покупка на климатик
    От Ves_ela във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-10, 11:32
  5. Покупка на стар климатик LG
    От taralion във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-07-07, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе