Резултати от 1 до 14 от общо 14

Моля за съвет за покупка на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #1

    Моля за съвет за покупка на климатик

    Здравейте,
    моля за съвет за покупка на климатик, който ще се ползва основно за отопление през зимата. Помещението се ползва за спалня. Таваните са на височина 2.60, квадратурата е 13 м2, 1-ви етаж, сградата има външна топлоизолация и обикновена ПВЦ дограма. Разположението е север-изток. Температурата която ще се поддържа там ще е в порядъка на 21/22 градуса.
    Бюджета е 1000/1100 лв с монтаж.
    Благодаря предварително на всички отзовали се.

    Моля климатици с марка Дайкин да не се предлагат. Имам FTXN 50K и изобщо не съм доволен, предполагам Дайкин имат и по-добри модели, но не желая да рискувам.
    Насочил съм се към Fuji, Fujitsu...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #2

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    То в тая цена нямаш кой знае какъв избор на Фуджи и Фуджицу,че и съвет да ти се даде. Май само най-олекналия и орязан модел може да се впише в изискванията ти

    http://www.**********************/klim...lkc-1221.html#

    Ето още едно добро предложение :

    http://www.**********************/klim...-fh6-1365.html

    П.П - ако искаш да не спамим темата ти ,драсни на лични от какво не си доволен от Дайкина?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #3

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Марката Хитачи е малко недолюбвана в този форум,но да ти кажа че в стая с твойте параметри,даже съм с дървена дограма,в град Русе където условията са най-тежки - 25 и много мъгли заради р.Дунав нямах грижи да поддържам 22-23 гр.Климатика не замръзна нито веднъж,правеше си дефрости нормално ,работи в най-тихия режим 20 дб и цената му е точно в твоя диапазон.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #4

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Нямам впечатление,че Хитачи тук е недолюбвана марка. Напротив,отзивите са предимно положителни .

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Нямам впечатление,че Хитачи тук е недолюбвана марка. Напротив,отзивите са предимно положителни .
    На няколко пъти потребители повдигнаха въпроса за скъпите резервни части на Хитачи, от там се създаде впечатление за недолюбвана марка.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #6

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Не съм видял никъде мнение на потребител за "скъпите" части на Хитачи,а по-скоро видях мнения на търговци и техници,работещи с други,уж по -евтини сервизно марки...За пояснение на "евтиното " сервизиране ще дам скорошните примери с моторче за външен вентилатор Панасоник на марката Фуджицу за скромните 500 лв,както и пластмасова перка на същата марка за 280. Около 200 мисля че искаха за турбина на вътрешното тяло.Това,че сумите за частите на една от масовите "добри " марки са тези,не я прави по-оплювана,нали???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #7

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    За Midea чувам добри отзиви напоследък, вие какво ще кажете.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Какви добри отзиви си чул? Кажи и ние да чуем.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #9

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Че топлят и работят без проблем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #10

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Тук напоследък доста плюят Мидеите, въпреки това аз си взех Мидеа инвертор, засега съм много доволен на охлаждане - бързо охлажда, поддържа точно зададените градуси и е доста тих - и вътрешното и външното тяло. Вътрешното, ако оставя вента на low изобщо не се чува. Иначе за топленето ще имам впечатления зимата, надявам се да се справя така добре както с охлаждането.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Топлят - да, ако си вземеш с реотан вътре ще топли.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #12

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    cupakabra- ако за теб Мидеята е тих климатик,това означава само едно - че не си виждал как работи друга марка ! Все едно чувам дядо ми на село как възхвалява колко малко гори москвето и как тихо работело....Докато един ден не му дадох да покара хондата !

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #13

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Сигурно си прав, но при условие, че като го сложа на low и го чувам чак като си долепя ухото до вътрешното тяло, не знам колко по-тихо от това трябва да е. А като се има предвид и колко съм чувствителен на тема тишина.....купих си голям вентилатор за процесора на компа - 60 лв, понеже боксовия много шумеше. Така, че мога да преценя кое е шумно и кое не.
    Мидеите, както и другите марки имат много модели - може един да е по-шумен, друг по-тих. Моя модел е от тази година, може по-старите да са били по-шумни, нямам идея. От скоро имам климатик, вярно че нямам сравнение и наблюдения с други марки - просто изказвам впечатленито си от модела.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #14

    Re:Моля за съвет за покупка на климатик

    Мидеите топлят и охлаждат но за сметка на консумацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за консултация относно покупка на климатик
    От joro1331 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 19-04-13, 08:37
  2. Моля за консултация относно покупка на климатик.
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 27-11-12, 22:32
  3. Съвет за покупка за климатик за спалня
    От djzmei във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 38
    Последно: 22-10-12, 20:36
  4. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42
  5. Съвет за покупка на климатик
    От Ves_ela във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-10, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе