Резултати от 1 до 14 от общо 14

Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #1

    Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Здравейте,
    тъй като не съм "осветен" бихте ли казали информативно в Пловдив къде може човек да си закупи части, компресор, медна тръба или други резервни части за Климатична и Хладилна техника, като Ви моля споделяйте ако имате предпочитан Магазин, Склад или център от който сте пазарували в Пловдив.
    Идеята ми е че би било редно да се знае кой какво горе долу доставя и на кой стоката е на добри цени с прилично качество.
    Аз лично си търся компресор за един стар ОСАКА 12 БТУ, предполагам бихте ме напътили какъв компресор и откъде да си го взема.
    Също така кой в Пловдив доставя газове 134 и другите ако знаете и тъй като попаднах в интернет на газове от Дюпон или Солвей а също така и на китайски (без качество вероятно), дали има риск да се ползва китайски газ.
    Аз също ще споделя докъде стигам с търсенето на копресор и изобщо какво съм видял.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:части, газове и консумативи за A/C в Пловдив

    Не е ли по добре някой техник да ти оправи климатика и гаранциа да хванеш така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #3

    Re:части, газове и консумативи за A/C в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Не е ли по добре някой техник да ти оправи климатика и гаранциа да хванеш така.
    Ами добре е но се получава като при автомобилите, един път се печели от труда един път се печели от рез. част, затова мисля че е добре да се провери като ти предлага техника компресор за 300лв да не би той да струва 180лв и .... да не казвам
    а за гаранцията си прав, не бих си сменял каквото и да било сам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:части, газове и консумативи за A/C в Пловдив

    По добре намери читава фирма/техник и не се занимавай с глупости.Ако нямаш да помагаме.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #5

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    По добре намери читава фирма/техник и не се занимавай с глупости.Ако нямаш да помагаме.
    ами ако можете помагайте, но бих искъл човека който ми ремонтира да ми покаже откъде и на каква цена е закупил часта(компресор)за да съм сигурен че не ме товари в цената, затова повдигнах тази тема, защото компресор сам човек не може да си смени но примерно да си закупи разни почистващи спреьове или ако му потрябва медна тръба и фитинги за да си направи домашен казан за ракия ще трябва да знае кой рподава такива неща

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Вярно е че има измамници може и стар компресор да ти пробутат. Лично аз взимам документ за компресора и го давам на клиента да си види че не го лъжем. Лично аз пострадах от съседите ми сервиз за коли, дето ми смени амортисиор преди две седмици и днес започна да чука оказа се че съм платил за нов. А той от морга явно мърляв и надписан с бял маркер.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #7

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Вярно е че има измамници може и стар компресор да ти пробутат. Лично аз взимам документ за компресора и го давам на клиента да си види че не го лъжем. Лично аз пострадах от съседите ми сервиз за коли, дето ми смени амортисиор преди две седмици и днес започна да чука оказа се че съм платил за нов. А той от морга явно мърляв и надписан с бял маркер.
    Да аз затова предложих всеки да си каже откъде пазарува, така всички ще знаят къде са магазините(складове) за климатична и хладилна техника и всеки като си каже къде с какво не е доволен ще се натрупа някаква база данни и всеки един като мен който не разбира би могъл да провери дадената част която му подменят струва ли толкова колкото му е поискал техника

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #8

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Това са някакви глупости, че откъде ще намериш компресор втора употреба за климатик. Дори и да намериш компресор той е на такива цени, че напрактика обезмисля ремонта, освен ако не е достатъчно скъп климатик.
    Иначе старият номер с документ за произход всеки го знае, но хубавите климатици рядко се нуждаят от ремонт или подмяна на самият компресор. Компресора е най-надеждното нещо в един климатик и реално не може да се развали ако всичко при изчислението на мощността и употребата е както трябва. Дори и да се развали, той най-вероятно ще е в гаранция, което отново обезмисля извънгаранционен ремонт.
    Възможно е да има фирми занимаващи се с климатици, които спекулират относно ремонта на компресора, но при дефектирал компресор на климатик при всички случай в него има доста по-сериозен проблем за да се стигне до толкова тежък ремонт.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от bi4kiata
    Ами добре е но се получава като при автомобилите, един път се печели от труда един път се печели от рез. част, затова мисля че е добре да се провери като ти предлага техника компресор за 300лв да не би той да струва 180лв и .... да не казвам
    а за гаранцията си прав, не бих си сменял каквото и да било сам
    Че кое тука не е редно да се печели от препродаване на части. Ми техника като иде да ти купи частта, после да дойде до вас да ти я монтира, и т.н. няма ли разходи? И ако предположим че си е негова фирмата, той не може ли да си слага надценка? Аз не виждам нищо нередно в случая. При нас ако иде клиент в магазин за части му изкарват цената, примерно 300$ за компресор, а ако иде техник (фирма за климатична техника примерно) за същия компресор цената за него ще е 150$. И като иде той при клиента и му продава компресора за 300, така както би го взел клиента в магазина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от bi4kiata
    Ами добре е но се получава като при автомобилите, един път се печели от труда един път се печели от рез. част, затова мисля че е добре да се провери като ти предлага техника компресор за 300лв да не би той да струва 180лв и .... да не казвам
    а за гаранцията си прав, не бих си сменял каквото и да било сам
    а не искаш ли след ремонта вместо ти да му плащаш той да ти даде някой лев и да почерпи .. акъл парасъ баце ,като не ти харесва цената си го ремонтирай сам ... съвсем нормално е да си сложи надценка на частите ,а квалифицирания труд и той не е евтин

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #13

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    а не искаш ли след ремонта вместо ти да му плащаш той да ти даде някой лев и да почерпи .. акъл парасъ баце ,като не ти харесва цената си го ремонтирай сам ... съвсем нормално е да си сложи надценка на частите ,а квалифицирания труд и той не е евтин
    Ето това е нещото което всички го искат ама не става, затова техниците трябва да са честни и да не лъжат както повечето го правят особено тези които се ядосват като ги попиташ, аз компресора който търсих го намерих по тел от на "vanko68" поста се обадих на Фриго хим, там ми казаха цена 185лв. за компресора с 6м. гаранция, обадих се и на "Фригокомерс" от поста на TIMBERLAKE но Фригокомерс не ми допадна че не дадоха информация по тел. и някакви въпроси кой закакво защо... Разбира се техника който повиках ми препоръча и си го взе от Фригохим на същата цена му го платих и не ме интересува каква отстъпка ползва но така съм сигурен че аз не съм дал повече и че от труда си пак е спечелил а даже и бакшиш му дадох защото беше усмихнат, отговаряше на въпросите ми и ми даде 1г гаранция на неговия си труд.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #14

    Re:Части, фреони и консумативи за климатици в Пловдив

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Че кое тука не е редно да се печели от препродаване на части. Ми техника като иде да ти купи частта, после да дойде до вас да ти я монтира, и т.н. няма ли разходи? И ако предположим че си е негова фирмата, той не може ли да си слага надценка? Аз не виждам нищо нередно в случая. При нас ако иде клиент в магазин за части му изкарват цената, примерно 300$ за компресор, а ако иде техник (фирма за климатична техника примерно) за същия компресор цената за него ще е 150$. И като иде той при клиента и му продава компресора за 300, така както би го взел клиента в магазина.
    Точно и аз това имам предвид, да печели от търговската отстъпка и от своя труд а не както повечето "псевдо техници" да те излужат в цената и после да се надяват че клиента пак ще ги потърси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най-качествена фирма за климатици в Пловдив
    От ilia1984 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 91
    Последно: 22-01-22, 15:56
  2. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Станция за изтегляне на фреони
    От Angelizer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 19:15
  5. От кои производители на фреони сте доволни?
    От Markony във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-08, 08:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе