Резултати от 1 до 7 от общо 7

Климатизиране, вентилация и контрол на влажността в гъбарник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #1

    Климатизиране, вентилация и контрол на влажността в гъбарник

    Здравейте.Имам един проблем и се надявм тука да ми помогнете малко.Ще се опитам да бъда кратък и същевременно да обясня подробно.Имам гъбарник който тррябва да намеря начин да го отоплявам някак.Опитах на дърва(печка).Постигам желаната температура но въздуха става много сух,а и трябва да се проветрява.Когато гори печката пусна ли вентилатора да проветрява в гъбавника става лисичарник.Всичко е пушек.Та идеята ми е че хем трябва да не е студено,хем трябва и да е влажен въздуха и хем нетрябва да е застоял.Ето и какво съм замислил и да ми кажете дали ще стане.
    Намерил съм един стар бойлер на дърва.Към този бойлер ще "вържа" един радиатор от автомобил и ще го монтирам на избития в стената отвор.От външната страна на радиатора ще има вентилатор който ще вкарва в гъбарника въздух.Хем ще е топъл хем ще е влажен.Така си решавам 3-те проблема-отопление,постъпване на чист и влажен въздух.Дори и да няма влажност аз си имам система за пулверизиране на вода с която си осигурявам влажност.Ще трябва ли да слагам някаква помпа на тази моя измислена система за да може водата да циркулира?Моля дайте съвети че несъм много на ти с тези инсталации.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:моля за малко помощ

    Явно имаш желание да се забавляваш , така че даваи с проекта , помпа ще трябва и още една дупка ще трябва от която да изкарваш въздух за има няква цирколация - основен принцип в вентилацията
    Успех !!!

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #3

    Re:моля за малко помощ

    дупка има.мен вентилацията не ми е проблем.имам промишлен вентилатор,3000 губически метра в минута.целта на занятието е да се вкара топъл въздух.то има така наречените чилари ама са много скъпи

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #4

    Re:моля за малко помощ

    Цитат Първоначално публикувано от DimitarBT1
    ...Когато гори печката пусна ли вентилатора да проветрява в гъбавника става лисичарник.Всичко е пушек...
    Всичко е пушек защото сигурно нямаш отвор откъдето да влиза въздух и засмуква всичко от печката...

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #5

    Re:моля за малко помощ

    да наистина тогава бях затворил отвора за проветрение.но не е там проблема.печката не ми върши работа защото немога хубаво да проветрявам като гори.ще ми се тази идея която ми хрумна да я реализирам

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:моля за малко помощ

    Цитат Първоначално публикувано от DimitarBT1
    да наистина тогава бях затворил отвора за проветрение.но не е там проблема.печката не ми върши работа защото немога хубаво да проветрявам като гори.ще ми се тази идея която ми хрумна да я реализирам
    В Пещера съм виждал една кръчма да се отоплява по подобен начин имаше цяла система която засмукваше студен въздух отвън посредством тръби го вкарваше вътре до камината която имаше "въздушен кожух"около нея и кюнците и слкед като студения въздух преминеше през кожуха се подаваше към отделните помещение.Беше доста топло, само не знам коко дърва или въглища е "гълтала".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #7

    Re:моля за малко помощ

    Има рекоператори за тази цел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с влажността
    От Esper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 28-11-12, 11:32
  2. Вентилация
    От niva във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-12, 10:37
  3. Изменя ли се СОР на климатиците при промяна на влажността на въздуха отвън
    От hotblooded във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-09, 20:49
  4. Какво да избера за вентилация и климатизация?
    От dini във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-08, 21:41
  5. Търся методика за изчисление на вентилация
    От tannoy във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-07, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе