Резултати от 1 до 14 от общо 14

Какво да избера за вентилация и климатизация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #1

    Какво да избера за вентилация и климатизация?

    Здравейте,
    моля за съвет. Живеем 3-ма души в гарсониера, като кухнята е направена на спалня и в нея спим с бебе. Спалнята е ок. 9 кв.м.
    Съответно хола е съединен със терасата като терасата е кухненски бокс и цялото помещение е ок. 25 кв. м.

    Та, идеята е закупуване на климатик/ци и според дълго умуване- решихме да не е мултисплит, а да се спрем на 2 климатика.
    Изложението и на 2-те стаи е югоизток, последен етаж. Нова PVC дограма и външна изолация. Имаме парно и апартамента е вътрешен, топъл.
    Разполагам с ок. 2000 лв и решихме засега да купим само 1 за голямата стая, но по-мощен, защото ще се опитаме да осигурим въздушен поток към спалнята ако не събера пари за 2-ри.
    Какъв климатик бихте ме посъветвали да купя? Спрях се на Mitsubishi Heavy Ind. SRK/SRC 20 ZG-S. Не знам дали е добър изборът ми?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Изборът на марка е добър, но не и на "размера". Трябва ти 35-ца, а не 20-ца.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #3

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Благодаря ти.
    Но не ми е ясно защо ми трябва "35-ца", след като цялата жилищна площ ми е 45 кв.м.
    Ориентирах се към "Небел сервиз", някой да ми каже отзиви за тази фирма?


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #4

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    А бе, дълго е за обяснение, но най-общо казано, тези числа "20" и "35" в имената на моделите не означават квадратура ня помещението. Не че нямат връзка с нея, ама си трябват още доста данни и коефициенти. Тук из форума може доста да се понаучи за това.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #5

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Ок, разбрах. Добре де, ако ще охлаждам/отоплявам само помещението от 23 кв.м. пак ли ще ми е нужна "35-ца"? Или тогава и "20-ца" ще ми свърши работа?
    Разбирам, че не е само да квадратурата, но по тази логика....., няма смисъл от "по-малките" климатици.
    Съжалявам много,но преди да задам въпроса си тук, прочетох доста из форума. Честно казано от толкова много информация се обърках съвсем.
    Имам един съвсем нормален въпрос, не искам да изчислявам коефициенти и данни. За отговора на един такъв въпрос ми поискаха 50лв. от една фирма.
    Въпросът ми е следния:
    Ако осигуря въздушен поток чрез "вентилатор", най-общо казано, към спалнята ми която е 9 кв. м., какъв климатик трябва да закупя, за да охлаждам/отоплявам цяло помещение от 45 кв.м.?
    За въпросният Мицубиши пише, че е подходящ за помещение 45 кв.м. А сега, де?


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Щом парите ти недостигат не вземай Митсубиши хеви, които са мног одобри, но и доста скъпи. Вземи си Фуджи. Те са по евтини и ще можеш да събереш пари и за спалнята. Фуджи 12-ка(35-ца) има много голяма мощност, по голяма от останалите марки. Даже може и 9-ка да ти свърши рабпта. Това ще го прецени този който ти прави огледа, но щом с с бебе е по добре да е по-мощния и да ти е гаранторано топло. За спаляната е по добре да вземеш една 9-ка конвенционален от новите модели на Даикин, които са много тихи. Има и фуджита инвертори 7-ци инвертори, които са евтини и иделани за спалня.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Има смисъл от по-малките климатици. Ще ти нахвърлям много грубо и непрофесионално, защото зависи от конкретния модел.
    За инвертори:
    20-ца (7-ца) - до към 13-14 кв.м.
    25-ца (9-ка) - до към 18-20 кв.м.
    35-ца (12-ка) - до около 28-30 кв.м.
    Приблизително нещата изглеждат така.
    В твоя случай, за да нямаш проблеми зимата и да не включваш друг отоплителен уред, ти трябват около 4 kW номинална мощност на отопление, което води до 35-цата с 4,2 kW номинал.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Цитат Първоначално публикувано от dini
    Благодаря ти.
    Но не ми е ясно защо ми трябва "35-ца", след като цялата жилищна площ ми е 45 кв.м.
    Ориентирах се към "Небел сервиз", някой да ми каже отзиви за тази фирма?
    nebelservice
    Най-добре му пиши на ПМ.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    dini в тая фирма в която са ти казали че 20ZG-S е до 45 квадрата повече ходи .. климатика е маломощен ,би ти вършил работа в стаичката 9 квадрата само

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #10

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Има смисъл от по-малките климатици. Ще ти нахвърлям много грубо и непрофесионално, защото зависи от конкретния модел.
    За инвертори:
    20-ца (7-ца) - до към 13-14 кв.м.
    25-ца (9-ка) - до към 18-20 кв.м.
    35-ца (12-ка) - до около 28-30 кв.м.
    Приблизително нещата изглеждат така.
    В твоя случай, за да нямаш проблеми зимата и да не включваш друг отоплителен уред, ти трябват около 4 kW номинална мощност на отопление, което води до 35-цата с 4,2 kW номинал.
    На пълно си прав номера означава квадратурата.
    За да е комфортно в апартамента трябват да са два климатика може и да не са инвенторни но да са два.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Помощ при вентилация и климатизация


    Номерът не означава квадратура (може и да си изпуснал "не"-то, знам ли).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    вземай 1 9-ка-999лв за спалнята и една 12-ка 1099лв за хола конвеционални fujitsu-general със сигорност работят по добре от някой евтин инвертор работят до -12,14 и то на влага край дунава за тези пари по добро няма

  16. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #13

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    Много благодаря за съветите. Точно така направих- взех също Мицубиши, но "35-ца" за голямата стая. Сега ще събирам пари за малката. Проблемът ми е вентилацията.... и чистия въздух.
    Искам да попитам някой дали се е сблъсквал с "еко-свежест 05"?
    Мисля да сложа едно такова чудо....

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #14

    Re: Помощ при вентилация и климатизация

    И аз съм фен на Fujitsu, ама тоя TIMBARLA-ке прекалява. Във всяка тема 'се едно и също .... аман

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво CD да избера до 200лева
    От KalojaN във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-15, 10:20
  2. Какво да избера: ltca12 или nocria14
    От posetitelqt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-14, 18:10
  3. Какво кино да избера
    От mongoose във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-13, 16:47
  4. Какво да предприема за климатизация на къщата?
    От Hidepower във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 14-05-08, 08:34
  5. Какво дъно да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-04, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе