Резултати от 1 до 9 от общо 9

Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    22
    #1

    Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик

    Става въпрос за такъв с едно външно и две вътрешни тела. Да може да топли и охлажда.
    Двете ми спални са на една обща стена источно изложение и си мисля, че е подходящо да се монтира точно такова нещо.
    И понеже не са от най разпостранените климатични системи мисля си, че темата не е разглеждана до сега или поне в близко минало. Поне търсачката не откри нищо като въведох думичките изписани в заглавието.
    Интересуват ме безшумни вътрешни и външни тела със системи за пречистване на въздуха, защото живея на оживено кръстовище.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Говориш за мултисплит.Във форума има много теми по въпроса, но не си заслужава да си вземаш такъв.Сложи си две машини, по една във всяка стая.Този вариант има много предимства и е за предпочитане.Ако искаш пречистване и свеж въздух ДАЙКИН УРУРУ САРАРА.Иначе машини с плазмени филтри - ТОШИБА или ДЖЕНЕРАЛ/ФУДЖИЦУ/ФУДЖИ от серията LDC.И други варианти има, но тези машини са добри.С какъв обем са ти помещенията.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Цитат Първоначално публикувано от sailorbg
    Да може да топли и охлажда.
    Какво ще топлиш и охлаждаш? Нещо квадратури нямаш ли? Характеристики на помещенията, дограма, изолация...

    П.С. Казва се мулти-сплит, а не дъбъл-тръбъл.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Ако очакваш климатикът да ти вкарва въздуха от кръстовището и да го пречиства така, че да става на планински въздух - забрави.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    22
    #5

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако очакваш климатикът да ти вкарва въздуха от кръстовището и да го пречиства така, че да става на планински въздух - забрави.
    Вижте, аз не очаквам да става на "планински" въздуха. Завършил съм физика и не съм наивник. Попитах за климатична система с пречистващи възможности. Иначе спалните ми са добре изолирани 20 кв.м. източни доста топли и слънчеви с хубава дограма.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Има машини, вкарващи свеж въздух, но според мен не са за спалня, шума не е малък.С тая кубатура /около 50 кубика на стая/ ти трябват машини от посочените от мен с номинал около 3,5 - 4 КВ.09 LDC или 12 LDC на ДЖЕНЕРАЛ мисля, че ще паснат идеално, но като са топли стаите, 09 ще свърши много добра работа - номинала му е 3,6 КВ.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Две Fujitsu ASYB9LDC, две RAS-B10SKVP-E или новите RAS-10PKVP-E - все имат плазма.
    Но човекът иска мултисплит - погледнете сайта на Daikin.
    Не зная дали още може да се намери и Sanyo с UV лампа.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #8

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик,

    Аз първоначално имах същите намерения, но се спрях на отделни машини в спалните. Сложих RAS - 225GDR и грам не съжалявам. Има air monitor, което най-вероятно е плазма, аспиратор, контрол на влажност, самопочистване и още други неща дето не ги знам за какво са.

    Имам приятел, който си сложи в офиса Дайкин с 2 вътрешни тела с долен монтаж и казва, че е доволен, но незнам модела и дали има екстрите, които търсиш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик

    Дайкин е име в мултитата.Добро решение за теб е външно тяло 2MXS 40G ,ако наистина са ти много топли спалните ,или 50 G за по-голяма мощност.При вътрешните избора е много голям ,аз лично бих заложил на FTXS 25 G или подовите FVXS 25 F. А относно филтрирането на въздуха - истината е само една:
    http://mmc.bg/bg/catalogue_details.php?id=80&type=5

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  2. препоръчайте ми климатик
    От ivochoici във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-04-12, 12:33
  3. Препоръчайте ми климатик!
    От minimax_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 02-02-12, 17:13
  4. Препоръчайте Рутер с Dual WAN
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-09, 12:43
  5. Дуал архитектура
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-05, 12:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе