Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

препоръчайте ми климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #1

    препоръчайте ми климатик

    спрял съм се на MITSUBISHI MSC-GA20 VB, но не мога да намеря подробна информация за този модел,търся нещо до тези пари за отопление на стая 12кв. с изолация с вата на стените и тавана,гр.Видин

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:препоръчайте ми климатик

    При външна -10°С, а е до толкова, защото серията е с капилярки максималната отдавана намаля до 1,5kW. Достатъчни ли са ти и ако не колко ти трябват?

    http://www.mediabank.canvac.se/files...msh-ga25vb.pdf

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #3

    Re:препоръчайте ми климатик

    като,че малко ми се вижда 1.5kw,честно незнам няма ли да може да се справи при -10, какво бихте ми препоръчали тук често падат под -10 градуса температурите, все пак за големия студ имам камина на дърва,но сутрин е изгаснала и вечер като се прибера от работа е студ.Главно за това или като ме помръзва да я паля.Другия вариант е Fujitsu asy09 usb ултра промо, няма никакви екстри в него а и при баща ми има такъв 12 ка нещо не ме очарова.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #4

    Re:препоръчайте ми климатик

    Ако не се лъжа това GA20 е стар модел, вземи си MSZ-Ge25, доволен ще останеш - и от цената и от работата му

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:препоръчайте ми климатик

    Дали модела MSC-GE20VB се справя, как и до колко си го пише. Отдава на отопление 1,5kW при външна -10°С, като изрично е посочено, че не е взето под внимание честотата и продължителността на дефроста, през което време климатика не само, че не топли, ами и прехвърля топлина навън.

    Максималната отдавана мощност в режим отопление на модела MSZ-GE25VA при външна температура -10°С е 1,92kW. Външното му тяло е с 2 kg. по-леко сравнено с MSC-GE20VB. Официално е предвиден да работи до -15°С, защото е изпълнен с EEV, а не с капилярки. Това, че е предвиден да работи до тази температура не означава автоматично, че ще върши работа, двете неща нямат нищо общо едното с другото.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:препоръчайте ми климатик

    Сравняваме конвенционален с инверторен климатик?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:препоръчайте ми климатик

    Не, не правим сравнение между двата, гледаме колко отдават при -10°, дали и до колко ще вършат работа. Разликата между инвертора 9-ка и конвенционалният 7-ца нали я виждате каква е 420W при -10°С.

    Темата е по-скоро лаф да става, защото ivochoici не знае каква мощност му трябва, тоест я няма основата, върху която да се стъпи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #8

    Re:препоръчайте ми климатик

    е аз тъся нещо до 800 лв. все пак не мисля да е основен източник на отопление,а иначе каква мощност ми трябва най-много 9 ка

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:препоръчайте ми климатик

    Ако температурите в твоят край зимата се задържат продължително време под -7°С ти трябва инвертор изпълнен с EEV, защото имат по-голяма ефективност и по-малък спад в отдаваната мощност при отрицателни температури от конвенционалните. Предвидени са за отрицателни температури с подгряване на компресора, което ако го няма съкращава живота му, а някой имат и нагревател в тавата.

    800 лева дори и за не толкова хубавите инверторни 9-ки на Hitachi са малко.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:препоръчайте ми климатик

    При -10 градуса са много малко европейските машини, които запазват 60% от мощността си, а тогава всеки ват е важен :rolleyes:

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:препоръчайте ми климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivochoici
    Другия вариант е Fujitsu asy09 usb ултра промо, няма никакви екстри в него а и при баща ми има такъв 12 ка нещо не ме очарова.
    Като дизайн или?

    p.s. Машината е семпла и здрава, работи добре и е тиха. По-добро няма да намериш за тия пари, освен ако не е втора ръка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #12

    Re:препоръчайте ми климатик

    здравейте ще си позволя да използвам и аз темата за избор на климатик.Става дума за къща,1 x 12м2,1x17m2 и 1х23м2,външнаизолация 5см епс,вътре гипскартон с 5см вата,дограмата 5 камерна с троен стъклопакетс ка-стъкло,зида е тъничък 15см и стаите са с 3 външни стени(къщата е близнак).общ бюджет 4500лв .просто искам килматици които наистина ще топлят дори когато е студено навън.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Re:препоръчайте ми климатик

    Здравей,


    За 12 квадрата виж това

    За 17 квадрата виж това

    За 25 квадрата виж това


    Това е само идея, защото е редно да се направи оглед на помещенията. За голямата стая ще ти малее и ще трябва да помагаш с нещо в големия студ, но за тези пари не виждам по-добро в момента.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Re:препоръчайте ми климатик

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev
    здравейте ще си позволя да използвам и аз темата за избор на климатик.Става дума за къща,1 x 12м2,1x17m2 и 1х23м2,външнаизолация 5см епс,вътре гипскартон с 5см вата,дограмата 5 камерна с троен стъклопакетс ка-стъкло,зида е тъничък 15см и стаите са с 3 външни стени(къщата е близнак).общ бюджет 4500лв .просто искам килматици които наистина ще топлят дори когато е студено навън.
    За 12м2 - ME GE25VA, за 17м2 - Panasonic E12MKE-3 и за 23м2 - ME GE50VA.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #15

    Re:препоръчайте ми климатик

    здравейте,благодаря ви за предложенията.Искам да попитам за голямата стая няма ли да може да се справи и MSZ-GE35 VA,все пак тя ще е кухня с трапезария.Другият ми въпрос е за малката стая(12м2) GE25VA под -10 градуса дали ще топли та си мисля и ако в нея сложя GE35VA дали ще e по добре или ще се окаже доста преоразмерен и ще се получи един безкраен on/off

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-12, 00:12
  2. Препоръчайте ми климатик!
    От minimax_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 02-02-12, 18:13
  3. Препоръчайте ми подходящ климатик
    От pqlamzowksnx във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 12-05-08, 00:11
  4. Препоръчайте ми марка климатик
    От nikonti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 59
    Последно: 04-02-08, 17:47
  5. Препоръчайте ми мощност на климатик
    От dejomag във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 26-07-07, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе