Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Чуденка за климатик... среден клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #1

    Чуденка за климатик... среден клас

    Здравейте, съфорумци. Предстои ми покупка на втори климатик за вкъщи. Тъй като клоня основно към Тошиба сметнах за нужно да пусна темата си тук с питанката. Колебая се между няколко марки и модели. Преди да ги посоча ще започна с малко предистория. В момента ползвам климатик на марката Haier HSU 10HV03. Чета доста негативни мнения за тази марка, купихме го през 2004 година, ако не ме лъже паметта. Оттогава единствено един път е презареждан с фреон, понеже имаше пробив по някоя от снадките и една зима много лошо ни изненада (тогава живеехме в панелка със северно изложение, на последен етаж, на място, където духа доста вятър - близо до полето), но проблемът беше отстранен доста бързо от момчетата от сервиза, с които се познаваме, собственикът е бивш колега на баща ми. Както и да е. Климатикът работи до ден-днешен. Вече е преместен на новото ми жилищно място - кооперация от тухла без никакви външни стени, само тази на терасата. Отоплява към момента стая с квадратура около 15м. смятам, че се справя идеално. В другата ни стая която е също без външни стени (има само тераса, тя се явява външна, предстои да се слага и дограма алуминиева или ПВЦ) се налага да си купим климатик също. Имаме малко детенце, заради което досега слушахме разни доктори и пишман-разбирачи, че не трябвало да има климатик в неговата стая. Както и да е, това отмина с последвалите сметки за ток (в момента я отопляваме с маслен радиатор и духалка, когато къпем малката) 134 лв. за Декември, 205 лв. за Януари... готов съм за третата сериозна инжекция, която няма да се учудя ако достигне и 300 лева... Смятам, че с един инвертор нещата ще си дойдат на мястото и парите за ток всъщност ще отидат за изплащането му (мисля да ползвам "Енергийна ефективност"), като "печалба" - на детето ще му е топло. Конкретно не съм се спрял все още на никоя марка, просто проучвам нещата така да се каже. Днес ходих в Технополис и разгледах Тошиба и Хайер. Направи ми впечатление, че топ-моделът на Хайер е на цена близка до тази на Тошибата. Четейки форума оставам с впечатлението, че Хайер вече не са изгодна покупка, каквито бяха по времето, когато взехме първия си такъв климатик. Стаята, както вече споменах няма външни стени, с източно изложение е, на "завет" от други кооперации до нея, квадратурата е около 14-15 кв.м. висока е... да кажем къмто 2.5 м някъде. Според някои е по-добре да се вземе климатик 12-ка пред съответния модел примерно 9 или 10. Пределно ми е ясно, че 12 на Осака не е като 12 на Дайкин, Митсубиши, Шарп, но все пак... Ще помоля някой по-компетентен да се изкаже ще спечеля ли нещо от по-голям климатик освен по-голяма сметка за ток. Ще дам линкове към моделите, които ми допадат, а ако някой има желание да коментира и да ме насочи ще пие бира, особено ако е от Стара Загора !!!
    1. HAIER HSU-12HVA103/R2(DB)
    2. TOSHIBA RAS-107SAV-E
    3.SHARP AY/AE-XPC09JR
    4.HITACHI RAS/RAC-D10EX2
    5.PANASONIC CS/CU-RE12JKE/X
    Някои от моделите са съвсем примерни. Държа да е инвертор, да може да работи добре дори и при -10 градуса (не че в Стара Загора е толкоз студено, ама за мое успокоение). Да е сравнително тих (все пак ще се спи в стаята), да е с възможно най-добър КПД или COP ако става дума за същото нещо. Лимитът ми е да кажем около 1200 лева с монтажа (да речем хвана промоция в някое Техно* с безплатен монтаж), повече не ми се дават, някак не върви климатикът ми да е по-скъп от колата, която карам . Това последното е нещо като полу-майтап, полу-истина
    Поздрави на всички
    п.п. след изчетените мнения и съветите на момчето в Технополис клоня най-вече към марката Тошиба...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    От всички изброен единствено TOSHIBA и SHARP се вместват като добри климатици. Но другите ги забрави. И един съвет нкога не копувай от техно.... магазините.Ако бях аз на твое място и щом става въпрос за малко дете компромиси нямаше да правя и щях да си сложа този модел : http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._09_ldc_plazma
    Не само заради плазмата която си е голяма екстра но и заради по високиа коп и по голямата мощност.
    TOSHIBA RAS-107SAV-E cop 3.81 отопление 0.7-3.2-4.0 kW
    SHARP AY/AE-XPC09JR cop 4.20 отопление : 0.9-3.20-5.0) kW
    FUJITSU ASYB09LDC plasma cop 4.44 отопление 0,5-3,6-6,1 kW
    И още един добър модел за твоето помещение http://v-clima.com/prod.php?id=klima...kin_ftx_rx35gv
    Избора е твой .Успех


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #3

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Здравей, би ли уточнил защо да не купувам от Техно-магазините. Понякога там има доста примамливи промоции. Ако положението е като с лаптопите не виждам проблем да си пазаря от там. Просто цените им са по-добри и има избор. Иначе откъде мога да намеря магазин за климатици Тошиба или Шарп в Стара Загора? Много ми се иска Шарп, ама мисля, че ми идва малко скъп - 1500 лева не са малко пари за мен, затова дадох като вариант и Тошибата, като малко по-евтин (малко, малко 300 лева...) Иначе има идея климатикът да се ползва заедно с този Хайер да работи в синхрон и вкъщи вратите да не се затварят. Двете стаи ги дели един коридор с квадратура неповече от 8 квадрата. 9 или 12 на Тошиба ще ми е по-добро като отопление/консумирана мощност, според вас?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    От изброените от теб май само Шарпа става. Тошиба е прекрасна марка, но този модел е със слаби показатели.
    И аз съм за Fujitsu ASYB09LDC.
    Също вариант е това: http://www.v-clima.com/prod.php?id=d...txs25d_arxs25f с безплатен монтаж.
    Друго, последно - ASYA12LGC.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #5

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Остава въпросът - от Стара Загора съм, тази фирма доколкото знам е Варненска. Ще гледам как стои въпросът с гаранцията също така, Фуджитцу-то ми харесва като цена и като характеристики, поне тези, които са дадени. Сравнен с моделите на Шарп със същите характеристики цената е около 300 лева нагоре за Шарпа. В Стара Загора имаме магазин и сервиз на Дайкин и Фуджитсу, ще отскоча да видя офертите им.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Имат монтажна група в Пловдив и мисля ,че няма да откажат монтаж в Стара Загора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #7

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    не вярваи на 'коп'които ти показват относителен е .земаи тошиба.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    jako6iba Тази Ту-шиба, виждал ли си я, колко е гръцка? Дайкина, който предлага Дидо е няколко класи отгоре!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #9

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    вземам си думите назад .не видях посочения модел.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Виж параметрите, сглобката и пластмасата... и ще разбереш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #11

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053361 - Това е най-доброто за теб /цена, качество, сервиз, 5 години гаранция за компресора/. Само не го вземай от Маркет.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Цитат Първоначално публикувано от thebest
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053361 - Това е най-доброто за теб /цена, качество, сервиз, 5 години гаранция за компресора/. Само не го вземай от Маркет.
    И с какво превъзхожда това?

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Вземай дайкина или фуджитсу 12-ки(35-ца дайкин).
    Останалото са голи реклами, за парите които си приготвил и не се знае дали освен климатик няма да си купиш и много нерви и изгубено време.
    Можеш да пробваш и панасоника, но да знаеш, че не е презимувал все още в България и не е съвсем ясно какво може.
    То и дайкина 35JV не е презимувал, но дайкин си заслужават доверитео, докато панасоник.....има още какво да направят за да спечелят доверието на потребителя.Не взимай, по малък от 35-ца, не се знае как ще се държи под нулата, макар че проблемните дайкини 25-ци тази зима бяха с роторни компресори, а JV серията ЦЯЛАТА е с суинг компресори.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    проблемните дайкини 25-ци тази зима бяха с роторни компресори

    Коя 25-ца Дайкин е с роторен компресор? Може и аз да бъркам нещо, посочи информация.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #15

    Re:Чуденка за климатик... среден клас

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...itsu_asya12lgc - Нова Цена: 1299 лв. - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053361 - ЦЕНА С ДДС: 1,139.05ЛВ. Това е разликата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  2. Продавам среден клас компютър за игри
    От Milkov във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-12, 13:35
  3. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 09:00
  4. Продавам: Game Laptop среден клас
    От laptopro във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-02-09, 16:39
  5. Препоръчайте ми среден клас видеоконтролер PCI-E
    От Popkaro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 21-01-06, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе