Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 147

Избор на климатик, среден/висок клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #1

    Избор на климатик, среден/висок клас

    Моля за помощ при избора на климатик.Не мога да се спра на един модел,свил съм вариантите до няколко.Трябва ми за помещение 43 куб.м. 2 външни стени,PVC дограма,таванско помещение,външна изолация.Притеснява ме сметките за ток да не бъдат мн високи,ако се налага климатика да работи често на по-високи обороти от номинала.Ето климатиците между които не мога да избера


    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=26 General 09LDC 0.5/3.60/6.1kw 0.25/0.81/1.96kw Доста висока консумация при макс отдаване+това,че никъде не намерих как се държи при ниски температури,топлоодтаване,коп...някъде на последните места е : )
    http://www.sharpbg.com/index.php?itemID=268 Sharp AY-XP12FR отопление 4.00/6кв конс. 1.02/1.75 плазма,йонгенератор,начина на насочване на струята(coanda),самопочистване и 5г гаранция,но отново както при фуджито,нямам пълна информация.
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=10 Sharp AY-XP12GHR 0.9/0.15 4.2/0.97 6/1.7kw
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=221 Chofu 0929PVXU най-икономичния 0.7/5.57kw конс. 0.16/1.15 тук пише,че има плазма,но доколкото разбрах,само 0932PVU има плазма,а този модел не.Правилно ли съм разбрал? (9ката го има 2300 с монтажа,а 12ката 2400лв 4г гаранция)

    Ще съм радвам да чуя съвети на специалисти с + и - на моделите спрямо други,и най-важното,ако имате данни при спадането на темп как се държат климатиците.Тошиба Дайсекай отпадна поради рязкия спад на КОП-а при ниски темепратури,а Митсубиши ФД25ВА поради вискоата консумация при макс топлоотдаване(1.9)както и високата минимална мощност(1.5кв).http://prikachi.com/images/397/2833397f.jpg http://prikachi.com/images/400/2833400M.jpg
    За Чофуто имам информация,че при +2 градуса 50% (в сравнение с +7 50%)КОП му пада на..2,7 ако намеря или някой ми каже друг източник,който да потвърди информацията...и той отпада от сметките

    П.С.Ако мислите,че има някой по-добър от изброените,споделете..както и доводите за това

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Малко са ти пообъркани мислите от многото информация, която си преровил.Налага се малко корекция и информация.Казваш, че помещението е таванско, кажи каква е изолацията на тавана.От посочените от теб модели, точно тези, които си отхвърлил са с най-добри показатели.И LDC, и FD и двете серии на ДАЙСЕЙКАЙ при ниски температури имат много по-добри показатели-и като отоплителна мощност и като КОП от тези, на които си хвърлил око.Таблицата, която си дал за FD е по номинал и имаш КОП над 4.Машината се избира по номинала, затова не гледай консумацията на максимална мощност.На теб ти трябват около 80-90 вата на кубик, в зависимост от изолацията и изпълнението на покривната част на тавана ти за да се чувстваш добре при температури под -10 градуса, т.е. трябва ти машина с номинал около 3,2-3,6 кв.Може да поровиш из темите, има много информация за поведението на машините при ниски температури.Ето ти нещо да ориентация - http://issuu.com/mediaview/docs/vuab...owFlipBtn=true поразгледай тези тестове.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Та къде го видя izbornaklimatik този рязък спад в отдаването при дайсекая?От 3.2kw. пада до 2.07kw. и то при -15°C,когато повечето климатици неработят-замръзват!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Айде да ги кажем че падат от 4.8 на 2.07, щото ако се загледаш в табличката след номинала на +7°С надолу почват да показват максималното топлоотдаване. Иначе няма как при 0°С климатика да има по-голяма мощност от тази при +7°С. Т.е. при -15°С запазва 43% от мощността си. Модела ras 10-savr-e / skvr-e

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Да, за ТОШИБА данните под 0 градуса са на 100% натоварване на компресора, не по номинал.При -15 ТОШОВЦИТЕ за Европа запазват около 45-50% от маскималното си топлоотдаване.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #6

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Та къде го видя izbornaklimatik този рязък спад в отдаването при дайсекая?От 3.2kw. пада до 2.07kw. и то при -15°C,когато повечето климатици неработят-замръзват!
    А ти къде видя да съм писал рязък спад в отдаването на дайсекая?Писах спад в КОП-а,което е коренно различно нещо.Спада е до 2.7 при 0 градуса...доста лошо представяне,за разлика например от Митсубишито,което запазва добър КОП,но пък отдава ниски мощности.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Не е нисък КОП-а на ТОШО, и МЕ не е с ниско топлоотдаване, бъркаш се, защото за МЕ данните са по номинал, а за ТОШО под 0 градуса е на 100% натоварване, т.е. за максимално топлоотдаване.Трябва или ТОШО да мине по номинал, или МЕ по максимал, за да можеш да ги сравниш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #8

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Не е нисък КОП-а на ТОШО, и МЕ не е с ниско топлоотдаване, бъркаш се, защото за МЕ данните са по номинал, а за ТОШО под 0 градуса е на 100% натоварване, т.е. за максимално топлоотдаване.Трябва или ТОШО да мине по номинал, или МЕ по максимал, за да можеш да ги сравниш.
    Всъщност да,под 7 градуса е за макс,но има друга таблица,която показва,че при 5гр мощноста е 80%,при 0гр 70%,-5=60% от тази при 7 градуса,като при Митсубиши(ФД и СРК25ЗГХ) и Дайкин(ФТХС25Г) са чувствително по-високи процентите при спада на температурите.
    Някой има ли информация или подобни таблици за останалите модели

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #9

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    ...
    Някой има ли информация или подобни таблици за останалите модели
    Мисля че Еди трябва да има, все я чакаме да я покаже и все я няма.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Абе, почнах я, ама за да има нещо коректно, като стойности, има доста смятане, пък и източниците, дето намирам, доста разлики има в тях за едно и също нещо, та от доста време не съм продължавал писанията, но ще си изпълня обещанието, което дадох на rist още септември миналата година.ТОШИБА я имат тази особеност - рязък спад до 80%, но след това кривата става по-плавна и постоянна след -10, където повечето машини пък правят рязък спад.Иначе в сервизните из форума има доста таблици за мощностите, но пак трябва малко пресмятане, така направо не става сравнението, често се разминават данните - едни са по номинал, други по максимал, трети по % мощност.Горе-долу реална представа може да се придобие от теста, към който по-горе дадох линк, макар там да няма доста машиниу продавани из Европа.Ето още един линк - http://www.energimyndigheten.se/sv/H...epumpar/?tab=2 тези тестове са интересни.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #11

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Моля за помощ при избора на климатик.Не мога да се спра на един модел,свил съм вариантите до няколко.Трябва ми за помещение 43 куб.м. 2 външни стени,алуминиева дограма,таванско помещение.Притеснява ме сметките за ток да не бъдат мн високи,ако се налага климатика да работи често на по-високи обороти от номинала. Ето климатиците между които не мога да избера

    Разбираеми са ти притесненията.Всички от това се притесняваме.
    НО , нека да впрегнем коня преди каруцата

    Той и Еди е насочил темата в тази насока. Та дай да видим какво точно трябва да се отоплява, при какви условия и после да видим с какъв климатик може да стане.

    п.с. Рано е още за конкретни климатици и конкретни условия, според мен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Да, при него най-големи топлозагубите ще са от тавана, там е важно как е изпълнен покрива.Но това помещение при всички случаи ще се отоплява с не-повече от 30-35 лева на месец в най-лошия случай.Ако имаме предвид, към какви машини си се насочил, най-вероятно не са ти проблем, по-важно ти е дали ще ти е топло и какъв ще е комфорта.Имам чувството, че до сега не си ползвал климатик, понеже за това малко помещение се размисляш за сметката за тока.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #13

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Еди,при дайсекая спада е "плавно" до 40%(на всеки 5 градуса,10%) отдавана мощност при -15гр от мощноста при 7гр.Докато при Митсубиши след нулата пада с около 13% до 46% при -15гр.Дайкина има данни до -10 градуса,64%.
    'Трябва ми за помещение 43 куб.м. 2 външни стени,таванско помещение' 19кв.м на 2.3 таван.А дограмата била бяло ПВЦ,от цвета се заблудих,че е алуминиева.Външна 3см изолация.Отдолу никой не живее.Смятам го по 90w на кубик,3.6кв номинал са ми нужни,предполагам че до 4кв няма да са ми излишни.Понеже сме на квартира и не се знае кога може да се пренесем на някоя с по-голяма стая,би било хубаво да има висок максимум(както Чофуто,9ката 5.4кв 1.17 консумация,12ката 6.5кв 1.4кв консумация)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294405512[/time]_________________________________________________

    Ползвал съм климатик на старата квартира,Дженерал ASHA12LCC с номинал 4.8кв закупен преди около 4.5г,но там температурата без него не падаше под 15 градуса,дори до 17,18 е била,а тук..е друго нещо.Единствения му минус е пукането на пластмасата,но пък беше малко преоразмерен(умишлено) и не се пускаше нонстоп,не е имал възможност да си покаже и други минуси : )

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Да, разбрах сега.3,6 номинал ти стига.За това помещение 09LDC ще е идеален.Остави го ЧОФУ, не си заслужава парите.Не се заглеждай по максимума, не е единствен критерий за добра работа на машината при ниски температури, пък и избора не следва да е по него.Под -10 градуса разликите при машините почти се заличават, вече ти трябва повече отоплителна мощност, а не КОП, той няма да те стопли.Освен това и комфорта е важен.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    И аз подкрепям мнението на Еди - КОП-а трябва да се гледа при -5 градуса (80% дните през зимата са с тези средни температури в БГ). При -10 важното е да има мощност а не колко гълта. Няма смисъл да се гледа максимума на машината защото ако и се наложи да работи на максимум си го закъсал яко - тогава КОП-а ти е последната грижа...

    ето тука има инфо за температурите през месеците как се изменят
    http://www.stringmeteo.com/synop/max...A%C0%C6%C8#sel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 15:36
  2. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  3. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  4. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе