Резултати от 1 до 6 от общо 6

Моля за съвет 12-ка втора употреба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #1

    Моля за съвет 12-ка втора употреба

    Здравейте , титани на мисълта !

    Отскоро чета този форум и трябва да призная ,че това е май е най-професионално подплатения такъв към момента .Значи все още има мислещи хора които не са напуснали тази кочина.
    Предполагам ,че въпросът ми е банален ,но тъй като преди 6 години не знаех за това място аз също минах по пътя на левака и досега ползвах Sharp Windom (от на Хитлер абитуриентската),който все пак се справяше с отоплението -до тази зима .
    Не съм го спирал , просто една сутрин изкиха и спря да топли .Така или иначе сега смятам да си тъся нов климатик за това помещение - 44м3,панелен хол,две външни стени(юг и запад)изолирани с KNAUF (дървена скара и каменна вата 5 см) на тях прозорец и врата-6 камелна чисто нова PVC,тавана не е изолиран,пода е паркет-Предположих , че все пак е за 12-ка затова и за нея питам .
    Предпочитам климатика да е втора употреба-знам за загубите от трафа,рисковете от сервиз и всичко останало,но това е положението.
    Всички искаме да караме коли от магазина ,но колко от нас наистина карат нова кола.
    Моля за вашите съвети за инверторен климатик от някои от последните години все пак.Спрял съм се на DAIKIN,Mitzubichi,Sanyo засега.Разбира се ако има нещо стабилно от друга сериозна фирма -О.К. съм.
    Всички знете какво търсим -онази магична клима с СОР 10 ,безкрайни киловати и потребление най-много 30 лв на месец .Сериозно по темата очаквам професионалния ви съвет за най-доброто съотношение качество-цена
    Разбира се другия важен въпрос е този за монтажа-страх ме е да питам ,но се надявам фирмата от която го купя да знае какво прави.Става въпрос за Пловдив.
    Направо ми настръхва косата като чета какво става при некадърен монтаж-дано имам късмет явно първия път съм имал.
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    12
    #2

    Re:Моля за съвет 12-ка втора употреба

    Цитат Първоначално публикувано от maina
    Предпочитам климатика да е втора употреба-знам за загубите от трафа,рисковете от сервиз и всичко останало
    Има доста НОВИ климатици на приемливи цени.Аз никога не бих си взел климатик втора употреба който не се знае как е експоалтиран.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Моля за съвет 12-ка втора употреба

    В Пловдив е раят на климите втора ръка. На прилична цена можеш да намериш нещо, работило максимум 4-5 години и да те изкара още 10-тина, а показателите ще са му по-добри от на повечето нови европейски. Няма как да ти препоръчаме нещо, без да отидеш и да си запишеш какво ти предлагат в момента.
    Фирмите предполагам ги знаеш.

    ПС: търсиш климатик с номинал на отопление 3.2 или 3.6 kW или повече. Това "12-ка" е твърде разтегливо понятие.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Моля за съвет 12-ка втора употреба

    Моят съвет е да потърсиш Тошиба от серия RAS-255 *DR на мястото на звездата буквата ще е според годината. Първата цифра от серийният номер при Тошиба е последната цифра на годината на производство. Иначе както ти каза колегата в Пловдив избора е огромен. Можеш да се обърнеш и директно към участници във форума който са в бизнеса и се ползват с доверие и добро име, например Александър. Митака също, но той май не е в България вече.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #5

    Re:Моля за съвет 12-ка втора употреба

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Моят съвет е да потърсиш Тошиба от серия RAS-255 *DR ...
    Някой ще ми каже ли какви са цените на тези модели (втора употреба) и има ли начин да бъдат транспортирани до Русе? Може и на лични.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #6

    Re:Моля за съвет 12-ка втора употреба

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Някой ще ми каже ли какви са цените на тези модели (втора употреба) и има ли начин да бъдат транспортирани до Русе? Може и на лични.
    М/у 650 и 900лв. в зависимост от модела и годината на производство.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 18-09-12, 10:44
  2. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  3. Съвет относно избор на климатик, естествено втора употреба?!
    От djany_111 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 15-10-10, 22:24
  4. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 30-09-10, 00:55
  5. пералня втора употреба
    От smil във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-05-08, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе