Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съвет за избор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #1

    Съвет за избор

    Привет на всички . Колеги имам нужда от помощ за избора на големината на климатик, за марка съм се спрял на Митцубиши, но за големината все още се двуомя.За кухнята съм се спрял на 14, а за детската на 10 ,като вратите в къщи винаги са отворени . Терасата влиза към кухнята.Жилището е етаж от къща без изолация.Предварително благодаря на всички . Прилагам и чертеж , направен доста непрофесионално ,но мисля че всеки би добил представа за разположението
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #2

    Re:Съвет за избор

    винаги съм готов да помогна, обади се на 0898586341 или само призвънкаи

    И.М.Г. монтаж и сервиз на кл. в Русе

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:Съвет за избор

    Колега няма проблем ,но виждам че си от Русе , малко далеч ще ти дойде Пловдив.Идеята ми е следната климите като големина съм ги избрал , въпроса е дали 14ка за кухнята е добре и за детската 10ка .
    Детска - 4.2*3.6 = 15.12кв.м
    Кухня - 3.63*3,3 = 12кв.м
    1.78*1.78 = 3.16 квм.
    или кухната по мой сметки е 15.16кв.м

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #4

    Re:Съвет за избор

    Колеги намя ли кой да даде съвет

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #5

    Re:Съвет за избор

    Цитат Първоначално публикувано от pepar
    Колега няма проблем ,но виждам че си от Русе , малко далеч ще ти дойде Пловдив.Идеята ми е следната климите като големина съм ги избрал , въпроса е дали 14ка за кухнята е добре и за детската 10ка .
    Детска - 4.2*3.6 = 15.12кв.м
    Кухня - 3.63*3,3 = 12кв.м
    1.78*1.78 = 3.16 квм.
    или кухната по мой сметки е 15.16кв.м
    Не виждам причина и логика в по-малко квадрати да търсиш и искаш по-голям климатик... Климатик не се подбира така, но по принцип от картинката и най-вече от квадратурите следва 10-ки да са ти достатъчни навсякъде, но не е лошо да покажеш и конкретни модели на които си се спрял - тогава вече съм сигурен че ще има какво да се коментира и да ти се отговори!

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #6

    Re:Съвет за избор

    Просто съм се спрял на марка, и втора употреба , нямам идея за модел просто не искам зимата да имам проблем с отоплението.За кухнята избрах по голям , причина вратите са отворени постоянно изолация няма, прозорци ПВЦ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #7

    Re:Съвет за избор

    ако си избрал инверторни кл., хубаво да имаш добра изолация на стаите, дограмата е от голямо значение също, ако искаш ниски сметки за ток зимата и ефективно отопление

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Съвет за избор

    Цитат Първоначално публикувано от pepar
    Просто съм се спрял на марка, и втора употреба , нямам идея за модел просто не искам зимата да имам проблем с отоплението.За кухнята избрах по голям , причина вратите са отворени постоянно изолация няма, прозорци ПВЦ.
    Марката е необходимо, но недостатъчно условие за качествата на климатика. Разгледай конкретни модели и ще можем да ги изкоментираме.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Съвет за избор

    Не разбрах спалнята и тя ли ще се топли?
    И с това "10-ка, 12-ка, 14-ка" така ще го оплескаш, че ще се чудиш откъде ти е дошло после. Още повече, че ще ти проадат 10-ка за 14-ка, защото за много фирми 28-ца по японски стандарт = 14 по нашия, но тя е 10.
    Климатик се гледа по отдавана мощност. Мощността е отбелязана в киловати - номинална (минимална - максимална).

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #10

    Re:Съвет за избор

    За спалнята си имам LG-7 na 12 години, бях в магазин те ми определиха 10 и 14 , аз им казах че вратите са отворени постаянно и дали не е по добре в кухнята да е по голям, затова се допитвам до форума.И не на последно място нищо не разбирам

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #11

    Re:Съвет за избор

    Изобщо не слушай дали ти казват за един климатик че е 10-ка, 12-ка или 14-ка, търси за тези помещения климатици с номинална мощност на отопление около 3.5 KW

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на тв
    От mkosama във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-14, 01:44
  2. Съвет за избор на фотоапарат
    От Deyan Adamov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 25-07-13, 23:35
  3. съвет при избор на ЛСД
    От sladi4kia във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-11, 00:08
  4. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе