Резултати от 1 до 9 от общо 9

Съвет за избор на фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    6
    #1

    Съвет за избор на фотоапарат

    Привет, искам да си взема фотоапарат, но съм много бос по темата. Ако може някой да ми препоръча някой хубав до към 700-800 лева, както и да ми обясни кое точно е хубаво да се гледа при избора на фотоапарати, понеже надали е само до мегапикселите. Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Най-важното което трябва да гледаш е, дали е Canon или Nikon! Сега сериозно, освен цената хубаво е да посочиш и какво ще правиш с този фотоапарат, супер компактен ли трябва да бъде или може и да е по-едър, искаш ли да снимаш клипове или само снимки? Ако просто искаш перфектно снимаща турбо сапунерка, ето това е може би най-доброто в този клас Nikon Coolpix P520 Фотоапарат Nikon Coolpix P520 Black - Цифрови фотоапарати - Фото Павилион - Каталог

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Освен Никон и Канон аз включвам и Сони да погледнеш. За тези пари можеш да се включиш и за нисък клас огледално рефлексен. Не си посочил какъв тип фото искаш - нещо компактно или по сериозно!

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Голям като този който ти показа. Да е за някой аматьор, а не за професионалист. Просто искам да вади хубави снимки, не ми трябват никакви други екстри като цяло. Ще съм ти много благодарен ако ми посочиш още 1-2 модела да имам по-голям избор. Мерси.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Апаратите за професионалисти започват в ценовия диапазон от 2-3 хиляди стръмно нагоре....иначе хубави щракалки са и Sony Cyber-shot DSC-HX50V Фотоапарат Sony Cyber-Shot DSC-HX50 Black - Цифрови фотоапарати - Фото Павилион - Каталог и Canon PowerShot IXUS 510 HS Фотоапарат Canon Digital IXUS 510 HS Black - Цифрови фотоапарати - Фото Павилион - Каталог

    но предложеният в първият ми пост Никон ги превъзхожда. Сонито също е добра щракалка, но доста скъпа, ако аз трябва да избирам от вторият и третият бих избрал канона, по-слаба характеристика от сонито, но и доста по-евтин , а качеството на снимките няма да се различава от на сонито.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Окей. Мерси пичове за помощта, бяхте повече от полезни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Да така е сонитата държат цена нагоре малко... Според мен най-добре ако може човека да се напъне до 900 да се хвърли на Nikon D3200 огледално-рефлексен фотоапарат ( DSLR ) Nikon D3200 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + фото видео чанта Nikon CF-EU05 SLR System Bag + карта памет Nikon SDHC 8GB Class 10 - Цифрови огледално-рефлексни (DSLR) - Фотоапарати - P или за в бюджета на D3100 огледално-рефлексен фотоапарат ( DSLR ) Nikon D3100 + обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G + подаръкфото видео чанта Nikon CF-EU05 SLR System Bag + подаръккарта памет Nikon SDHC 8GB Class 10 - Цифрови огледално-рефлексни (DSLR) - Ф
    И двата са със сменяема оптика (в посочените комплекти са с китов обектив - за начинаещ фотограф са достатъчни) и за в бъдеще ако реши може се оборудва и с други обективи...И на двата сензора е сред големите в този ценови клас а от това зависи основно качеството на снимките...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Между другото , всички фотографски фирми бележат огромен спад в продажбите на сапунерки, това се дължи на все по-качествените снимки които правят смартфоните. Просто потребителите които се задоволяват с образа от сапунерка за 100 евро не виждат причини да си купят такава след като айфоня им прави подобна по качество снимка, че и по-добра. Борбата се насочва основно при огледално-рефлексните апарати, а доколкото си спомням Никон се готвят да впуснат на пазара с първият си смартфон.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Съвет за избор на фотоапарат

    Сензора на галакси с4 е колкото на сапунерка но оптиката е миниатюрна а и светкавицата да не говорим за нея... Има още да се развиват

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на DSLR фотоапарат.
    От joroiliev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 70
    Последно: 26-09-15, 14:12
  2. Съвет за избор на фотоапарат с дистанционно
    От TishoD във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 14-05-14, 00:09
  3. Спешна нужда от съвет за избор на фотоапарат.
    От stef_master във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 20-02-14, 18:54
  4. Съвет за избор на цифров фотоапарат.
    От Стоян във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 15-08-11, 18:06
  5. Съвет за избор на цифров фотоапарат
    От Audioslave във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 13
    Последно: 15-03-06, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе