Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #1

    Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Здравейте! Сега ви открих. Накратко: Дневният ми тракт е 35 м2 /ако вратите и да другите стаи са отворени - малко повече /ново строитекство - изолации, хубава дограма, гр. Варна/. До 1 месец трябва да взема решение за климатик, тъй като строителят желае да монтираме тръбите за климите предварително- по време на грубия строеж.
    Искам да си купя 18ка, инвертор, до 1500-1800 лв от марките Дайкин, Мицубиши, Шарп, Фуджису....този клас. Във всички фирми пада голяма зарибявка.
    Уж официалните вносители и представители на Дайкин и Шарп /Варна/ ми дават СОРове 3,62; 3,62...... В неизвестни за мен фирми изкарват модели със СОРове над 5 на горе-долу същите цени. Някои казват, че те са рециклирани. Всички твърдят, че машините са японски. Дайкин и Шарп ми дадоха оферти със СОР 3,6..и твърдят, че другите продават ментета.

    Много ви моля, виждам, че сте в час, за разлика от мен... Какъв инв.климатик от гореспоменатите марки и откъде бихте ми препоръчали.
    Предлагат ми Дайкин 18ка - за 1800 лв., ако вземем 10 бр. с другите съкооператори - 1535 лв./бр. с монтажа
    Шарп 18ка - за 1800-2000 лв. с йонизатор !
    Мицубиши - гледам СОРове от 3,6 до 5,.... за горе долу еднаква цена, всичките 18ки.
    Къде е истината?
    Вие какъв бихте си взели за около тази цена?
    На кого да се доверя и коя цена е нормална?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Здрасти...Виж тук http://v-clima.com/, отиди на място и няма да сбъркаш....

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Цитат Първоначално публикувано от Tonita75
    Здравейте! Сега ви открих. Накратко: Дневният ми тракт е 35 м2 /ако вратите и да другите стаи са отворени - малко повече /ново строитекство - изолации, хубава дограма, гр. Варна/. До 1 месец трябва да взема решение за климатик, тъй като строителят желае да монтираме тръбите за климите предварително- по време на грубия строеж.
    Искам да си купя 18ка, инвертор, до 1500-1800 лв от марките Дайкин, Мицубиши, Шарп, Фуджису....този клас. Във всички фирми пада голяма зарибявка.
    Уж официалните вносители и представители на Дайкин и Шарп /Варна/ ми дават СОРове 3,62; 3,62...... В неизвестни за мен фирми изкарват модели със СОРове над 5 на горе-долу същите цени. Някои казват, че те са рециклирани. Всички твърдят, че машините са японски. Дайкин и Шарп ми дадоха оферти със СОР 3,6..и твърдят, че другите продават ментета.

    Много ви моля, виждам, че сте в час, за разлика от мен... Какъв инв.климатик от гореспоменатите марки и откъде бихте ми препоръчали.
    Предлагат ми Дайкин 18ка - за 1800 лв., ако вземем 10 бр. с другите съкооператори - 1535 лв./бр. с монтажа
    Шарп 18ка - за 1800-2000 лв. с йонизатор !
    Мицубиши - гледам СОРове от 3,6 до 5,.... за горе долу еднаква цена, всичките 18ки.
    Къде е истината?
    Вие какъв бихте си взели за около тази цена?
    На кого да се доверя и коя цена е нормална?
    Хубаво обаче:
    1. колко кубика?
    2.да приемем, че височината е 2.6 метра,
    3. какава е квадратурата на прозорците?,
    4. какво е изложението на дневния ти тракт?
    5.Ще го ползваш ли за отопление през зимата или ще се отопляваш с друго?
    6.Какво означава "Дневният ми тракт е 35 м2 /ако вратите и да другите стаи са отворени - малко повече.."- Това ми звучи доста хипотетично и неясно..
    7.Колко градуса искаш да е през зимата в дневния ти тракт, ако приемем че ползваш климатика като основно отоление-20 градуса? - 22 градуса 25 градуса?


    Ако взимах за мен с тези пари за тази квадратура и при температури тази зима -15 и надолу каквито имаше във Варна и желана температура вътре 25 градуса щях да взема един нов дайкин FTX71 GV за около 2100-2200 лева.(почти съм сигурен че и дайкин FTX60GV ще ти свърши работа но аз обичам толината) ето линкhttp://mmc.bg/admin/pics/34_3_PL%20FTX-J_2010.pdf да видиш тези модели на дайкин тук също:1. http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx60gv-rx60gv и 2. http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx71gv-rx71gv

    За тези пари и това помещение като квадратура НЯма да намериш инверторен климатик на друга марка с такова съотношение цена/мощност.

    Доста ти еголямо шпомещението и при неясното ти желание да топлиш целия апартамент.
    Между другото вчера гоеорих с една позната купула си преди 8 гофини деуоо 24-ка да си топли целия апартамент, доволна е от темпертурата, но не и от сметката за ток, правила и грешката да го иключва сутрин и да го включва вечер.
    каквото и да ти говорят трябва мощност за тези 35 квадрата 35 *2.6=91 куб метра и то ако тваряш стават 91+Н(неизвестно колко).Не знам обаче друг климатик толков амощен и за такава ниска цена(чисто нов не втора употреба).Не се лъжи да взимаш малък климатик-поне е 60-ка.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Аз бих сложил това :
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv
    Ако зимата предцените ,че в другите стаи има нужда слагате:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...kin_ftx_rx25gv

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Аз като по балъм бих си сложил това: http://v-clima.com/prod.php?id=klima...wyz14lb_nocria
    Не че DAIKIN ftx60gv няма да му върши работа, но Fujitsu awyz14LB NOCRIA ще е по икономичен.
    Успех !!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Ако не те бърка цената и аз мисля като bobovo взимай това чудо Fujitsu awyz14LB NOCRIA

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Не го предложих заради споменатите цени по горе.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Таваните са на 2,40 м.
    Прозорците са на западната страна - не са френски - стандартни.
    Изложението е запад.
    Обичам да ми е топло. Зиморничава съм. Досега съм била с чудесни впечатления от работата на Мицубиши при една приятелка. Ходи по тениска вкъщи. Иска ми се да е 23-25 градуса зимата.
    Отворила съм дневния тракт към коридора 30+5 м2 коридор. Разбира се понякога вратите към 2те спални ще са отворени. Имам 1 климатик Хайер 12ка, инвертор, който смятам да си занеса в новото жилище, за да помага. Ще го сложа в спалнята. Тъй като е на 1 година, а ще ми е много трудно да купувам още 1 клима сега. Общо квадратурата на жилището е 80 м2.

    Много ми беше чудно как например представителите на Шарп предлагат клими със СОР 3,6..., а други фирми, които не съм чувала Шарп със СОР 5 и нагоре. Фатално ли е това за отоплението и сметката за ток или смело да заложа на оторизираните сериозни фирми, които за вбъдеще ще ми предложат и сигурност при подръжката?
    Имам навика да включвам климата октомври и до април не го спирам. Смятам, че така е по-ефективно отоплението.
    Много ви благодаря за помощта!


    Досега са ми предложили : Дайкин FTX 50 GV / RX 50 GV - (18) - 1500 лв. + 190 лв. за монтаж
    Шарп 18ка с йонизатор - около 1800 лв.
    и двата са със СОР 3,62-3,61

    Фуджису-то изглежда супер. Ако се напъна, може и да успея Всякакви акъли приемам. Благодаря ви още веднъж.


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Fujitsu Nocria - струва си напъването.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #10

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    здрасти, моят съвет е, ако държиш на комфорт и безшумност на климатика, за тези пари можеш да си вземеш Chofu Sereno или Fuji .........................http://v-clima.com/

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Fujitsu Nocria - струва си напъването.
    Не предложих Фуджитсуто заради цената, но си струва "напъването".
    Консумацията е относително нещо, според мен за една и съща стая като твоята разликата между дайкина 60-ка който ти предложих по горе и фуджитуто Нокрия- няма да има(с риск да бъда оплют от другите във форума), като има предвид, че дайкина имат смарт сензор(при включен такъв) за намаляване на консумацията когато в стаята няма хора, а фуджитсуто няма такъв сензор и така кйато направиш Нокрията на 25 градуса тя ще работи постоянно да поддържа тази температура, вклчително и когато излезнеш от стаята.Остава комфорта-който може би ще малко повече при Нокрията фуджисту.Ти преценяваш дали малко повече комфорт струва и повече пари.
    За 30 кв.м. аз бих взел НОКРИЯТА, но и дайкина е хубав и е по близко до твоето бюджетно решение/възможности без напъване.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #12

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Това, че сведох възможните решения до 2-3 модела , за мен е цяло чудо. Благодаря ви много !

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #13

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    http://www.varnaklima.com/index.php?...=DAIKIN&op=new

    Бихте ли ме посъветвали по отношение на тази фирма? Интересни са ми високите СОР

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #14

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    А забелязваш ли ,че тези модели са за Японският пазар и са на 100V .Малкият няма какво да го коментирам,но и 28-цата е прекалено слаб за теб 3.2 номинал и 5,2 макс ...погледни горе какво съм ти предложил -това са климатици за Европа .
    Отопление: 1,7-5,8-7,7 kW / конс. 1,6 kW

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #15

    Re:Голяма чуденка за инвертор - Мицубиши, Шарп, Дайкин.....

    Каква е разликата между тези за Европа и тези за Япония на по-лаишки език? Тези с високите СОР-ве повече харчат ли? Не говоря само за тези модели. Има голямо предлагане и човек като чете започва да си мисли, че или всички нещо крият или рекламират несъществуващи чудеса.
    За Нокрията ми казаха, че е Тайландска, а не японска.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Дайкин и Мицубиши
    От nelii_71 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 04-08-12, 16:46
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик
    От mbialkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 16-12-11, 01:59
  4. Отговори: 2
    Последно: 17-08-10, 12:34
  5. Чуденка от моя страна
    От Светльо във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-06, 17:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе