Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #16

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Гледам и Майбасите нещо не ги купуват. Ще си карам Голфа.
    Днес докато се шматках по улицата видях нещо много странно. Едни големи машини приличащи на външни тела на климатици само че доста големи, които бяха захранени с тръби на топлофикация. Зачудих се има ли смисъл от подобна врътка защото доколкото знам при всяко преобразуване на енергия винаги има загуби.

    А по отношение на аналогията всичко е ясно. Климатика вече излиза от класа на луксозните стоки. Разбира се и тук ще има и Мерцедеси и Трабанти и разбира се продукти които ще са по средата.
    Според мен е най-добре да изчакаме есента и тогава да броим пилците. При сегашната икономическа политика на правителството, която е доста непредвидима по чисто психолигиски причини има голяма вероятност хората да започнат да отлагат покупките до последно.
    И има още един интересен феномен който съм забелязал в Бг. Обикновено се продават добре и бързо стоки които са с висока стойност и са символ на престиж. Другите стоки с добър оборот са тези с ниска стойност и съмнителни качеста. Това имах предвид когато казах че липсва средният сегмент на пазара или пък той изкуствено е манипулиран да изглежда като престижен.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да &#

    Цитат Първоначално публикувано от Prou4vatel
    И има още един интересен феномен който съм забелязал в Бг. Обикновено се продават добре и бързо стоки които са с висока стойност и са символ на престиж. Другите стоки с добър оборот са тези с ниска стойност и съмнителни качеста. Това имах предвид когато казах че липсва средният сегмент на пазара или пък той изкуствено е манипулиран да изглежда като престижен.
    Колегите съфорумци, които продават климатици, ще потвърдят, че най-големите им продажи са именно в средния сегмент. Но те не са толкова навътре с икономиката, като теб.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #18

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Цитат Първоначално публикувано от Prou4vatel
    Гледам и Майбасите нещо не ги купуват. Ще си карам Голфа.
    Като стана дума за голфа и аз да кажа вчера какво преживях;

    В центъра на Перник, браточките наобиколили паркиран Туарег ( Touareg ) и си говорят: Скиуай копеуе как са го раздууи тоя Голф

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #19

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Лети си Кризата над света. Прелита над Америка и си говори: "Н-даа, тук добре съм се справила!"
    Стига до Англия: "И тука горе-долу добре съм се справила..." Продължава така над държавите и стига до България: "Хм, тук и без мен много добре са се справили!!!"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #20

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Да видим какво ще обяви премиера утре и ще ви кажа колко ще чинат климите след това. Между другото Баумакс пуснаха климатик за 299.99

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #21

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Цитат Първоначално публикувано от Prou4vatel
    Между другото Баумакс пуснаха климатик за 299.99
    Въпроса е по-скоро какъв е този климатик, а не колко му е цената...
    Мисля, че климатици на такива цени има от доста време...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #22

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Пише че е Хюндай. Повече подробности не знам

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Цитат Първоначално публикувано от Prou4vatel
    Пише че е Хюндай. Повече подробности не знам
    По-добре Samsung да пише. Ходи си вземи от Метро 3 за 500лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #24

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    В България си имамае доста добре развит пазар за всякаква електроника и техника което означава че чудеса с цените немогат да станат според мен ценовото дъно на климите се достигна още преди няколко месеца факт е че цената на една 12ка от ефтиния клас в китай е около 150 долара което показва че като сметнеш ДДС транспорт и еко такси цени от 300 лв са или както каза голямата уста дотирани или чисто доставни. Факт е че някои от по големите вносители продават на под доставна цена за да си поизчистят складовете от иначе непродаваема стока и да освободят пари но това ще е до време. А цените на материалите и долара се покачват и от това по ефтини климатици и монтажи няма да произлязат.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #25

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    В България си имамае доста добре развит пазар за всякаква електроника и техника което означава че чудеса с цените немогат да станат според мен ценовото дъно на климите се достигна още преди няколко месеца факт е че цената на една 12ка от ефтиния клас в китай е около 150 долара което показва че като сметнеш ДДС транспорт и еко такси цени от 300 лв са или както каза голямата уста дотирани или чисто доставни. Факт е че някои от по големите вносители продават на под доставна цена за да си поизчистят складовете от иначе непродаваема стока и да освободят пари но това ще е до време. А цените на материалите и долара се покачват и от това по ефтини климатици и монтажи няма да произлязат.
    Както се казва "пред цинка не говори" та нищо не се знае.Аз преди 8 месеца като ви казвах че пролетта Fujitsu 12 LGC ше стане 999 лв. повечето се изсмяха .Но факт стана.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #26

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    То всичко ще пада дано само не се стигне да разменяме "кон за кокошка"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #27

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Да ама не, с долара и климите тръгнаха на горе... визирам цените на мъдейките от 12.05.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #28

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Както скача долара скоро всички ще тръгнат мощно нагоре

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    това с долара е случка, а не тренд

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #30

    Re:Цените на климатиците ще продължат ли да намаляват?

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Както скача долара скоро всички ще тръгнат мощно нагоре
    И като тръгнат мощно нагоре току виж излетели в околоземна орбита. Ех мечти, мечтииии ............... angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За цените на е-книгите ?
    От AMOK във форум Книги
    Отговори: 23
    Последно: 27-04-22, 00:07
  2. цените на електроенергията
    От cvb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 17-01-12, 20:58
  3. Отговори: 4
    Последно: 13-10-10, 14:23
  4. Цените на Шарп
    От sssaaa във форум Sharp телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-04-08, 10:03
  5. Най- дебелият мъж - 486 кг НАМАЛЯВАТ ТЕГЛОТО -210
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 10-01-05, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе