Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

DAIKIN или GENERAL ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    6
    #1

    DAIKIN или GENERAL ?

    Здравейте колеги, дойде моментът да си избера климатик за вкъщи и съм се спрял на два модела с малка разлика в цената от 150лв.
    Та става въпрос между GENERAL ASHA 12 LGC и DAIKIN FTX35JV за 25кв. стая с височина от 1.6м до 2.5м. Та какво е мнението Ви на специалисти и горди собственици на климатични системи. Балгодаря предварително за помоща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Помощ - DAIKIN или GENERAL

    Цитат Първоначално публикувано от HackJack
    Здравейте колеги, дойде моментът да си избера климатик за вкъщи и съм се спрял на два модела с малка разлика в цената от 150лв.
    Та става въпрос между GENERAL ASHA 12 LGC и DAIKIN FTX35JV за 25кв. стая с височина от 1.6м до 2.5м. Та какво е мнението Ви на специалисти и горди собственици на климатични системи. Балгодаря предварително за помоща.
    дайкина е по-тих, фуджитсуто е по-мощен и малко по-шумен.
    Пиши поне кубатура, това 1.6 метра височина за колко от тези 25 квадрата е?какви изложение е и в коя част на България?Каква вътрешна температура искаш зимата вътре(ако ще го ползваш за отопление)?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #3

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    това 1.6 метра височина за колко от тези 25 квадрата е?
    от 1.6 до 2.5 колко ли е средната визочина?

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    6
    #4

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Ами стаята във всички краища си е 1.6м и постепенно става по-висока и 2.5м е само центъра на стаята, тавана е с дървена ламперия, над него има изолация стъклена вата 10см, изолация брамак и отгоре циггли. Това е в къща на 2-ри етаж изложение изток-юг-запак. Прозорците са на юг, има изолация на источната стена отвънка 5см. стиропор. Само на в единия край на стаята височината минава 2м. Като за начало ми трябва повече за хладничко, но все пак трябва и да топли.

    ДАИКИН-а по параметри е по-мощен от ГЕНЕРАЛ-а.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Цитат Първоначално публикувано от HackJack
    ДАИКИН-а по параметри е по-мощен от ГЕНЕРАЛ-а.
    Как?
    FTX35JV: охлаждане 3.2 (1.3 - 3.8) kW отопление 3.5 (1.3 - 4.8) kW
    12LGC: охлаждане 3.4 (0.3 - 3.9) kW отопление 4.0 (0.9 - 5.6) kW

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Изолация Брамак това най вероятно е подпокривно фолио,което не е никаква
    изолация

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    6

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #8

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    На Дженерала са му дали само номиналните стойности и те трябва да се сравняват със стойностите дадени на второ място за Дайкина. На Дайкина са му дали минимална, номинална и максимална стойност на охлаждане и отопление.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #9

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Колега не те знам кой ще избираш от тия двата и на каква цена, но мога да ти кажа, че в момента в Практикер Фуджитсу 12 LGC, което е 1 към 1 с Дженерал 12 LGC е на промоция 999лв. Ако се спреш на Дженерала можеш да го вземеш от там и да спестиш някой лев

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    6
    #10

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Там цената е без монтаж.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #11

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    HackJack не е писал кой климатик е избрал и дали е доволен. И ние сме се спрели на тези два модела. Харесахме ги оттук http://cc-bg.com/. Намерихме офиса, но ми се стори малко съмнително - само офис - няма изложени климатици, само една дама, която ти показва моделите на хартия. DAIKIN - FTX35G/RX35G - 1350,00 или FUJITSU-AOYR12LGC - 1150 лв. Колебаем се кой от двата да изберем. Много модели изчетох из форума с минимална разлика в буквите и не знам дали са едни и същи или само различни имена за различните марки. Трябва ни един за детска стая - 5.00*3.50 и един за хол със същите размери. Четох, че при фуджицуто се чувало пукане на пластмаса и някакво свирене, а в характеристиките го дават като по-безшумен. От офиса ни казаха - "Често ми задават този въпрос, кой от двата да се избере? Хората избират повече дайкин, но нямам представа защо, като фуджицото е с по-добри параметри? Който и да изберете - няма сгрешите, те са почти еднакви?" И така моля за съвет.
    И още нещо. Това са буквите на промоционалните модели, изписани на сайта, а на разпетчатката, която ни дадоха, буквите са други - FTX35JV и ASHA 12LGC. За едни и същи модели ли става на въпрос?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    G на ДАЙКИН е по-стаиря модел, J е по-новия, а LGC е една и съща машина с различна търговска марка.За тези 15 квадрата, вземи LGC, има по-нисък минимум от ДАЙКИН-а, и ще е по-комфортно през преходните сезони.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #13

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    благодаря

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    6
    #14

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Извинявам се, че не си обявих избора. Аз си избрах Дайкин-а, много съм си доволен, наистина е супер безшумен. Лятото на нощен режим си спиш без да го усетиш, не можеш да разбереш движението на пластмасите. Незнам колко точно беше разликата между този и Генерала, но все пак тези характеристики които ги дават за Дайкин-а са на (минус)-7 градуса. Питах и аз няколко познати и техници и всеки е с две ръце за Дайкин-чето. Те малко нещата са и как ще го случиш, но все пак залагаме на по качественото УШ. Питах фирма даже която предлага и двата модела с минимална разлика в цената за да няма пристрастност от дилърите на други фирми за техните си модели. Казаха че и те в офиса си ползват 3 Генерала и всичко е ок, но Дайкина си е по-добър, все пак до преди 2-3 години Дайкин се правеше само в Япония и затова и цената му беше космическа, сега все пак производството не е в Китай, а в Белгия и Полша качествово си е на едно много добро ниво. Ако трябва сега да избирате който и да изберете не вярвам да имате проблем, но аз лично съм си много доволен от Дайкин-чето. А и както четох тука из форумите, май още замръзнал Дайкин никой не е виждал, освен един пич дето нямаше фреон в системата поради инсталационна грешка на техниците Успех на бъдещите притежатели.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:DAIKIN или GENERAL ?

    Цитат Първоначално публикувано от HackJack
    Извинявам се, че не си обявих избора. Аз си избрах Дайкин-а, много съм си доволен, наистина е супер безшумен. Лятото на нощен режим си спиш без да го усетиш, не можеш да разбереш движението на пластмасите. Незнам колко точно беше разликата между този и Генерала, но все пак тези характеристики които ги дават за Дайкин-а са на (минус)-7 градуса.Успех на бъдещите притежатели.

    Честито, да си го позлваш дълго и безаварийно.Дайкин са отлични климатици.Радвам се че си доволен, но все пак не избързвай със заключенията все пак зимата все още предстои.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC
    От Mecana във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 16-10-11, 18:31
  2. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  3. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  4. Daikin vs. Fujitsu General
    От sferk във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-08, 08:39
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе