Резултати от 1 до 10 от общо 10

Съвет за климатик - 200 куб.м.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #1

    Съвет за климатик - 200 куб.м.

    Бих искал да попитам знаещите, какъв колонен климатик ми трябва за помещение 8,5м. Х 7,0м. х 3,3м. = 200 куб.м. и съответно марка и модел по възможност на сносна цена, като се съобрази и енергийният клас, а също и това, че би работил на често отварящо се помещение с много хора?
    Предварително благодаря !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #2

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.


    Midea MFE-60ARN1 но не може да претендира за икономичност.Помисли за вариант с два Daikin FTX60J като първоначална инвестиция ще ти е по-скъпо но впоследствие ще ти се изплатят.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #3

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    "Мидеа" нещо не ме кефи защото имаме 2бр. за паметници. "Даикин" ми харесва и имат добър сайт, но явно на самият мен не ми е ясно, какво точно да търся и вероятно ще прибягна до професионална консултация на място. Удачна ми се стори Ski Air с-мата с четиристранно таванно вътр. тяло + 2бр. стенни, но не зная коя е машината за необходимите ми параметри от 200куб.м.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #4

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Midea MFE-60ARN1 но не може да претендира за икономичност.Помисли за вариант с два Daikin FTX60J като първоначална инвестиция ще ти е по-скъпо но впоследствие ще ти се изплатят.
    Случи се така, че попаднах на представителният магазин на DAIKIN В Бургас и потърсих консултация от тях. Благодаря ти, защото мненията ви за съвет към мен са идентични. Там също ми предложиха да си реша въпроса с две машини FTX 50G или FTX 60GV/RX60GV за да има и мощност в резерв, а енергийният клас е А/А и са инвертори, които също и отопляват добре. Представата ми за цени бяха други, но както каза ще ми се отплатят от икономията на енергия. Аз исках тип "колона" , но не ми го препоръчаха и освен това е много скъп 5 - 7.000лв. ,докато двата ще ми стъпят на 3.300лв.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    50ките са клас А но 60ките са класВ.Които и да избереш ще ти свършат работа като имаи впредвид топлозагубите на помещението ,имаики впредвид че помещението ще се отваря често - сложи 60ките.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #6

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    По ми са "симпатични" FTX 50 GV/RX 50 GV или само FTX 50 G. Помещението е 196 куб.м. , 50-ката е за 105 и с две машини мисля да е добре , но ми възниква друг въпрос - не са ли това вече остарели модели и каква е разликата м/у 50G и 50 GV или FTYN 50 F / RYN 50 E , който също ми хареса и като цена ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    FTX-G са съвсем нови модели... FTYN е старият им еквивалент. Между G и GV и GV1B няма никаква разлика, просто по-кратък запис.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #8

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    Благодаря ви за разяснението, но пак се поражда въпрос . Защо в различните сайтове на DAIKIN и търговци параметрите на изброените климатици за кубатура и енергиен клас са различни ? Обърках се и не знам къде е истината, иначе явно машините са добри.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    Защото максималната кубатура е нещо относително и зависи от самото помещение. Едно е първи етаж без изолация в къща, съвсем друго е топъл среден апартамент в ново строителство.
    А енергийният клас трябва да си е еднакъв, явно е грешка. Гледай официални данни, а не по сайтове на фирмички.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #10

    Re: Съвет за климатик - 200 куб.м.

    Да! Вярвам на инфото, което ме удоволетворява и искам да чуя. В същност повярвах на консултантката в клона на DAIKIN в Бургас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за климатик
    От andropov във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 05-10-10, 18:53
  2. Съвет за климатик
    От andropov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 27-09-10, 16:44
  3. Съвет за покупка на климатик
    От Ves_ela във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-10, 11:32
  4. Съвет за климатик
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-10, 23:40
  5. Съвет за климатик
    От joroiliev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 18-12-08, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе