Резултати от 1 до 8 от общо 8

Топлят ли климатиците зимата при екстремни температури - лични впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Топлят ли климатиците зимата при екстремни температури - лични впечатления

    Топлят ли климатиците при екстремно ниски темеператури зимата-споделете в коя част на България е монтиран климатика, марка и модел и капацитет на отопление, какво е помещението(къща, апартамент, жилищно, търговско,офис и т.н.), какви са атмосферните условия и какви са най-ниските температури на които е работил климатика.Миналата година някои съфорумци от Северна България при -22 градуса си изключиха климатиците за да "не се преуморят"...
    Споделете каква е най-ниската температура при която сте се топлили с климатик и сте доволни и при колко градуса климатика не смогва да отопли помещението.
    Вижте какви ниски температури е имало днес в 5'00 часа в Карлово и Калофер -14 градуса, които се усещат като -34 (сега видях, че данните са от метеостанцията на връх Ботев-Стара Планина)
    Вярвам, че следващите дни ще има доста ниски температури, при които по-доволни ще са потребителите с преоразмерени климатици.

    http://sinoptik.bg/?lid=100730565

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    Моите топлят без проблем, от Ямбол съм.Машините са монтирани в къща.Най-ниската температура, при която са работили е -22 градуса миналата зима и между -15 и -20 през годините.Работили са и при силен снеговалеж, при силна мъгла и при сух студ.ХИТАЧИ-то е в трапезария около 15-17 квадрата, с външна изолация 8 см на две стени.В студовете през деня е настроен на 22 градуса, през нощта на 18.Подкарва 5-та зима.Машината работи много добре, няма недостиг на мошност и не се мъчи, поддържа без проблеми температурата.Не съм го настройвал на по-висока температура.ТОШКО е в стая 16 квадрата с една външна стена, изолирана с вата и дървена ламперия.В студа през деня е настроен на 22 градуса, вечер, когато спи малкия, на 20.Подкарва 3-та зима.До сега не съм го видял да се мъчи, топли без проблеми.Дори не вдига максимални обороти на турбината, освен ако не вдигна температурата изведнъж, с голяма разлика, като покачването на оборотите на турбината и компресора е плавно.При -20 без проблем прави в стаята 26-27 градуса, пробван е, когато малкия се къпе.Честно казано, рядко му обръщам внимание, защото не напомня за себе си.ДЖЕНЕРАЛА топли две стаи - хол около 16 квадрата и спалня около 11-12 квадрата, с външна изолация на три стени съответно 8 и 10 см.Поставен е в хола, насочен срещу вратата на спалнята.Подкарва 3-та зима.Понеже там рядко има хора, постоянно е настроен на 19 градуса, вдига се до 21-22 само понякога.Машината работи без никакви проблеми, поддържа зададената температура без проблем, не съм го пробвал на по-висока температура, но определено няма да има проблеми, като съдя по работата му .В заключение и трите машини нямат проблеми при екстремни температури.Естествено, ТОШКО и ДЖЕНЕРАЛА рааботят по-добре от ХИТАЧИ-то.Настройвам го на тези температури, защото за нас са нормални, не обичаме горещо.
    За японския ТОШО още нищо не мога да кажа, не е пробван, ама там си мисля, че работата е ясна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    Според мен малко преувеличавате с тези -34,-22,-15.В Пловдив от както съм с климатици(4г.)температури по-ниски от-15 не съм виждал,и то за кратко през ноща и -9 през деня.Това са моментни спадове на температурата които не се отразяват на работата климатика.Но ако задържи 5-6 дни -15 и след това спадне до -20 едвали ще остане жив климатик.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #4

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    necata2, ти в Пловдив не си виждал студове бе човек. В Русе зимата беше денем -15/-18 нощем -22 на колата акумулатора падаше след зареждане за 2 нощи , а климатиците ми работеха без проблем. Според някои хора от форума подовия в хола ще е слаб за 20м2 ама ей го на бичи на 24гр. денонощно. Сметката за ток Януари 2010 беше 170лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Според мен малко преувеличавате с тези -34,-22,-15.В Пловдив от както съм с климатици(4г.)температури по-ниски от-15 не съм виждал,и то за кратко през ноща и -9 през деня.Това са моментни спадове на температурата които не се отразяват на работата климатика.Но ако задържи 5-6 дни -15 и след това спадне до -20 едвали ще остане жив климатик.
    Предлагам темата да се раздели на 2 части - за северна и южна България. Да ме извинят колегите на юг от Балкана, казвам го без лоши чувства, ама те само са сънували дълга и истинска снежна и ветровита зима .

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    Защо да не остане жив климатик, никакъв проблем няма да имат машините.Ниските температури изобщо не ги притесняват, въпроса е да са правилно оразмерени за помещенията и да има добра изолация.Моя ТОШО ЕВРОПЕЙСКИ при -15 отдава към 2,5-2,8 кв, ДЖЕНЕРАЛА към 3, 3 и нещо, ХИТАЧИ-то един господ го знае, да речем наполовина - 2,2.При това топлоотдаване нямам никакъв проблем, понеже са ми необходими с 30-40% по-малко и си работят около номинала.За ТОШО ЯПОНСКИ работата е ясна.Вярно е, че -22 е пикова стойност, но зимата -10, 15 в Ямбол си е нормална температура в продължение на дни през последните години.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #7

    Re:Топлят ли Климатиците зимата при екстремни температури-лични впечатления

    Защо да не топлят, моя "Тошко" края на Януари когато температурите счупиха термометрите (В Бургас падна до -18) си ме топлеше без проблеми, и то при зададени 22 градуса в стаята си ги подържаше без да качи над 550 вата консумация.... (хола ми е 35 кв.п)

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Re:Топлят ли климатиците зимата при екстремни температури - лични впечатления

    то темата е дъвкана ,но моите клими ( в подписа) нееднократно съм ги пробвал на -15-22 ,като определено Саньото се справя отлично ,но той топли малка стая а като хладилна част е доста преоразмерен фабрично ,Фуджитсуто също бих му дал отличен - топли голяма стая с много остъкление ,но има склонност външното тяло рязко да вдига шума като падне под -10 .. Панасоника бих го квалифицирал като добър ,той е модел без ЕТРВ но пък е със скрол компресор ,справя се ,но при -22 не може да поддържа зададената му температура от 20° ,топлоотдаването му рязко спада под -10-12 ... най голям зор са виждали климите ми в оная зима с много мъгла и -6-7° ... много се измъчиха студа не ги мъчи толкова ако е сухо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На каква температура оставяте климатиците през зимата.
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 11-11-15, 07:35
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 03-11-12, 23:26
  3. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  4. Потребителски тестове (или лични впечатления от притежаваните машини)
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 01-09-11, 14:45
  5. Как се финансира ICQ ? (Лични впечатления)
    От superfly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-06, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе