Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #1

    ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Здравейте На скро си купих клима 2-ра употреба CORONA - KV-Si284G с следните данни 100 волта, 50~60 Hz, охлаждаща мощност 2.8 kW, консумирана електроенергия 605 W, COP 4.63 (коефициент на трансформация - енергийна ефективност), ток 6.72 A, отоплителна мощност 3.6 kW, консумирана електроенергия 695 W, COP 5.18, ток 7.75 A Това са номинални параметри на машината при 7° външна температура. При 2° външна температура, отоплителната мощност е 3.5 kW и консумира 1030 W. Средния коефициент при режим охлаждане и отопление е 4.90.Тази клима ми бе убедително продадена за да толи 83 куб м: хол + кухня+1/2 тераса(трите помещения са приобщени).Блока е панел с вътрешна изолация, PVC дограма. Подова настилка: хол - паркет; кухня и тераса - теракот.
    Климатика не може да направи темп повече от 21° С, дори когато навън е +5°С. Духа винаги хладно и размразява дълго.В продължение на седмица климатика започна да замръзва на черти и накрая се обледени целия и спря да работи.Помогнете моля: Правилно ли е избран за тази кубатура?Или проблема е технически?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    малък е за тзи кубатура.ако фирмата ти го е предложила-да ти го сменят с по-голям,естествено с доплащане................а колко пари ти взеха.........и ще ми е интересно да снимаш монтажа на машината,а най-добре кажи коя е фирмата предложила ти тази клима за тези кубици.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #3

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    малък е за тзи кубатура
    +1
    Не казваш имаш ли съседи от долу и топлят ли, каква е изолацията, има ли нещо под теракота на терасата, от къде си???
    Според мен тези 3.5 Кв са максимума на машината при 2гр.Но даже и да са номинал пак са твърде малко - това е 42Вт/кубик, твърде твърде малко...и тези от фирмата трябва да го знаят.


  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #4

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Фирмата е"GLOBAL Варна" взха ми 1150лв Живя във Варна на 4тия етаж и имам фибран под теракота на терасата а на стаите има комшии от горе и долу

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Мощността е изключително ниска за това помещение, няма да ти свърши работа.Върни им машината и си вземи парите.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #6

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Цитат Първоначално публикувано от jekmeto
    Фирмата е"GLOBAL Варна" взха ми 1150лв Живя във Варна на 4тия етаж и имам фибран под теракота на терасата а на стаите има комшии от горе и долу
    Ако дадеш още 500лв. и си купиш Дайкин-50 ти гарантирам топло през цялата зима.Скоро сложих такъв в подобно помещение без изолации и работи наполовина от номинала си.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Еди +1 Точно 2 такива климатика са ти необходими за помещението. Определено са те подвели, при избора на машина.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    jekmeto слабичък ти е климатика за твойто помещение,а и по принцип като параметри за модела -мойта 22ка развърта до 4.3kw. при 2°, а твойта 28ца само до 3.5kw.- натискай за смяна на машината.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    ако ти върнат парите,както каза колегата ftx 50(или друга марка) и ще си гледаш кефа.и нека всички преди да су купят клими,да се допитат до експертите(аз съм лаик)във форума-ще им излезе мнооого по-евтино,а и наистина ще имат МАШИНИ.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    +1 за Daikin 50GV

  13. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #11

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    500-те лева горница за ДАЙКИНА ще се избият за година максимум две

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Освен, че е малък има и проблем. Такова обледяване не е нормално!

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    значи до тука изводите са
    1.неправилно оразмерена машина-връщане на парите ти=купуваш нов климатик
    2.може би не добре работеща машина(дефект)=връщане на парите ти=купуваш нов климатик
    3.да не ти излязат с номера,че не може(за парите ти) и че няма гаранция
    4.............мисля,че цената на климатика ти е висока
    5.......ако някой представител на фирмата чете този форум,да се ИЗВИНЯТ НА ЧОВЕКА(върнат парите),а този който му е препоръчал(неоразмерил правилно)климатика да го уволнят,за да не страда фирмата.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #14

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Благодаря Ви ХОРА за съветите.На финала се оказа че няма фреон заредиха го наново и той започна да тооли. От фирмата продължават да ме 'кръщават' че това е климатика но борбата продължава.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:ПОМОЩ!!! Неподходящ климатик или техническа повреда

    Цитат Първоначално публикувано от jekmeto
    Благодаря Ви ХОРА за съветите.На финала се оказа че няма фреон заредиха го наново и той започна да тооли. От фирмата продължават да ме 'кръщават' че това е климатика но борбата продължава.
    Е те "когато ти го сложиха", кьорави ли бяха та са монтирали климатик без фреон!!!!

    Изобщо какъв фреон, то днеска беше 18.8 градуса при мен.За първи път тази зима пих кафе навън на открито.Всяка бракма ще сгрее от 18-19 градуса до 25-26 градуса....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4 с повреда
    От g0g0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 17-12-12, 11:04
  2. Повреда в климатик NEO
    От ttdttd във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-12, 17:31
  3. Техническа литература за мотокар.
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-06, 12:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе