Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    3
    #1

    Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м от типа инвенторен.Спрял съм се на daikin,fujitsu или ми предложете други.Aпартамента е ново строителство със външна изолация.И къде мога да намеря на най-добра цена в Бургас.Цена до 2000лв.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от nikito_38
    Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м от типа инвенторен.Спрял съм се на daikin,fujitsu или ми предложете други.Aпартамента е ново строителство със външна изолация.И къде мога да намеря на най-добра цена в Бургас.
    И какви градуси обичаш зимата???

    Иначе ето това за http://www.fujielectricbg.com/articl...D=201&prod=204 1500 лева с монтаж.Ако обичаш 25-26 градуса(или си решил от време на време да отопляваш и коридор) ето този дайкин 50-ка http://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_FT...ertor_2010.pdf отново за 1500 лева с монтажа.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Приятелю, няма какво да му мислиш много. Да знаеш че покупката на климатик е много рискова операция- Не знаеш на каква бройка ще попаднеш, каква монтажна група ще дойде, я го вакуумират я не. То е нещо като избор на жена (за жените нали знаеш- бъркаш в една торба с змии и гледаш да хванеш по малко отровната/дамите да ме извинят/). Така че отиваш в магазина търсиш машина с номинал около 4.5 кw и доколкото ти е дълбок джоба избираш и какъвто ти е късмета.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Също добър вариант е да не си купуваш климатик. Печката на дърва има доста тръчкане да я чистиш, обаче топлината не е ментажна като на климатика туморния фреон.
    Или с прости думи хорат си слагат климатик заради далаверата. Далавера подобна на тази: къде ще цедя портокали да пия сок! я да отида в супермаркета да си купя 2 литра кутия 100 процента натурален ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    Също добър вариант е да не си купуваш климатик. Печката на дърва има доста тръчкане да я чистиш, обаче топлината не е ментажна като на климатика туморния фреон.
    Или с прости думи хорат си слагат климатик заради далаверата. Далавера подобна на тази: къде ще цедя портокали да пия сок! я да отида в супермаркета да си купя 2 литра кутия 100 процента натурален ...
    Приятелю, не знам дали си чистил и палил печки, мъкнал и цепил дърва, щото аз съм го правил доста време. А да не ти обяснявам за удоволствията от ремонтите и освежаването на стените през година. Пък и друго си е да вдъхнеш въздух, пълен с прахоляци и пушилки, издухани от печката, а ако може и на децата си да доставиш това удоволствие - какво по-голямо щастие. От две години съм лишен от всички тези удоволствия, обзавеждайки се с климатици и сега се чувствам много нещастен.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Аз, ако в къщи запаля печка или камина ,трябва да умра от жега дори и в най-големия студ.Първо кажи как да си регулирам температурата на 22 градуса, а и изобщо как се регулира точно.След това, кой да зарежда след като денем в къщи са само жената и детето, пък и тях ги няма по няколко часа.Газ в къщата си неща, така, че отпадат подобни автоматични системи. :rolleyes:

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Много хубаво предложение, 12 LD, или FTX 50 ........един глас ои от мен

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    И двете машини са доказани и от мен още един глас за тях.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Аз съм за 12LD.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Приятелю, въпреки големите ми предубеждения се доверих на колега от форума и ми бяха монтирани 2 бр. от "изхвърлените" "японки". Първите 2 от подписа долу. Вече 1 месец се чудя, защо не съм го направил по-рано. Помисли и за този вариант.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    На FTX50GV много ли е шумно вътрешното тяло в сравнение с Panasonic 12DKE ?

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Не е шумен много като се използва на 1-ва скорост или "нощната", Панасоника ДКЕ мисля че е с проблемните лагери(поради това е по шумничък) така че подобно сравнение няма да е точно

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Панасоника е доста по-шумен от FTX50...

  17. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    аз съм за LDC-то, ще се справи . при мен се справя в 27-8кв.м. и без проблем поддържа 23-4* , а минимума на който ще работи при темп. над 3-4* е 900 вата срещу 1700вата за даикина. това бе основната причина да не взема даикина (50-тката) - високия минимум ,и мисля ще не збърках. а на NOISES ще кажа ще и аз до преди време бях на дърва и въглища и да уюта е страхотен както и мизерията и миризмата и хамалогията. пожелавам му успешно (цапене на дръва) и да си ухка по често на ръцете.те малко ще остана тези дето се греят на дърва понеже полека лека се превръщат в лукс.гората свършва ей помислете.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м

    Моят FTX50G на 1 скорост или автоматичната просто не го чувам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая с обем ~45m3 (в къща)
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-09-13, 16:20
  2. Помощ за избор на климатик - стая 15 кв.м.
    От the_root във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-13, 11:36
  3. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  4. Избор на климатик за стая 12кв. северна
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-12, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе