Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Избор на климатик за малка стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1

    Question Избор на климатик за малка стая

    Здравейте,

    Ето какви са параметрите:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    Помещението е жилищно.

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    За охлаждане предимно, колебая се дали и за отопление. В момента с един конвектор 1000 вата вътре е екстра, но може би си заслужава инвестицията...

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    Стандартна височина (предполагам 2.60), 16 кв. м.


    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    Три-камерен PVC стъклопакет, 31 мм, КА стъкло

    в) квадратура на прозорците;

    Както се изразяват "пистолет". По-голям от стандартните

    г) изложението на помещението;

    Югозападно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    Последен етаж (4), тухлена кооперация, плоча към тавана - 10 см.

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;

    Стая на член от семейството

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- етозащо

    София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?

    22 - 24 градуса

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    Жилището е с изолация на външните стени (стиропор), но точно на тази външна стена няма изолация (пада се балкон)

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    Да, има телевизор (LED), има wifi рутер (не е нещо сериозно), има малък UPS и има също така въпросният конвектор, монтиран на стената, под прозореца на "пистолета"

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.

    800-1000 лева с монтажа

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?

    Не съм сигурен дали искам да го ползвам за отопление, по-скоро ми е необходим, защото стаята е ужасно топла - основно за охлаждане.

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Схема - едва ли, но има лего за човек и половина, има голям гардероб и диван.

    11. Други

    В момента има климатик в хола и всичко е точно. Идеален е, отопли хола супер. Там се ползва само за отопление (все още не сме го ползвали за охлаждане, защото хола е от студените стаи).
    Ето това е темата, в която го коментираха в този форум ->
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%BA%D0%B8.html

    Ще се радвам да споделите информация и съвет - след като стаята е топла дали да взема по-евтин основно за охлаждане? Дали обаче по-евтиният няма да ми създава само проблеми и да ми излезе през носа едно спестяване. Принципно може и да бъде увеличен бюджета, но както споменах - не съм сигурен, че искам да бъде и за отопление.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #2

    Re: Избор на климатик за малка стая


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #3

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Да това щях да предложа и аз .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #4

    Отговор: Re: Избор на климатик за малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията

    Цената изглежда супер, но ме интересуват 2 неща:

    Има много оплаквания от Хитачи някаква серия HX1 или нещо подобно. Да приема, че този климатик зимата трябва да стои изключен, нали?

    Второто нещо е, че фуджитсуто, което имаме в хола е закупено от ВиМакс и монтажът беше също от тях. Доста съм доволен. Като че ли не ми се рискува с друга фирма, но все пак - кой извършва "безплатния" монтаж за тази оферта от Техномаркет?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #5

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Зимата в тази стая 16 кв не трябва да имаш ядове да топли . А като доидат монтажистите от техното трябва да им висиш на главата и не мисля , че ще имаш проблем . Поне познати така правят .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #6

    Re: Избор на климатик за малка стая

    Няма да имаш проблеми при отопление и при -15 освен ако стаята нее с огромни топлозагуби, монтажа за всеки град е различно, но ако човек знае какво трябва да се направи и да ги следи при монтажа на климатика няма да има проблем. Най често пропускат вакумиране на системата с вакум помпа преди да пуснат фреона, за това трябва да се внимава доста и тръбите да са в отделни изолации

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #7

    Отговор: Re: Избор на климатик за малка стая

    Китайски е, нали? Всъщност за тези пари с монтаж май само някоя Мидея, Аукс или Грее се вписва...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #8

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Климатика си е супер за парите същия е като този 1:1HITACHI Ras/Rac-25WX8
    . Като недостатъци мога да кажа не добрия автоматичен контрол на FAN-а и дефроста на всеки час при отрицателна температура . Същите недостатъци ги има и при доста по скъпи модели .


    И да допълня няма база на сравнение с мидея , аукс , осака и др.
    Хитачи си е сила голяма .
    Този пост е редактиран от Madj0; 09-07-13 в 16:37.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Хитачи си е сила голяма .
    Внимавай само Аруба да не вземе да те съди за авторско право

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #10

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Здравейте,

    След обикаляне на всички техномаркети в София, не открих читава бройка. Всичките (общо 4) бяха мострени, издрани. На тази във Владимир Вазов й нямаше дистанционното (освен издраното по вътрешното тяло), а другите освен издрано имаха и следи от "лепките" с цените, които действително нямаха махане (пробвахме с парцал и препарат за техника). Т.е. отпада този модел. До колкото разбрах ще минат на преоценка, но от 1099 редовна след преоценката ги пускат на 879, което не е добра цена (в момента е 849), а и без дистанционно и без монтаж...

    Та... от утре пък започва промоция на Е10HA на цена 899 с монтаж. Имам и още едни 3% отстъпка и ще дойде на 873. Това, което забелязах е, че класа вече не е А/А, а е А+. НО има по-ниски показатели, по-нисък клас е и не видях някъде да се изказват ласкаво за него. Единственото, което е по-добре от ЕХ3 е, че има неразпечатани бройки и е все пак актуален модел (от началото на годината).

    Какво ви е мнението - да "скачам" ли в "боя"?

    Редакция: промоцията е до 22.07.2013, т.е. има още малко време. Направих таблица със сравнение и излиза, че D10EX е наистина доста по-добре поне по тези параметри. Май ще обикалям около София из техномаркетите...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Life; 19-07-13 в 20:01.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    А не могат ли те да ти докарат бройка от друг магазин, че трябва да обикаляш... Или най-малкото да ти кажат къде/дали има бройки?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #12

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    Намерих отлична бройка и е при мен вече Монтажът ще бъде в понеделник. Mежду другото с Vivaclub картата от 859 с отстъпка 3% цената стана 842,93. Отделно от това, от днес има промоция - на всеки 120 лв. има ваучери за безплатно гориво от Петрол на стойност 5 лева. Дадоха ми 7 броя или иначе казано още 35 лева надолу. Крайна цена с монтаж: 807.93 български лева. Да видим как ще мине монтажа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #13

    Re: Избор на климатик за малка стая

    Добър избор си направил, за монтажа изисквай задължително да вакумират накрая преди да пуснат фреона, а това, че е на промоция неим дава правото да са мостри само или без дистанционни, при мен нямаше такъв проблем декември месец като го купих беше си неразпечатан

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #14

    Отговор: Избор на климатик за малка стая

    А само да попитам каква е разликата между D10EX3 и този модел: Климатици Vimax, Hitachi RAK-25PXA/RAC-25WXA Cut Out 2013, Инверторни климатици ? (освен новият софтуер и новото дистанционно)?

    Гледам - същите параметри. Само дето гаранцията е 3 години, а на моят е 2 години и цената е много различна.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #15

    Re: Избор на климатик за малка стая

    D10EX3 e аналог на 25wx8, но се продава в магазините като техномаркет България, Италия Испания и т.н и е въпрос на маркетингова стратегия за цените и затова е по ефтин. Hitachi RAK-25PXA/RAC-25WXA Този е новия модел, но е с по лоши данни, 10-ката е с 31кг външно тяло с роторен компресор, а d10 ex3 е 35кг външно 10кг вътрешно тяло скул компресор,800 вата или 1000 пишат го различно, което е много по добре от еднороторен. Новия модел не е по- добър от стария, мисля и е доста по скъп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик - стая 15 кв.м.
    От the_root във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-13, 12:36
  2. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 16:44
  3. Помогнете ми за избор на климатик за стая от 25кв.м
    От nikito_38 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 06-03-11, 19:06
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 18:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе