Резултати от 1 до 10 от общо 10

Мнения за климатик 40м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    8
    #1

    Мнения за климатик 40м2

    Здравейте,
    Извинявам се, че отвярям нова тема, но за 40 страници кашата в главата ми стана по-голяма.

    Помещението:

    Около 40 кваратни метра - хол и кухненски бокс. Една северна страна - ново строителство с добра изолация и дограма (остъклението е около 4м). Отгоре има около 10 квадратни метра тераса (добре изолирана) и съответно 30 квадратни метра съсед, Отдолу - 40 квадратни метра съсед. От останалите три страни - съседи. Помещението не е претъпкано с мебели.

    Климатика ще се използва основно за охлаждане и евентуално отопление в преходните сезони (принципно имам централно отопление и съм доволен от комфорта - затова казвам че изолацията е добра). Сравнително топлолюбиви сме.

    Основни желания към машината:
    1. Да е сравнително тиха
    2.Поради факта, че имам поленова алергия (а и кухненския бокс) - всяка опция за очистване на въздуха е плюс.
    3. Естествено - качествена
    4. Цена - по възможност до около 2000 лева.

    Може ли да ми препоръчате нещо? Благодаря?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Мнения за климатик 40м2

    Малко си занижил бюджета за тези изисквания. Големите и хубави машини са над този бюджет. Иначе може да видиш един компромис: Gree (Daikin лизенз) инвертор GWH18KF за 1169 лв. Ако бюджета е без цената за монтаж може да видиш и Daikin FTX50GV.


    p.s. Добави още малко пари и отнасяй една Нокрия 14-ка и си в бизнеса. В момента е в промоция, комфорта ти е гарантиран!

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Мнения за климатик 40м2

    Цитат Първоначално публикувано от ace77

    Основни желания към машината:
    1. Да е сравнително тиха
    2.Поради факта, че имам поленова алергия (а и кухненския бокс) - всяка опция за очистване на въздуха е плюс.
    3. Естествено - качествена
    4. Цена - по възможност до около 2000 лева.

    Може ли да ми препоръчате нещо? Благодаря?
    Е с тези изисквания си си за една рециклирана японска машина-поне имат плазми,йонизатори,зеолитни филтри,UV лампи и прочие.А че ще е тиха и качествена и ще се вместиш в бюджета-бъди сигурен.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Мнения за климатик 40м2

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Е с тези изисквания си си за една рециклирана японска машина-поне имат плазми,йонизатори,зеолитни филтри,UV лампи и прочие.А че ще е тиха и качествена и ще се вместиш в бюджета-бъди сигурен.
    +1
    Изглежа това е най-доброто решение. за тези пари.Особено плазмата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    28
    #5

    Re:Мнения за климатик 40м2

    само да добавя ftx50gv в момента може да се намери и за 1799 и безплатен монтаж и аз се чудя за него дали ще е добре в 31кв първи етаж къща или знаещите да предложат и нещо друго навит сам и на читаво японче втора злоупотреба мерси предварително

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Мнения за климатик 40м2

    @Диксън +1
    Ето това е един чудесен климатик за подобно помещение, производство 2007г. топ модел на марката, при 2°С отдава 7,1kW и консумира 2590W

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Мнения за климатик 40м2

    Цитат Първоначално публикувано от gligi
    само да добавя ftx50gv в момента може да се намери и за 1799 и безплатен монтаж и аз се чудя за него дали ще е добре в 31кв първи етаж къща или знаещите да предложат и нещо друго навит сам и на читаво японче втора злоупотреба мерси предварително
    По горе го препоръчваш този дайкин,а за себе си се чудиш gligi -''хитрец си ти Андрешко'' .Иначе е добре да се знае ,тази къща в кой край на България е- как е с дограмата и изолацията- но по принцип в къща топлозагубите са по големи-няма топлещи съседи,и има повече външни стени,та дайкина ще ти е добре,а и ако обичаш да ти е по топло 23-24°.Втората употреба също е добър вариант-по нисък минимум,-когато трябва развърта,а и екстри без аналог на 220v. и комфорт,а и ще ти ''легне'' по тънко.
    (втора злоупотреба) е друго

    Сега видях-gnf е предложил едно бижу!

  10. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    8
    #8

    Re:Мнения за климатик 40м2

    Защо 2000 лева да е ниска цена - тези двата мисля че влизат в категорията:

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=131

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=9

    Или този:

    http://technomarket.bg/products/0910...cs-cu-e15mke-3

    Ще го ползвам предимно за охлаждане в добре изолирана сграда в София - а когато топли навън ще е поне +5 -имам си парно. Не ми се рискува със втора ръка - не съм специалист и предпочитам като сложа нещо - поне няколко години да съм сигурен, че няма да ми създава проблеми.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    28
    #9

    Re:Мнения за климатик 40м2

    към кюстендил е къщата на 50км от сф .изолация ще има тази или до година 10см мисля да слагам .двоина дървена дограма, прогонена ,напасната и с алуминиеви лайсни .другата седмица ще слагам вата 5см и гипсокартон на тавана ,съседи няма от никъде

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Мнения за климатик 40м2

    ... За първата машина нямам лични наблюдения, но все ми се се струва, че това което дават в сайта 45-55 квадрата за 16-ка е силно пресилено!

    Втората е бюджетната серия на General-Fujitsu и няма филтрите, които искаш да има. Освен това ценовата и разлика с Нокрия 14 в момента е малка а между двете машини не може да има сравнение! Не знам или аз греша, но това което пише Държава: Япония? Е малко ...

    Panasonic-a МКЕ-3 е наследник на LKE-3, нов модел машина, предполагам е добър, но не е тестван в реални условия. Може и да стане, но за 40 квадрата е добре да мине някой на оглед, който да поеме отговорност все пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик GREE GWH 12 KF - мнения и впечатления
    От BOSHIRO във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 5
    Последно: 30-01-15, 21:05
  2. Мнения за климатик Fuji RS-12UD
    От pavelkv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 09-07-12, 20:47
  3. Климатик Hitachi D14EX2 мнения.
    От barakuda във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-12, 15:50
  4. Климатик + термопомпен бойлер - мнения
    От rum40 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 39
    Последно: 05-07-09, 15:39
  5. Климатик ETA KFR 35 - мнения
    От tosi във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-07, 10:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе