Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Климатик + термопомпен бойлер - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #1

    Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Като че ли най- приемливата отоферта е тази на ерато за ок 1750лв със 150 лтр бойлер Прикачил съм и линк където е обсъждан модела в друг форум http://www.napravisam.bg/forum/viewt...29acd5f5c55756 . Но няма отзиви за работата му за сега.И не се знае струва ли си.Това което знам е, че това е термопомпа въздух вода -изпарителя е на вън и прави темп.на водатадо 60*C. Това е макс температура на водата във водосъдърйателя. По тази причина и за избягване корозия бойлера е тефлонов отвътре и напрактика вечен-от ерато ми обясниха.По този повод няма монтиран подгрев допълнително, но твърдят че системата се справя и на -15,-17 (макар по паспорт да е до -10 само). Китайски са и са правени за Франция.Копа е .3,5 .Ако трябва ще изровя паспорта(някъде в компа ми е)...


    Мнения за продукта?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Има 2 неща,което не знам защо,от Ерато ги пропускат като факт.
    1-за да се нагрере водата до 60°,фреона,циркулиращ в бойлера трябва да е нагрят поне до 65°.Ако системата работи с фреон 22,нормалното работно налягане на фреона е около 20 бара,които отговарят на температура 51-52 °.С тази температура на фреона водата не може да се загрее над 45-46°.За да се затопли до рекламираните 60°,фреон22 трябва да вдигне 27-28 бара,което е над възможностите на всеки познат климатик.
    Същото се отнася и за фреон 410,само наляганията ще са по-високи.
    2-Както се знае,в резервоари и бойлери за вода с ниска температура до 50° се създават идеални условия за развъждане на спори на легионерската болест -легионелоза,която е с голям процент фатален край. Спорите измират над 65-70° .Затова в подобни бойлери се залага ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ел.нагревател,който веднъж седмично повишава температурата в бойлера над 70-75° за час-два,за да се измрат спорите.Подобно нещо има в най-съвременната разработка на Дайкин за домашна климатизация-Алтерма.Освен това нагревателя помага при много ниски температури,когато климатика не е ефективен,колкото и да убеждават от Ерато.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #3

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Точно това не не ми хареса и на мен - липсата на подгрев .Което гарантира срещу липса на проблеми при по ниски температури.А и тефлона до колкото знам държи на висока температура. Темп на топене е над 260*C както ми подсказва сега и чичко Гугъл.
    А за алтермата съм съгласен . И сравнение не може да става ,но цената тук е доста атрактивна.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Даваш ми за об.бойлер 150 л със доп.серпентина в него 400 лв.Едно ново външно тяло 3Квт е 300 лв.Платката от вътр.тяло е 100на лв.Материали и труд 100-150 лв.Общо няма и 1 000 лв.Това си ги направих в къщи с едно старо външно тяло към серпентината в стария бойлер,само че свиха студовете и не ми се довършваше.Сега чакам да ревне жената,че пак нямало топла вода в бойлера и ща,не ща, ще го довърша.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #5

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Ето ти малко инфо да видим кво ще направиш паак после дай снимки и ноу хау
    .
    http://img172.imageshack.us/my.php?i...04060waqo1.pdf

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Румчо,не знам колко разбираш от климатици,ама тук доста от нас с това си вадят хляба.За сефте виждам ръководство как сам да си монтираш тази джаджа,която си е климатик,и в него и дума да не става за т.нар.вакуумиране.Погледни стр.7 и 8 . Използва се метода на " изфъскването",който говори за абсолютен НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Учуден съм,че фирма като Ерато може да е толкова елементарна.А и превода е направен толкова неразбираем,че аз с моя си скромен опит в климатизацията,на места не мога да разбера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #7

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Не е ли по-добре слънчев колектор?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Може,разбира се,нио ако искаш и зимата да работи,инвестицията е такава,че ще се запиташ дали си струва да се захващаш.Във фирмата проектантите ги бях хванал да сметнат след колко години ще се избие инвестицията за къща 100 м2 с 5 чл.семейство.Ами след 12-15 г.Говоря за 100% битова гореща вода САМО на слънчеви колектори.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Аз, ползвам слънчев колектор вакумнотръбен и съм много доволенл
    И зимата топли водата.
    Който може да слага,ще остане доволен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    Аз не казвам,че човек ще е недоволен.Само от инвестицията като сума. На теб колко ти е излязло и за какво като показатели?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #11

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    2m2 метра струват 1300 лева+ 80лв. деференциален термостат+ 200лв. ups + помпа 140лв. +180 стоики за колекторите+300 лв тръби изолациа разшерителен съд предпазител и това е май.
    Монтажа сам си го правих а бойлера съм го купувал отдавна.
    На 100% имам вода от края на февруари до края на октомври.
    Зимата ако има слънце загрявам до 60* лятото до 80* и малко над 80*.
    Самите колектори съм ги сложил доста вдигнти за зимно време над 55* така печеля две неща задържат по малко прах и сняг и не прегрявам водата лятото.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #12

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    По изгогно е термо-помпен бойлер от слънчев колектор.
    Но зависи от експлоатацията,за да са ефективни термо помпите трябва да се използва водата постояно ,преблизително за един час се загрява бойлера,за малка кухня например.
    Слънчевия колектор максимум загрява боилера 1 път на ден и ако го източиш след обяд вечерта е трудно да има топла вода.
    Най изгодно за домакинсто е стандартния бойлер при нормално използване разхода е 20-30 лева на месец.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #13

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    150л. как се изтояват на 80* лятото?
    miry ти продалжаваш да плащаш за топла вода а аз не или по точно зимата малко.
    Ако няма ток аз пак мога да загрявам вода а термопомпата не.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    miry- я се обоснови как така е най-изгоден стандартния бойлер?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: Климатик + термопомпен бойлер - мнения

    На мен двата бойлера ми правят най-голям дял в сметката за ток. Едно поне 50 лв/месец си отиват за тях и то се включват само нощем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер
    От Lazar във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 30-04-17, 18:02
  2. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 16:53
  3. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  4. преработен климатик за бойлер/парно
    От Synthy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 03-05-13, 09:20
  5. Термопомпен бойлер и климатик в едно
    От hacked във форум Други начини за отопление
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-08, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе