Резултати от 1 до 11 от общо 11

Климатика ми изхвърля ледени топченца...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    64
    #1

    Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Климатика ми е стар дарак Excel KM18R, но миналата есен му смених-компресор,4-пътен винтил,някакво реле за този винтил,нов тръбен път,нова газ,нови лагери,измит изчистен, не смениха само кондензатора.През зимата роботеше безгрешно и на изхода ми даваше 68 градуса,кусура му беше ,че малко повече залеждаше външното тяло ма това се преживя,Сега лятото като го пуснах,почна да прави проблеми.Първите 5-6 минути работи нормално(охлажда),след което, диод за напрежение и диод копресор оставаха да светят, а компресора е изключил,после в помещението става по- топло от колкото е било.Днес ми смениха пак тръбния път(от газта не било останало почти нищо)Вакумираха и пак пълниха газ този път без кантар.Климата почна да охлажда чудесно но установих че не изключва на зададените градуси та и на температура с 4-5 градуса повече.Изключих го и след половин час го включих отново и от въздуховода започнаха да хвърчат ледени топченца за около половин минута,след което заработи нормално.След 20 минути отворих капака и видях че питата(вътрешната)е до половината заледена.Изключих го и ще чакам съвет от вас, защото взе да ми струва меко казано- състояние хвърлено на вятъра.А, и да не забравя, като ми сменяха компресора ме накараха да търся някакво реле във вътрешното тяло което било повредено...оказа се ,че грешката е в майсторите.
    Когато пускаха за тест климатика тръгваше веднага щом се включи в мрежата и не работи с дистанционното,направих им забележка ,че на схемата е дадено точно къде е фаза и нула и те ми се присмяха.Накрая се оказа,че трябва да се спазва точно фаза нула на кабела(като старите луминисценти лампи).Ако някой е прочел това изморително писание може да ме насочи какво да правя(без купи си нов )Добри пожелания на всички.

    Забравих да питам, сигнала при смяна на командите от дистанцията-беше си добре и лека полека взе да грачи и спря.Сега гадая дали е приело командата...или викате то климата го няма ти сигнал искаш

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    За фреон си, колега. Ама този път, по везна! Без самоделки. А-аа... и пропуска да се отстрани ще е добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    64
    #3

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    За фреон си, колега. Ама този път, по везна! Без самоделки. А-аа... и пропуска да се отстрани ще е добре.
    Ами нямало омасляване уж ... нямало теч.Как да разбера за теч без специални технологии.Наистина и аз не видях омаслено,всичко е абсолютно сухо.Утре като ги извикам пак ще е една...нали гледали манометрите.Между другото когато слагаха газта изведъж комресора почваше да мърка като коте после почва да работи неравномерно(от ламарините било)

    Дали малко фреон са сложили или наистина има теч?по каво да разбера?С кантара колко ша пуснат нали вече има вътре?

    До тук са сложени уж 2 пъти по 1,8 кила.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Ми като източат стария фреон ще видят колко е,но последния път като са доливали на око?Да надуят системата и с азот да видят откъде издиша,щом толкова бързо се губи фреона.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #5

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Ако действително климатика е вакуумиран и действително държи вакуум, поне един час (съмнявам се някой да е седял толкова време да го гледа) има шупла в компресора, по картера най-вероятно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    64
    #6

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    вчера не дойде техника имал другаде ангажимент,какво значи шупла на картера?какво става тогава.Аз между другото го пуснах вчера за около час и нито хвърляше лед нито замръзна питата-направо си работеше нормално изключваше си и включваше,но ме достраша повече да го пробвам

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #7

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Един път замръзва, ддуг път-не. Това ми прилича на влага в системата, която то запушва капилярките след кондензатора. Трябва хууууубаво да се продуха з азот и още по-хубаво да се вкуумира и тогава да се зареди. Може и с везна, но по добре в комбинация с везна и манометър.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Re:Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    А ако вече е изпуснал "излишният" хладилен агент през пропуска в системата? И затова вече не обледенява...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Неравномерна работа, значи вкаран повече фреон от нужното, а ако изпуска ,ще изпусне всичкия фреон.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-02-16 в 18:50.

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #10

    Отговор: Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    2011 г, е последния пост обаче

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Климатика ми изхвърля ледени топченца...

    Да, завъдили сме форумен некрофил.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-05-17, 20:44
  2. Пералнята не изхвърля водата
    От Ibr1975 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-13, 00:20
  3. Кой да бъде климатика ?
    От chriser във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-12, 21:48
  4. навес над климатика , ДА или НЕ
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-11, 20:02
  5. Отговори: 14
    Последно: 08-11-07, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе