Резултати от 1 до 6 от общо 6

Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    26
    #1

    Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    Здравейте, препоръчайте ми климатик, инверторен за около 90 куб.м. ;вътрешно помещение, тухла, PVC дограма, северно изложение.
    Ще се ползва основно за охлаждане и в преходните сезони за отопление, през зимета - парно. Машината да е с висок COP, ниска ел.консумация, държа да е възможно най-тиха; компактен. Бюджет: около 1800 лв. без монтаж. Очаквам компетентни отговори и аргументи. Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    slavkoni...за това помещение, ти трябва машина която да отдава номинално на отопление 4.0~5.0 kW. Висок COP - в какви стойности е висок за теб този коефициент?
    Имай предвид, че за това помещение, ако се спреш на модел за европейския пазар, определено COP-а ще бъде 3.5~4.0. Не че това е фактор, който не трябва да отчиташ, но той няма да отопля или охлажда. Друг е въпроса с модели за японския пазар, но не мисля, че сумата която си приготвил ще стигне за такъв. Иначе, можеш да погледнеш тези модели - Fuji Electric RSB-12LD Plasma, Panasonic CS-E12LKE-3, Sharp, AY-XP12GHR, Fujitsu AS-E40V, Toshiba RAS-4029D, Fuji Electric RSA14LCС.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    26
    #3

    Re:Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    Благодаря ти Aleksandars за бързия и компетентен отговор, но едва сега намерих време да продължа с въпросите. От десетина дни чета тук, в този форум и главата ми бръмна. Разгледах твойте предложения и може би най ми допада Fuji Electric RSB-12LD Plasma. Харесват ми и следните две машини :1- Mitsubishi MSZ-GE35VA 2-Fujitsu General ASYA 12 LGC. Кой от двата би ми препоръчал като за мойте условия посочени по-горе и защо, просто ще те помоля за повечко аргументи, защото климатиците не са ми най-силната страна. Благодаря ти предварително!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    Вземи си GE35VA, щом няма да ти е основно отопление.Достатъчна ще му е мощността за охлаждане, отговаря точно на помещението ти , което е около 35 квадрата, а и ще топли добре в преходните сезони.Машината е средния клас на МЕ, тихо вътрешно и външно тяло, КОП-а е добър, средно малко над 4, макар да не е чак толкова решаващ според мен.Има два заглушителя на фреона, двуредов топлообменник.Отговаря на условията, които си задал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    26
    #5

    Re:Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Вземи си GE35VA, щом няма да ти е основно отопление.Достатъчна ще му е мощността за охлаждане, отговаря точно на помещението ти , което е около 35 квадрата, а и ще топли добре в преходните сезони.Машината е средния клас на МЕ, тихо вътрешно и външно тяло, КОП-а е добър, средно малко над 4, макар да не е чак толкова решаващ според мен.Има два заглушителя на фреона, двуредов топлообменник.Отговаря на условията, които си задал.
    Наистина тази машина ми харесва (GE35VA), не че другите предложения са по-зле, но все повече клоня към това Mitsubishi, ще споделя тук все пак какво съм купил, само да приключа с ремонта в къщи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #6

    Re:Инверторен климатик за помещение с обем 90 куб.м.

    Този модел в момента е на промоция и цената наистина е много изгодна. Що се отнася до Fuji Electric RSB-12LD Plasma е чудесен модел и дори по-добър от този на митсубиши. Fujitsu General ASHA 12 LGC вече не се произвежда и внася и е до изчерпване на количествата. Негов заместител са Fujitsu General ASHG12LE и Fujitsu General ASHA 12 LKC. Но аз бих ти препоръчал да си сложиш Fujitsu General ASHG14LE.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая с обем ~45m3 (в къща)
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-09-13, 16:20
  2. Климатик за обем около 130 м3.
    От curizo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 16-10-11, 11:35
  3. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21
  4. Климатик за голямо помещение
    От ico-bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-07, 12:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе