Резултати от 1 до 8 от общо 8

Климатична система за подгряване на водни радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    Климатична система за подгряване на водни радиатори

    Питането ми е, дали някой е виждал реализация, при която чрез климатичната инсталация да се загрява обикновен воден радиатор за помещение, и може ли стандартно вътрешно тяло да бъде преработено така, че да загрява вода за такава цел вместо въздух? Интересно, че не успях да goog-на такъв хибрид, съчетаващ икономията на климатика и комфорта на "парното". А би трябвало все някой да го е направил..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    Да, има такива имплементации ама този дето ги е правил, празнува Никулден в една друга тема.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    Kasap, не точно, една част от тях така празнуват, но има и оцелели. С доста преработки и препрограмиране системата работи успешно.


    Темата е тук: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=28205


    ... Mirowski, Комфорта на парното не е точното определение за тези системи. Тоест не очаквай да сложиш стандартни радиатори и да правят баня. Системата си има особености. Прочети горната тема и ще добиеш представа.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #4

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Питането ми е, дали някой е виждал реализация, при която чрез климатичната инсталация да се загрява обикновен воден радиатор за помещение, и може ли стандартно вътрешно тяло да бъде преработено така, че да загрява вода за такава цел вместо въздух? Интересно, че не успях да goog-на такъв хибрид, съчетаващ икономията на климатика и комфорта на "парното". А би трябвало все някой да го е направил..
    Може ама ти трябват малко кинти да направиш нещо подобно / това е само за тестове /

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    .... или доста кинти да си го купиш готово от термопомпаджийска фирма. Поне ще има гаранция. За цени се пробвай пак с вметни "термопомпа въздух-вода " Или айде да не се мъчиш, най - ефтинките български са 5 хилки за помещение от 100 м2 и то без - радиатори, конвектори, подово или каквото там си си наумил. 5 бона само за термопомпата

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #6

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    @Mega, мерси за насоката, наистина имаше интересни неща в темата. Според мен, е могло да се доразвие и вариант за отопление, базиран поне на едно фабрично решение - примерно такива термопомпени бойлери.

    @Vankoto, от снимката не се разбира как става охлаждането на топлообменника, в какво и как са свързани тръбите за водата до него?

    п.п. За сега не успях да намеря нещо подобно на това, което търсех: серпентината на вътрешното тяло да се охлажда във воден радиатор. Може би някъде бъркам, не знам...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #7

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    Това е точно което търсиш. Намира се под мотора и е завито в черната изолация. Вижда се как влиза водата и фреона. За какво охлаждане говориш? И защо да плащам една шапка пари?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Re:Климатична система за подгряване на водни радиатори

    ... Mirowski, Темата, която ти постнах е точно за термопомпа направена за отопление + БГВ. Тези готови сиситеми, които си постнал стават предимно за БГВ. Аз имам такава, работи много добре, но има недостатъци зимата. Под -3 определено не е ефективна. А под -8 и се активира защитата и спира да работи. Просто толкова може външното тяло. Но пък лятото (реално винаги без истинаската зима) имам 150 литра гореща (55-65 градуса) вода за под киловат. Ако се прави система само за БГВ, определено е по-добре да се мисли за конвенционална машина. Ако ще правиш и система за отопление, тогава инвертора е по-добър избор, но доста по-трудно се управлява успешно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подгряване на компресора?
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 19-11-14, 23:27
  2. Продавам външно тяло от климатична система
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-14, 08:28
  3. Водни вентилаторни конвектори?
    От koko-bg във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-12, 14:52
  4. Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 22:26
  5. Котел за подгряване на масло
    От Vancheto във форум Друга битова техника
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-08, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе