Резултати от 1 до 3 от общо 3

ето нещо интересно за конвенционален климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    20
    #1

    ето нещо интересно за конвенционален климатик

    Става дума за конвенционален климатик GREE GWH-9NA K3NNB3A . Поставен е от преди седмица в малка северна стая / кухня10квадрата/ с цел охлаждане лятото и отопление през преходните сезони / докато пуснат парното / . Вчера имах малко свободно време и реших на понаблюдавам работата му от по близо макар че вече са по необлагоприятни условията навън .Според мене се справя добре от което съм доволен ,но бях много изненадан от следното-турбинката на вътрешното тяло не спира да се движи . Ето как протича един цикъл на работа в режим отопление :След като се достигне зададената температура , компресора изключва , клапата се вдига/ застава хоризонтално / и обдухва със същата скорост около минута и след това спира / поне така си мислех , докато не се качих на един стол да поогледам вътрешното тяло от по близо и тогава от към него чух едва доловим шум . Усетих и едва доловим повей и какво да видя . Турбинката се вдижи като честотата на въртене е под 50 оборота .Предполагам това не е случайно а с цел да се обдухва датчика за температурата . Тази хитринка дали е дело на господата КИТАЙЦИ от заводите на ГРЕЕ или е открадната от господата инжинери от ДАЙКИН ?
    В упътването за работа с климатика се споменава за принудително размразяване на климатика / в режим OFF бутон MODE се задържа за 2 секунди / . Когато имам пак време ще го пробвам дали работи това принудително размразяване и ще споделя . Само ме притеснява че след като аз активирвам този режим да ли климатика ще го прекрати когато е нужно или аз трябва да го прекратя / а аз май не знам как /

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:ето нещо интересно за конвенционален клитамик

    Пробвай де, аз мисля че сам ще прекрати режима след определеното време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #3

    Re:ето нещо интересно за конвенционален клитамик

    Интересното е , че Осаката ми се държи по същия гореописан начин. Дали не е излязла от същите заводи ? А за принудителното размразяване нищо не пише , но мога да пробвам довечера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 04-08-13, 21:12
  2. Най-добър конвенционален климатик 9-ка
    От tattoo777 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 12-08-09, 21:52
  3. попаднах на нещо интересно
    От bobibp във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 09-09-08, 12:48
  4. нещо интересно от Майкрософт за WorldCup
    От qni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-06, 14:50
  5. Нещо интересно!:)
    От GATER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-05, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе