Резултати от 1 до 2 от общо 2

универсално управление работата на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #1

    универсално управление работата на климатика

    Имали такова нещо. Имам няколко стари PLC контролери и съм се замислил да направя някакво такова управление. Особено ще е полезно за чиларите по хотели и заводи , чийто управления са в порядъка на 2000 лв и нищо не можеш да им разбереш при повреда. Цените на PLC паднаха доста, можеш да си включиш лаптопа , да видиш всички датчици, да му промениш параметри , както ти е удобно. Занимавам се с електроника и от двайсeтина години и не съм видял повредено PLC. Малко съм любител с климатиците, имам 5-6 от които само един ме ядосва доста, сам съм си ги монтирал и поддържам. Предполагам , че цената на управлението ще е около 500 лв, може и втора употреба контролер, наполовина. Възможно ли е да се сложи честотно управление на обикновен компресор. Правено ли е такова нещо, да не говорим , че при свързване с PLC, можеш да следиш и управляваш системата чрез интернет, малко фантастика

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #2

    Re:универсално управление работата на климатика

    Гледам братята китайци предлагат доста видове универсални управления за по няколко долара, безсмислено да ремонтираш, и да мислиш. http://www.alibaba.com/showroom/univ...ol-system.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  2. Отговори: 3
    Последно: 17-05-12, 20:21
  3. Въпрос за работата на климатика
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-12, 22:15
  4. Мнения за работата на охладител
    От rado__ във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-07, 18:08
  5. Работата в понеделник убива
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе