Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

Как се справя Вашия климатик под -15° ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    10
    #46

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Гаранцията свършва за всички марки по едно време!!
    Но все пак е по-добре ако е по-дълга, все пак. Моята практика показва че колкото повече го ползваш, толкова е по-голяма вероятността да се счупи нещо. По тая логика по-добре по-дълга гаранция, на по-добра цена

    Повече от 3 години гаранция , почти никои не дава , дори и за марковите машини , с тая разлика че на китайските след като им изтече гаранцията си си пикал в калеврите.Започва да дефектира , и така докато вече си дал толкова пари за ремонт , че се обесмисля да се прави.Да не говорим пак ако това се случи в най-големия студ.Аз лично съм заложил на маркови машини , и изобщо не ме притеснява кога му изтича гаранцията.Слагал съм 15 годишни климатици , които вече работят 3-4 години, Машини които си избиват парите след време от към ток , а не те дърпат постоянно назад било то и с малки повреди.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #47

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    Повече от 3 години гаранция , почти никои не дава , дори и за марковите машини , с тая разлика че на китайските след като им изтече гаранцията си си пикал в калеврите.Започва да дефектира , и така докато вече си дал толкова пари за ремонт , че се обесмисля да се прави.Да не говорим пак ако това се случи в най-големия студ.Аз лично съм заложил на маркови машини , и изобщо не ме притеснява кога му изтича гаранцията.Слагал съм 15 годишни климатици , които вече работят 3-4 години, Машини които си избиват парите след време от към ток , а не те дърпат постоянно назад било то и с малки повреди.
    Абсолютни глупости. За моите китайски панасоници, които експлоатирам 7-ма зима, съм дал първите 4 години по 30 лв. за профилактика, за да им важи гаранцията от 5 год. Други пари за тях не съм давал. Нито една зима не са ме оставяли на студено, включително и тази. Така че за парите си, са си много хубави. 10 години да изкарат, повече не ми трябва.
    П.П. Черното в живота не е черно, както и бялото не е бяло. Всичко е нюанси на сивото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #48

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    Повече от 3 години гаранция , почти никои не дава , дори и за марковите машини , с тая разлика че на китайските след като им изтече гаранцията си си пикал в калеврите.Започва да дефектира , и така докато вече си дал толкова пари за ремонт , че се обесмисля да се прави.Да не говорим пак ако това се случи в най-големия студ.Аз лично съм заложил на маркови машини , и изобщо не ме притеснява кога му изтича гаранцията.Слагал съм 15 годишни климатици , които вече работят 3-4 години, Машини които си избиват парите след време от към ток , а не те дърпат постоянно назад било то и с малки повреди.
    Има марки които дават повече от 3 години.
    Има и такива които дават повече само за определени агрегати.
    Но, моля не се опитвай да ме убедиш че технологии от преди 15 години са много енергоспестяащи и бързо изплащащи се инвестиции.
    А това че климатици работят по 13-14 години е възможно, но при определени ситуации. Аз в къщи съм с възможно най-плютият климатик в България. Samsung AQV 12. Монтиран 1999 г. БЕЗ нито една профилактика досега! Без нито едно почистване досега! Монтиран в кухня! С много мазнотия в него! И работи!
    Друг е въпроса че го пускам не повече от 15 часа годишно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    10
    #49

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Друг е въпроса че го пускам не повече от 15 часа годишно.

    Не е за хвалене ...За това още работи , тои си е направо нов.

    Колкото до гаранцията , повечето вносители дават до 3 години ,
    от там нататак, доплащането от което ти си толкова доволен
    си е за сметка на фирмата която ти е монтирала климатика.
    Могат и 15 години да си ти взимат по 40 лв на година при положение че
    не го ползваш.Ако климатика ти работеше през цялата година , едва ли
    някой ще се навие да ти даде гаранция, при положение че каквото и да му дефектира,
    ремонта ще излезе повече.Просто ти взимат парите за няма нищо , даже не са
    ти го и изчистили.. !








    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329587982[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    Друг е въпроса че го пускам не повече от 15 часа годишно.

    Не е за хвалене ...За това още работи , тои си е направо нов.

    Колкото до гаранцията , повечето вносители дават до 3 години ,
    от там нататак, доплащането от което ти си толкова доволен
    си е за сметка на фирмата която ти е монтирала климатика.
    Могат и 15 години да си ти взимат по 40 лв на година при положение че
    не го ползваш.Ако климатика ти работеше през цялата година , едва ли
    някой ще се навие да ти даде гаранция, при положение че каквото и да му дефектира,
    ремонта ще излезе повече.Просто ти взимат парите за няма нищо , даже не са
    ти го и изчистили.. !








  6. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #50

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Климатик 12LDC в стая 20m2 с вътрешна изолация 5см стиропор и PVC дограма.
    Външна t -15.3* на 1.5м от външното тяло
    Зададени 24* на автоматичен вентилатор
    В стаята 23.6* при разход 460вата
    Дефрост прави на около 2.5 часа без да има видима нужда от тях за 17мин и разход около 600вата.
    След размразяването вдига консумацията до 1300вата и постепенно слиза до 430-480в.
    Климатика започна да се мъчи след -20*, тогава правеше дефрост на всеки час и от зададените 24* в стаята бе 21.8*, консумацията около 1000в.
    На -15* реших да го надуя на 30* и се развъртя до 1860вата, духаше горещ въздух и за около 40мин направи 26.9* в стаята.
    Доволен съм от машината
    И да не забравя, че почерпих климатика с 5л топла водичка, защото след силния снеговалеж беше събрал лед в единия ъгъл.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #51

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Темата я пуснах не да спорите къде се мери температурата,
    а Как се справя Вашия климатик под -15 градуса.

    То хубу си я пуснал темата ама...така формулирана дискриминира някой форумци ...не,че се натискаме за под -15 градуса де...ама...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    5
    #52

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Справя се идеално МHI SRK63ZK-S, в хол+кухня 34м^2СИ+коридор 8м^2, ново стройтелство в Сф, с външна изолация и PVC дограма

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #53

    Re:Как се справя Вашия климатик под -15° ?

    Fvxs25f тази зима оправда очакванията ни в 16м2 вътрешна стая с една тераса на север но остъклена при зададени 24*правеше 25*дори и при -18
    Като изключа предната решетка на външното тяло ,която подрънкваше понякога/сложих двойнозалепяща лента/ ,много съм доволен от отоплението и комфорта на този модел.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отзиви за Вашия Таблет
    От InternetZombie във форум Android
    Отговори: 52
    Последно: 29-09-13, 16:15
  2. Не мога да се справя сам!
    От ivec във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-11, 23:40
  3. Отговори: 2
    Последно: 24-10-11, 22:19
  4. как да се справя с това
    От avoid във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-06, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе