Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Моля за съвет какъв климатик да избера!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #31

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Да разбирам ли, че 3-ката и 6-цата ще се държат по-добре откъм минимум при под +2 градуса?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #32

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от kristalov
    Да разбирам ли, че 3-ката и 6-цата ще се държат по-добре откъм минимум при под +2 градуса?
    Държат се идеално, е разбира се харчат ток, тоест електромера се върти.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #33

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    По-важното не е минимума, а това че SKVP -то запазва номинал в значително по-голям процент от PKVP -то от +2 до -5. При +2 градуса SKVP - 85%, a PKVP - 72%

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #34

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Добре де, на практика 5-цата има ли предимства спрямо 6-цата и 3-ката. Доколкото разбирам не е по-икономична, по-ниския й минимум е доста условен. Да разбирам ли, че ми препоръчвате да не си взимам 5-ца?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Аз поне, като ползвател и леко пристрастен към марката ТОШИБА, ти препоръчвам 6-а пред V-а серия.В студа минимума не е болка за умирачка, но ІІІ и 6 според мен определено са по-добре конструирани.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #36

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Май се ориентирам към Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 и за 3-те стаи евентуално, така че сега е момента да ме разубеждавате, ако смятате, че съм се насочил грешно. И моля по-смело с пристрастните мнения имам чувството, че много ме пазите от към това да ме наклоните на някъде , а аз от това имам нужда

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Никой няма да те разубеждава , правилно си се насочил към тази машина.В хола обаче бих сложил 13-ицата.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #38

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    И аз няма ти чупя хатъра взимай 6-та и забравяш за проблеми с микроклимата в стаите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #39

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Добре де, доколкото разбрах хардуера на 10-ката и на 13-ката е един и същ - само софтуерно е ограничена десятката. В такъв случай по моите разбирания, когато работи на макс 10-ката не би трябвало да й е толкова тежко (натоварена или бъркам). Ако ще се справи десятката с хола не бих искал да давам още пари за 13-ка, тъй като и без единия да е 13-ка ще отидат доста парички. Ако предимството на 13-ката е само да има повечко резерв и да загрява по-бързо бих се въздържал от покупката й. Но ако има и други съображения да взема 13-ка за хола, бих искал да ги чуя (прочета)

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Само отоплителната мощност, няма други съображения.машините са еднакви хардуерно, разликата е в управлението на компресора.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Аз поне, като ползвател и леко пристрастен към марката ТОШИБА, ти препоръчвам 6-а пред V-а серия.В студа минимума не е болка за умирачка, но ІІІ и 6 според мен определено са по-добре конструирани.
    Еди,та каква стана тя-изкарахте,че RAS-10PKVP-E е най зле от дайсейкайте,а е и с 300лв. по скъпа от RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6,и компресорът на 5цата се използва и в топ моделите за японския пазар?Та само на дизайн ли е докарана 5цата?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Абе, не е най-зле, ама май се оказва, че в някои отношения ІІІ и 6 май са по-добре конструирани.Поне по отношение на минимума, се оказа, че при V е един до +2, а друг надолу.Не, че това е проблем, ама....Пък и парите на 6 са по-малко, та поради тези причини 6 ми изглежда по-добре.Може при япончетата управлението да е по-друг начин, не знам дали и при тях минимума се променя с оглед работата на цилиндрите.

  16. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #43

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Като се прибави негативния опит с лагерите на вътр. мотор при по старите японски модели (за разлика от тайландските) и по-малкия външен топлообменник на 10PKVP ,то и аз гласувам за 10- SKVP2.Може и SKVP-E при сегашната му цена с уговорката за проблема с вътр. мотор.
    Тайландската ми 7-ца SKV-E работи от 2007 година и чак сега почна да се увеличава шума от вътр. тяло но е много по-добре в сравнение с SKVP-E -то след експлоатация половин зима,наложило своевременна смяна на 608z 2 броя с качествени.И честно казано пак е по-шумен.То май самия мотор е такъв заради металния си капак.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #44

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от kristalov
    Май се ориентирам към Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 и за 3-те стаи евентуално, така че сега е момента да ме разубеждавате, ако смятате, че съм се насочил грешно. И моля по-смело с пристрастните мнения имам чувството, че много ме пазите от към това да ме наклоните на някъде , а аз от това имам нужда

    Ако вземаш за трите стай , по добре ги купи от ГЪРЦИЯ ...Гледам ги и 5-ците и 6-ците са по 780 евро .. Във БЪЛГАРИЯ ги гледам 2075лв.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #45

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Поне по отношение на минимума, се оказа, че при V е един до +2, а друг надолу.Не, че това е проблем, ама....
    IMonev е описал преди близо 1,5г. за начина на работа на Дайсейкай 5 при температури около и под 0оС.
    Тази зима и аз забелязах такава тенденция с on/off режим на моята 28-ца при сходни външни температури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Спешно: Какъв климатик да избера????
    От nikibol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 26-10-13, 14:32
  2. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 22:00
  3. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 22:38
  4. Помогнете ми със съвет, кой климатик да избера
    От rafa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 13-07-13, 10:52
  5. Моля за съвет при избора на климатик... какво да избера?
    От Slav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-12, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе