Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Моля за съвет какъв климатик да избера!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #1

    Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Здравейте,
    Решил съм да премина на отопление с климатици, но избора е изключително труден. До сега не съм се сблъсквал с този вид техника и затова реших да попрочета това онова, но избора продължава да бъде сложен за мен.
    Апартамента, който имам намерение да отоплявам е тухлен 2-ри етаж, височина 2.60 м., с PVC дограма,като имам намерение да сложа външна изолация (също още не съм решил каква, колко дебела и т.н.). Отдолу има съседи, които се отопляват на газ, отгоре и отстрани също се обитава. Има 2 стаи + кухня и коридор. Холът е 22 квадрата североизточно изложение (прозорецър е източен) и е с обособена тераса (долната тераса е остъклена, а горната не, т.е. през тавана на обособената тераса се очакват топлозагуби, ако не изолирам тавана). Спалнята е 12 кв.м. западно изложение с 1 прозоерц към неостъклена тераса. Кухнята, за която още не съм решил дали ще слагам климатик, е 10 кв.м., западно изложение с прозорец и врата към тераса. Имам и коридор, който е около 8 кв.м. Ако имате други въпроси ще доуточняваме.

    Досега се отоплявах с локално парно на дърва, но вече ми писна от хамалогията с дървата и искам евтина алтернатива. Доколкото знам с хубави климатици отоплението не излиза особено скъпо, а е чисто и удобно. Температурите, които имам намерение да поддържам са между 21 и 23 градуса, като бих искал 23-те градуса да мога да ги поддържам и при най-сурови условия.

    Това, което разглеждах и горе долу отговаря на моите изисквания май е в ценови диапазон над 1600 лв., като не мога да си позволя да платя за 1 машина много над 2000 лв. (2200 е макс.). Изискванията ми са машините да са много икономични и надеждни, тази в спалнята да не е много шумна, да не са с висок минимум (предпочитам да не работят на on/off или това да става доста рядко). Общо взето най-доброто за тези пари и тези помещения.

    И сега на въпроса: TOSHIBA Super Daiseikai 5 RAS-07PKVP-E / RAS-07PAVP-E - това машини за мен ли са или има и по-добри вариянти? Внася ли се 7-ца в BG? Ако отг. е "да" 7-цата ще се справи ли с хола според вас?




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    7-ици не се внасят.За тези 22 квадрата бих ти препоръчал 13-ица от ІІІ или 6-а серия на ТОШИБА.За спалнята всяка добра 9-ка ще се справи.За спалнята виж ПАНАСОНИК 9МКЕ, 10SAVP2-e.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #3

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от kristalov
    Здравейте,
    Решил съм да премина на отопление с климатици, но избора е изключително труден. До сега не съм се сблъсквал с този вид техника и затова реших да попрочета това онова, но избора продължава да бъде сложен за мен.
    Апартамента, който имам намерение да отоплявам е тухлен 2-ри етаж, височина 2.60 м., с PVC дограма,като имам намерение да сложа външна изолация (също още не съм решил каква, колко дебела и т.н.). Отдолу има съседи, които се отопляват на газ, отгоре и отстрани също се обитава. Има 2 стаи + кухня и коридор. Холът е 22 квадрата североизточно изложение (прозорецър е източен) и е с обособена тераса (долната тераса е остъклена, а горната не, т.е. през тавана на обособената тераса се очакват топлозагуби, ако не изолирам тавана). Спалнята е 12 кв.м. западно изложение с 1 прозоерц към неостъклена тераса. Кухнята, за която още не съм решил дали ще слагам климатик, е 10 кв.м., западно изложение с прозорец и врата към тераса. Имам и коридор, който е около 8 кв.м. Ако имате други въпроси ще доуточняваме.

    Досега се отоплявах с локално парно на дърва, но вече ми писна от хамалогията с дървата и искам евтина алтернатива. Доколкото знам с хубави климатици отоплението не излиза особено скъпо, а е чисто и удобно. Температурите, които имам намерение да поддържам са между 21 и 23 градуса, като бих искал 23-те градуса да мога да ги поддържам и при най-сурови условия.

    Това, което разглеждах и горе долу отговаря на моите изисквания май е в ценови диапазон над 1600 лв., като не мога да си позволя да платя за 1 машина много над 2000 лв. (2200 е макс.). Изискванията ми са машините да са много икономични и надеждни, тази в спалнята да не е много шумна, да не са с висок минимум (предпочитам да не работят на on/off или това да става доста рядко). Общо взето най-доброто за тези пари и тези помещения.

    И сега на въпроса: TOSHIBA Super Daiseikai 5 RAS-07PKVP-E / RAS-07PAVP-E - това машини за мен ли са или има и по-добри вариянти? Внася ли се 7-ца в BG? Ако отг. е "да" 7-цата ще се справи ли с хола според вас?



    за хола тая седмица ще е малка , вземи 10-ка ... при мен нещата са сходни и взех 10-ки за двете спални и хола..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #4

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    За хола 10-ката е екстра, но за спалнята ще ти е в он/офф режим. Казвам го от опит, моята спалня е 14-15 квадрата. Минимума 0.3 е само от +2 градуса нагоре, от +2 градуса и надолу минимума е 1.1КВ и он/офф в спалнята ти е гарантиран в студените месеци.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #5

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Ами и 7-цата , ще е ОН/ОФ за спалнята в студените месеци и кво от това , нали топли и ти е комфортно ?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Информацията за 1,1 кВ откъде е? Лични изчисления или си намерил нещо?
    Малко са климатиците с по-нисък минимум, само за Саньо се сещам, но и него да го сложиш в кутийка, и то ще спира понякога.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    За V-а серия в инженерната книга пише, че от +2 надолу минимума се вдига.Обсъждахме го скоро, сигурно си го пропуснал из темите.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #8

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    И като работи он/оф му се вдига консумацията , така ли? или създава дискомфорт от хладнина ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #9

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Да разбирам ли, че за спалнята ми няма климатик, който да не работи на on/off. Това с минимума на тошибата не се вдига постепенно, а щом падне температурата под +2 и директно става 1.1 kw така ли? Нещо не виждам голям смисъл от този нисък минимум в случая. По принцип гледам климатици с висок COP и нисък минимум с надеждата, че това ще е по-икономичния вариант, а дали е така се надявам вие да кажете. А това SRK / SRC 20 ZJX-S става ли за спалнята или...?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    За спалнята ти всичко става.Погледни ІІІ и 6 серия на ТОШИБА, които ти посочих.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #11

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    нека да споделят тези който ги използват , аз не съм ги монтирал , но ТОШИБА не ми се вярва на он/оф режим да работи със 1,1кв. консумация , някъде на половината е ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #12

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    нека да споделят тези който ги използват , аз не съм ги монтирал , но ТОШИБА не ми се вярва на он/оф режим да работи със 1,1кв. консумация , някъде на половината е ...
    Според мен колегите имат предвид 1.1 kw отдавана мощност вместо 0.3 kw отдавана както го дават.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    За спалнята ти всичко става.Погледни ІІІ и 6 серия на ТОШИБА, които ти посочих.
    Гледам ги 3-та и 6-та серии, но нещо не виждам и те да имат 7-мици, а на мен ми се щеше 7-ца да сложа, че е с по-висок COP, а и вероятно ще е достатъчна и малко по-евтина вероятно...

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Няма 7-ци. 10-ката на шеста серия е достатъчно икономична. Прави под 20 лв. на месец в студените месеци в подобна стая. Друг е въпроса, че за толкова малка стая едва ли ще има значение дали е Дайсейкай 6 или GE25VA примерно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #14

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Само за тошиба ли няма 7-ци или за всякакви марки и модели не внасят за BG?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Моля за съвет какъв климатик да избера!

    Цитат Първоначално публикувано от kristalov
    Само за тошиба ли няма 7-ци или за всякакви марки и модели не внасят за BG?
    Има Panasonic 7-ци. с доста по-нискък COP от Toshiba 10-ки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спешно: Какъв климатик да избера????
    От nikibol във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 26-10-13, 14:32
  2. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 22:00
  3. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 22:38
  4. Помогнете ми със съвет, кой климатик да избера
    От rafa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 13-07-13, 10:52
  5. Моля за съвет при избора на климатик... какво да избера?
    От Slav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-12, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе