Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #16

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Разбирам, че е желателно да имам достъп, но няма как. Като махна един стъклопакет има минимален достъп до външното тяло, но като цяло трябва да се обслужва със стълба отвън. Аз затова искам сега лятото да сменя работещи ми климатик с нов, който е надежден и икономичен, че да не се налага на 20 см сняг да се чудим с монтажниците как да се слага стълбата и как да я задържим да не се пързаля. Ако се наложи ремонт просто не знам - затова търся сигурна и надеждна машина. И аз искам да имам достъп както при другите ми два климатика, но уви
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339427422[/time]_________________________________________________

    Направо ме побъркаха днес в магазините. В единия ми казват, че Daiseikai 6 13-ката е прозиведена в Тайланд, в другия ми казват, че е в Япония. В един магазин пък ми предложиха това: mitsubishi MSZ-GV281, което в един сайт казват, че е 9-ка, а в друг, че е 12-ка - по параметрите на мен ми се струва, че е 9-ка. Много е трудно да не разбира човек
    В един магазин ме навиваха за втора ръка с всички екстри за към 1700 лева...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    Разбирам, че е желателно да имам достъп, но няма как. Като махна един стъклопакет има минимален достъп до външното тяло, но като цяло трябва да се обслужва със стълба отвън. Аз затова искам сега лятото да сменя работещи ми климатик с нов, който е надежден и икономичен, че да не се налага на 20 см сняг да се чудим с монтажниците как да се слага стълбата и как да я задържим да не се пързаля. Ако се наложи ремонт просто не знам - затова търся сигурна и надеждна машина. И аз искам да имам достъп както при другите ми два климатика, но уви
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339431000[/time]_________________________________________________

    Направо ме побъркаха днес в магазините. В единия ми казват, че Daiseikai 6 13-ката е прозиведена в Тайланд, в другия ми казват, че е в Япония. В един магазин пък ми предложиха това: mitsubishi MSZ-GV281, което в един сайт казват, че е 9-ка, а в друг, че е 12-ка - по параметрите на мен ми се струва, че е 9-ка. Много е трудно да не разбира човек
    В един магазин ме навиваха за втора ръка с всички екстри за към 1700 лева...
    Какво ти пука къде е произведен. Дайсекай си е Дайсекай, не се занимавай с глупости, ако си го избрал вземай го! А МСЗто, щом е 28, значи е 10ка, нито е деветка, нито дванайска.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    6-а серия е в Тайланд, 5-а серия в Япония.Това обаче не е от значение, машините за Япония и те излизат от Тайланд.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Във форума ВИ бяха дадени отлични съвети за климатик, защото никой не печели от вашите пари...

    При който и търговец да отидете ще се опита в тази криза да ви набута дори на-скапаната стока стига той да спечели.Морала, етиката и стремежа към привличане на клиенти са заменени с стремеж към взимане на парите=оцеляване...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #20

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Във форума ВИ бяха дадени отлични съвети за климатик, защото никой не печели от вашите пари...

    При който и търговец да отидете ще се опита в тази криза да ви набута дори на-скапаната стока стига той да спечели.Морала, етиката и стремежа към привличане на клиенти са заменени с стремеж към взимане на парите=оцеляване...
    В това се убедих, като се опитват да продадат какъвто и да е климатик - само да регистрират продажба. Само че не ме одобриха с кредит енергийна ефективност, че имам гооолям кредит в Райфайзен и трябва да почакам няколко месеца да падне главницата по кредита, за да ме одобрят. Благодаря на всички за мненията-бяхте ми безкрайно полезни!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #21

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Понеже не стигнаха паричките за Daiseikai 6, а и в Стара Загора не ми го предложиха никъде и няма да им се моля на банките да ми отпуснат кредит я...си харесах друг по-евтин климатик и утре го поръчвам - Sharp AY/AE-XP12GHR. Изчетох за доста климатици най-различни мнения и затова просто се хвърлям с главата напред и вземам Sharp-а.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #22

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Нямам коментар..............хвърли се от расов кон на проскубана кокошка.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    и вземам Sharp-а.
    Ще свърши работа в твоите 23.8 квадрата, като в по-студеното време под-8 градуса може да види зор да поддържа 24-25 градуса, но под "види зор" имам предвид "ще топли за сметка на по-голяма консумация", но не се притеснявай- външно тяло 37 кг си е сериозна заявка, просто не развъртат компресора достатъчно за по -голяма мощност ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #24

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Нямам коментар..............хвърли се от расов кон на проскубана кокошка.
    За 1600 лева с монтажа друго не можах да си харесам, че да ми стигнат парите в брой и да не се съобразявам с банките.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    За тези пари машината е добра, друг е въпроса при -10 и надолу какво ще върши.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #26

    Sharp AY/AE-XP12GHR или МЕ GE35VA

    Ще мисля до утре до обяд дали да е Sharp-а или МЕ GE35VA. Исках също някоя по-новичка и отговаряща за моята стая машинка, но фирмата предлагаща климатици 2-ра употреба нищо не ми предложиха и затова ще се действа по този начин.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Шарпа взимай. МЕ не може да го конкурира.

    МХ може, но цените са

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #28

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    ...но фирмата предлагаща климатици 2-ра употреба нищо не ми предложиха...
    Не знам коя е фирмата, но в долупосочената има няколко добри моделa като за твоята стая.
    - TOSHIBA RAS-285UDR
    - SANYO SAP-E36N
    - NATIONAL CS-36RCX

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #29

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Не знам коя е фирмата, но в долупосочената има няколко добри моделa като за твоята стая.
    - TOSHIBA RAS-285UDR
    - SANYO SAP-E36N
    - NATIONAL CS-36RCX
    Мда,все са върхови модели с екстри,като съм ползвал и трите модела,а единия продължавам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #30

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Край! Проблема ми е решен. Няма да е нито Sharp-a или ME-то. Ще е Hitachi_RAS-S28T или Toshiba_RAS-285NDR
    Да е жив и здрав Сашо, че ме уцели в десятката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. FUJITSU-GENERAL AWYZ 18LBC NOCRIA - ще ми свърши ли работа?
    От Ina Koleva във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-14, 16:22
  3. разлика м/у 2 nocria AWYZ14LB , AWHZ14LB
    От chefolino във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 18-12-13, 17:05
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Daikin FTX35G vs General ASHA12LKS vs Toshiba RAS137SKVE3
    От Iveki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-12, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе