Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #1

    General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Голямо чудене се чудя какъв климатик да взема, че лесно не се дават толкова пари. Искам като ще давам 2000-2500 лева да е най-доброто за тези пари. Спрял съм се на тези три модела климатици - General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6, но ако можете да ми предложите нещо по-добро ще се радвам да го споделите с мен.
    За хола ми в една друга тема разбрах, че и 10-ка Daiseikai 6 би ми вършила работа, но предпочитам да не съм на ръба. Климатика като го пусна Октомври го спирам Април най-рано, т.е. не съм от хората, където го спират и пускат - искам постоянни 24-25 градуса в помещението за пълен комфорт и затова.
    Стаята е с размер 6.8 метра на 3.5 метра, 2 етаж, панелка, височина 2.6 метра, вътрешна, южна, 5-камерна дограма, 6 см външна изолация, под мен се топлят с камина.
    Чудя се дали General ASHA12LEC наистина запазва параметрите си при - 25 градуса или е рекламен трик...
    Ако имате идея за някой друг хиперинвертор за максимум 2500 лева може да ме насочите, че очите ми станаха на букви от голямото четене за всякакви климатици, но като не разбирам нищо-просто си гледам разни цифрички, а кой модел е качествен и не дава дертове не знам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Аз бих избрал за това помещение Тошко.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Няма климатик на тоя свят,който да запазва параметрите си при такива екстремно ниски температури. Може би единствено Митсубиши Зубадан със своята технология за впръскване на фреон в компресора,но там цената няма да ти хареса с гаранция.
    Ето "запазването " според сайт на вносител :

    Отопление при +2° KW 4.58
    Отопление при - 7°C KW 4.43
    Отопление при - 15°C KW 3.56
    Отопление при - 20°C KW 3.19
    Отопление при - 25°C KW 2.91

    Ако това е запазване,здраве му кажи.

    Мой съвет - от трите модела грабвай Дайсейкая и си свиркай. Останалите два имат доста недостатъци спрямо него - шумни,с по-малко екстри,по-нисък КОП и т.н.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Няма климатик на тоя свят,който да запазва параметрите си при такива екстремно ниски температури. Може би единствено Митсубиши Зубадан със своята технология за впръскване на фреон в компресора,но там цената няма да ти хареса с гаранция.
    Ето "запазването " според сайт на вносител :

    Отопление при +2° KW 4.58
    Отопление при - 7°C KW 4.43
    Отопление при - 15°C KW 3.56
    Отопление при - 20°C KW 3.19
    Отопление при - 25°C KW 2.91

    Ако това е запазване,здраве му кажи.

    Мой съвет - от трите модела грабвай Дайсейкая и си свиркай. Останалите два имат доста недостатъци спрямо него - шумни,с по-малко екстри,по-нисък КОП и т.н.
    Е Nocria-та е много добра машина и е с висок COP, но за това помещение Тошо си е по-добрия избор според мене.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #5

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Значи General ASHA12LEC отпада?

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Избирай между Тошо и Nocra-та.Който и да сложиш все ще бъдеш доволен.Лично аз ти казах към кой клоня.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    Ако имате идея за някой друг хиперинвертор за максимум 2500 лева може да ме насочите, че очите ми станаха на букви от голямото четене за всякакви климатици, но като не разбирам нищо-просто си гледам разни цифрички, а кой модел е качествен и не дава дертове не знам.
    Нокрията е добра, но в тези 24кв. ще е малко шумна според мен.
    ME FD35VA работи много тихо. Избирай между него и SKVP2.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #8

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    А за този: Mitsubishi Heavy SRK-25 ZIX-S какво ви е мнението?

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    най-доброто за тези пари
    .... или около тях-
    -Ще получиш по-голям комфорт ако сложиш две седмици!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    А за този: Mitsubishi Heavy SRK-25 ZIX-S какво ви е мнението?
    Пиши в една тема, защото тук питаш за 10-ка, а в друга казваш, че 10-ката я забравяш.
    От този ти трябва 35-ца т.е. 12-13-ка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #11

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Пиши в една тема, защото тук питаш за 10-ка, а в друга казваш, че 10-ката я забравяш.
    От този ти трябва 35-ца т.е. 12-13-ка.
    Аз четох за този, че е до 30 кв. м. Не знаех, че не е 12-ка. Съжалявам. Значи да гледам примерно Mitsubishi MSZ/MUZ FD35 VA?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339350540[/time]_________________________________________________

    Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6 има ли електрически нагревател в дренажната вана на външното тяло?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339352831[/time]_________________________________________________

    "Обогреватель дренажного поддона установлен в наружном блоке SАVP2-EE и надежно защищает кондиционер от замерзания конденсата даже в морозный день" - това намерих за 13skvp-ee, само че е за *****, но за 13skvp-e нищо не намирам за това, което ми е интересно...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev


    Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6 има ли електрически нагревател в дренажната вана на външното тяло?
    Няма, едва ли ще ти се наложи, но ако машината е на кофти място за обслужване или я брулят ветровете си заслужава. Има нормален, има и с умно управление.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #13

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Няма, едва ли ще ти се наложи, но ако машината е на кофти място за обслужване или я брулят ветровете си заслужава. Има нормален, има и с умно управление.
    Причината да търся климатик с такъв нагревател е, че климатика се монтира ужасно трудно; достъпа до външното тяло е много труден, защото сегашния ми е монтиран по такъв начин, че само със стълба 6-метрова може да се стигне до негоот всякъде. За предишния монтаж ужасно се озориха момчетата, но не искам аз при всяко заледяване на климатика да търся 6-метрова сълба и да се катеря с риск за здравето си. Най-интересното е, че сега съм с една Осака, която никога не е обледявала толкова, че да има нужда от човешка намеса-винаги се размразяваше навреме и не ми е създавала грижи. Да не кажете, че боготворя Осаките само

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #14

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Не е добра идея да нямаш удобен (да не кажа комфортен) достъп до външното тяло.За мен лично такъв вариант е абсолютно неприемлив...ноо това си е мое мнение по въпроса!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Re:General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Не е добра идея да нямаш удобен (да не кажа комфортен) достъп до външното тяло.За мен лично такъв вариант е абсолютно неприемлив...
    +1
    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev
    Най-интересното е, че сега съм с една Осака, която никога не е обледявала толкова, че да има нужда от човешка намеса-винаги се размразяваше навреме и не ми е създавала грижи.
    Не е само обледеняването, ами и евентуален ремонт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. FUJITSU-GENERAL AWYZ 18LBC NOCRIA - ще ми свърши ли работа?
    От Ina Koleva във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-14, 16:22
  3. разлика м/у 2 nocria AWYZ14LB , AWHZ14LB
    От chefolino във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 18-12-13, 17:05
  4. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  5. Daikin FTX35G vs General ASHA12LKS vs Toshiba RAS137SKVE3
    От Iveki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-12, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе