Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Хайде и аз с избора...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #1

    Хайде и аз с избора...

    Здравейте!
    Чудесен форум! Четох до посиняване, но за съжаление искам да взема климатик тази година, затова не успях да мина всички страници и теми.. но мисля, че нацелих най-важните и сведох избора до 5-6 модела. Така, въпросника набързо:
    - Стара Загора, жилищно помещение в жилищен блок, тухла, пвц дограма, 5 етаж, не е последен, няма изолации.
    - отопление на първо място, охлаждането не е ключов фактор в момента, целта е да се отървем от духалките.
    - хол 4 на 5 на 2.70 + спалня 4 на 3.50 на 2.70 с врата между тях, прозорци по оста изток/хол - запад/спалня (права линия), двоен стъклопакет, големички :rolleyes: (до тавана и до ъглите на стените). Разположението ще го допълня, като го разузная (помагам на дама за избора просто). Квадрати/кубатура - 20/57, 14/38, по 70 Вт = 3.8 за голямата, 2.7 за малката.
    Желани градуси зимата - 21-23 за хола, 20 - спалня, желани градуси навън за добра работа - до -10/-15, ако може.
    Целеви бюджет - 2000 лв. общо за двете помещения. Изискване по Кредита за енергийна ефективност - инверторен, клас А/А.
    Важни въпроси:
    1. Може ли схемата 20 кв.м хол + 14 кв.м. спалня да се отоплява от 1 по-мощен, среден клас климатик, или задължително да се мисли за 2 бр. (с произтичащите от бюджета ограничения).
    2. В спалнята има конвенционален нещо-неработещ климатик на 5-6 години - струва ли си да се мисли за ремонта му + покупка на нов за хола? Утре ще дам информация какъв е и какво му е, но е ползван само за охлаждане, когато е работел.

    Предистория:
    Първо се спрях на 2 бр. SAMSUNG AQV09PSBN/X или 2 бр. Hitachi RAS/RAC 25JX5, заради цената (999 лв.). Понеже сме голи и боси в климатиците, беше нужно време и четене, за да разберем, че Самсунг - НЕ. Просто НЕ. Окей. Все пак, при нужда от купуване на 2 броя нови, кой от трите модела бихте препоръчали - третият е Nippon - LX 15 HDC (или Nippon - KFR 14 DC LUX)?
    Впоследствие, забелязах марката Chofu, модел Sereno RA-1232 PVU, в който ми хареса гаранцията 6 години и високият СОР за 12-ка. Изчетох темичката за СОР и защо СОР-ите не са това, което са, но нямам данните за АПФ... а и още един параметър ще ме побърка. И без това още не съм сравнил теглото на външните тела на уж избраните модели... Мъка. Понеже ценичката на Чофуто е "добра", а и всички приятели казват "Ооо, Дайкин, ооо, Дайкин ", се поспряхме и на моделите (а познайте! ДА!) FTX 25/35 J Comfort, за които намерих темичката във форума и естествено ги зачеркнах.
    Така като вариант изникнаха FUJITSU ASYG 12 LE или FUJITSU ASYG-12 LLC, а ако има наличности от FUJITSU ASYA 12 LKC, прочетох, че било най-добре от трите?
    Вече е 1:30, а аз от три денонощия чета, сравнявам и вече откачам.. Затова, дайте идеи на какво да се спрем, като целта е да влезем в бюджета, да не плачем от сметки и да изкараме зимата.

    Обобщение:
    Вариант А. 2 броя евтинички:
    SAMSUNG AQV09PSBN/X
    Hitachi RAS/RAC 25JX5
    Nippon - LX 15 HDC
    или...?
    Вариант Б. 1 брой свестен (не казвам скъп, понеже още не сте решили от колко точно скъпото почва да е просто скъпо )
    FUJITSU ASYG 12 LE или FUJITSU ASYA 12 LKC
    Chofu Sereno RA-1232 PVU
    Panasonic - CS-YE18MKX
    или...?

    Наистина моля за съвет и кратко обяснение защо (+резервен вариант, ако го няма в Ст.З. предложението ви), защото препълних буфера.

    Благодаря на всички, които ще коментират или просто прочетат!
    Този пост е редактиран от Plamen_Varna; 24-10-12 в 01:47. Причина: Козметика

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    с два е най-добре,но ако искаш един-нокрия 14,малко повече лев,ма и голям кеф.може и дайкин фтх 50,топли добре ,но с дразнешт дефрост.и забрави за самсунг,нипон,галфон и сие.може два доказани в битки стари самурая да си купиш.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 24-10-12 в 06:15.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    За хола Fuji Electric RSA-12LKC~ROR-12LKC и една 9-ка от същото за спалнята...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Благодаря за първите предложения! Нокриите не започват ли от 2300 и нагоре? Нямаме такъв бюджет, за съжаление... Daikin FTX50 (FTX50G или FTXN50K?) е първото, което си записвам... А за Фуджитата... доста трудно намирам серията RSA и ми прави впечатление уж ниския COP за малък климатик - 3.62. Да не се втелявам на тема СОР или...?

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Подкрепям отговора на Aleksandars,но тъй като модела FUJITSU LKC е спрян от производство и трудно се намира вече може да се замести с 12-ка и 9-ка от серията LEC.Ще останете доволни.Успех!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Благодаря, bobovo! 12-ка и 9-ка от тези обаче заедно правят 2400 лв. грубо, което идва множко. Знам, че искам почти невъзможното. Панасониците от серията CS/CU-YE 09/12 MKX голям компромис ли са, или са добри за цената си?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    ...но тъй като модела FUJITSU LKC е спрян от производство и трудно се намира вече...
    Не ги знам що за стока са (фирмата), но в Стара Загора са налични още, поне според сайта - 09LKC и 12LKC.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #8

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Който търси намира...Тази серия е още налична, стига човека да прояви желание.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Благодаря за съветите дотук. Много ми помагате да избистря нещата. Желание определено имам - втори ден чета в сетком като побеснял, преди това 3 дни вадих различни модели в един екселски файл и сравнявах всичките им параметри. Проблемът е изцяло финансов, както най-често се случва. Просто не можем да си позволим да минаваме двете хиляди, достатъчно тежко е и така. На принципа "дай още 100 и вземи това" бях стигнал до 2500, но реалните възможности ме върнаха на 2-те хиляди, и то с монтажа. Налага се да стесня избора до:
    FUJI RSA-12LKC за голямата стая (1050.00 лв. + 150 монтаж) + Panasonic CS/CU-YE09MKX (900 лв. с вкл. монтаж) = 2100 лв.*, или евентуално
    Panasonic CS/CU-YE12MKX + Panasonic CS/CU-YE09MKX за 1900 лв. с вкл. монтаж. Притеснява ме единствено т.нар. "въпрос за -5 градуса" при Панасониците, затова ще помоля за мнение "Е ли това фатално" за ниската градска част на Стара Загора?

    * Казвам "не можем още 100, а ги даваме", луда работа, а?

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Този модел на Panasonic CS/CU-YE--MKX под -5гр. ще ти прави само течение, но не и топло.
    Успех с покупката!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Става сложен изборът "до 2000 лв", но наистина благодаря. Никога не е лесно да разпределиш минимум средства с максимум резултат. Ще пиша какво е избрано, за да помогна и на други колебаещи се.

    - - - Обновено - - -

    Извинявам се за двойния пост... На 90% се спряхме на 2 броя Sharp AY-XP 9LSR за 1100 лв. с монтажа и 5 години гаранция. Лошо за този модел и тези пари не прочетох, параметрите му са добри, така че остава да се надяваме на качествен и професионален монтаж.
    Много благодаря на всички, дали своето мнение - макар да не се спряхме на предложенията (основно заради цените), мисля, че ще са много полезни на други четящи с подобен скромен бюджет.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    В 20м2 тази 9-ка с тези мощности /0.90-2.90-3.70 kw/ и при това в Ст. Загора в апартамент без изолация и големи прозорци?Ти се шегуваш.Айде в 14м2 бива ама за 20м2 и при това го зимате основно за отопление мисля ,че няма да се получи и че под -5гр. ще си мръзне жената и ще те пс.ва .Дано да греша.Успех!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 26-10-12 в 09:50.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    както ти каза БОБОВО-САКЪН нИдей ще е ТАТАРЛЪ-БАХАРЛЪ.ПЛАМЕНЕ разочарованието от неправилния избор горчи много по-дълго от вземане на пари на заем или изплащане на по-голяма сума.ако наистина за тази квадратура си решил да вземеш тези машини,просто хвърляш едни 2 БОНБОНА на вятъра.много хора от форума не са се вслушвали в съветите на колегите-специалисти и после следва темата-климатика не топли,дали е от монтажа.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 26-10-12 в 05:51.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Добре де, хора, разбирам, но всичките ви предложения дотук бяха доста над 2000. И аз искам да препоръчам на дамата Дайсекай, но случаят не е такъв. Пак 2200 си е на ръба на всякакъв компромис. Изчетох темата специално за този модел - оплаквания няма. Предложиха ни Toshiba Ras 107 SKV-E, но това са 2500 лв., а мнението на продавача (и то от голяма фирма) е, че няма нужда от 12-ка, след като е направил оглед на място. Е, след като Тошибата по документи е до -10, а Шарп-а е до -15, кое бихте избрали? Пак казвам - имаме целеви бюджет, не можем да бягаме от него. Ако се сещате за други модели с цена до 1100 с монтажа - темата не е затворена още няколко дни, ще съм ви признателен. Готов съм да се вслушам, стига да влиза в параметрите и да е обяснено защо е по-добър.
    Поздрави!

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #15

    Отговор: Хайде и аз с избора...

    Ако го има още този модел LG CS-12AF(NH0) / S-12AF(UH0) :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    го отнасяй веднага в 20м2 ще топли много добре пък и е точно 1100 лв. с монтаж, а за малката стая слагай Sharp AY-XP 9LSR
    ако ли пък не взимай и 9-ката за малката стая: http://www.technomarket.bg/products/...nh0-s-09af-uh0
    Успех!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 26-10-12 в 12:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хайде за Зарган
    От BEAR1 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 11
    Последно: 03-04-14, 13:30
  2. Хайде на Лунатааааа !
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-11, 18:17
  3. Хайде на авантатаааааа!!! :-)
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 26-06-06, 12:26
  4. Хайде за гъби
    От Wise във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 08-09-05, 15:25
  5. Хайде стига бе!
    От The_UFO във форум Овърклок
    Отговори: 48
    Последно: 10-02-02, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе