Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Нагревателен кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #16

    Отговор: Нагревателен кабел

    Ето тук има примерни параметри на саморегулиращ се нагревател https://www.hennlich.bg/produkti/nag...i-178/btv.html
    Мисля, че с 11W/m 10-15m няма да усетиш топло.

  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #17

    Отговор: Нагревателен кабел

    Аз не искам да усещам топло а по скоро като стъпя на плочките да не ми замръзват краката, и дори да реша да го оставя за следващият ден да не ме бърка че ще ми качи сметката.

    Преди време бях на квартира и хазяите бяха сложили в коридора подово от най обикновените, не се регулираше, включваш и работи. Зимата не се усещаше да е топло като стъпиш на бос крак, по скоро нормална температура, но ако го спра и на другия ден стъпя краката ми замръзват, такъв ефект искам. И като съм го засичал за 5 м2 коридор консумираше към 300 W.

    Не разбирам данните на линка, не е графика примерно температура на средата към отдавана мощност за да ми стане ясно. Добивате ли представа при 10* на пода при включване каква мощност ще отдаде кабела и дали изобщо ще работи. Притеснява ме че ако е кабел против замръзване 10* няма ли да ги отчете като прекалено топло и да не работи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Отговор: Нагревателен кабел

    На линка, който съм пуснал има Документи и този PDF: http://www.hennlich.bg/uploads/en_btv.pdf
    В пдфа има графика при различните температури каква е мощността на метър. Като има кабели 9W/m, 16W/m, 25W/m, 29W/m (при 10 градуса).

    Кабела, който е 9W/m при 0 градуса е 12W/m , при 20 градуса е 7W/m

    Голям проблем е ако се избере неподходяща мощност и се налепят плочки отгоре. Не знам как може да се сметне колко вата ще ти трябват за загряване на плочките от X до Y градуса.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #19

    Отговор: Нагревателен кабел

    Не бях забелязал тази графика. Мисля че този тип кабел или по точно 9W ще ми свърши работа. Поне няма да е като без него. От значение за ефекта ще е и гъстотата на линиите при полагането. Прави ми впечатление че при 20* работи на около 60% от мощността което мисля че е много, ще трябва да го изключвам. Не знам има ли такъв който при тази температура ще е почти без консумация. Благодаря за съдействието, ще пиша какво е станало.
    Поздрави.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #20

    Отговор: Нагревателен кабел

    Температурата на кабела ще е по-висока от температурата на плочките, така че 20 градуса на плочките (ако въобще 9W кабел може да загрее толкова) ще е поне 40 градуса в кабела.

  7. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #21

    Отговор: Нагревателен кабел

    Аз имах в предвид друго. При 20* на плочките поради затопляне на времето и съответно помещението. В този случай е безсмислено подовото да работи, а според графиката ще работи. Или аз не разбирам нещо както трябва.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. DVI-D КАБЕЛ
    От alkuni във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-11, 20:05
  2. DVI-кабел
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-10, 09:55
  3. Кабел UTP
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 26-10-06, 19:11
  4. кабел за TV out
    От mike_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-03, 12:47
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе