Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Нагревателен кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #1

    Нагревателен кабел

    Здравейте колеги,

    тъй като гледам, че има хора монтиращи нагревателни кабели в тавите на климатиците си се обръщам с молба за помощ.
    Имам следния проблем:
    Вчера ми замръзна тръбата на студената вода, която зарежда соларен термосифон поради което домакинството остана без топла вода Тази която беше вътре я изчерпахме)
    Идеята ми е да сложа нагревателен кабел до тръбния път и при подобни ситуации да имам решение. Тръбния път е изолиран, но явно не е достатъчно..

    Некой ще ме насочи ли къде се продават такива неща (за Пловдив)...по сайтовете намирам само кабели за подово или някакви мощни индустриални кабели..предполагам че трябва нещо от рода на 20-30Вата на метър силиконов кабел.

    Благодаря предварително,

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Нагревателен кабел

    ДЕВИ правят специални кабели за тръбопроводи 7-10 вата на метър са и специално пригодени за предпазване на тръби от замръзване - Frost protection of pipes - DEVI .
    Този пост е редактиран от edi1; 12-12-12 в 10:55.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Нагревателен кабел

    Какво ще кажете за това:

    | КАБЕЛИ И ПРОВОДНИЦИ

    Как се връзва спроед вас ?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от lesov Виж публикацията
    Как се връзва спроед вас ?
    Елементарно Уотсън - единия кабел на нула, другия на фаза (през ключ и/или предпазител).

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Елементарно Уотсън - единия кабел на нула, другия на фаза (през ключ и/или предпазител).
    A тази тънката оплекта на жиците ?
    Предполагам, че щом го продават на метър, трябва да окъся жиците в единия край ?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от lesov Виж публикацията
    A тази тънката оплекта на жиците ?
    Предполагам, че щом го продават на метър, трябва да окъся жиците в единия край ?
    Нищо не се окъсява. Оплетката е нагревателната част.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Нищо не се окъсява. Оплетката е нагревателната част.
    Като ми го одрежат на метър, в единия край тези двата не трябва ли да ги свържа, а в другия ги вързвам за фаза и нула ?

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от lesov Виж публикацията
    Като ми го одрежат на метър, в единия край тези двата не трябва ли да ги свържа, а в другия ги вързвам за фаза и нула ?
    И така става, ама дай на тъщата да го включи, а ти стой по-далеч!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #9

    Отговор: Нагревателен кабел

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И така става, ама дай на тъщата да го включи, а ти стой по-далеч!
    Проекта вече е реализиран...нагревателя се закача от едната страна към едната жица, от другата към другата..оказа се че има и през 30 санта отделни секции, където фабрично се пресича параленно на едната после на другата жица...топли доволно .
    Разрязах с макетно ножче изолацията на тръбата, сложих 2 метра кабел, залепих го отгоре с алуминиева лента и после пак сложих изолацията, отгоре всичко с алуминиев разтегателен въздоховод за кухня, за да не кълват гаргите черната изолация, че им е интересна

    Не мога да разбера как фирми като деви ще ми продават нагревателни кабели за олуци за по 100лв метъра, от какво са направени платина ? или имат по 10-15 терморегулатора на метър....

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Нагревателен кабел

    Г-н Лесов,
    За целта се използват саморегулиращи нагряващи кабели с полупроводима матрица,20 вата на линеен метър,не е необходимо да е постоянно включен.Издържа на температура до 105 градуса С.Цената е 4.80лв./л.м.
    Използваме ги от 6 години,ефективен е и при минус 40 градуса.
    0888908493

  13. Junior Member Аватара на Y.Velikov
    Тук е от
    Jun 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #11

    Отговор: Нагревателен кабел

    Тези саморегулиращи нагряващи кабели могат ли да се сложат на дъното на климатика, че ми замръзва като се размразява и трупа лед и после не иска да работи. И как така сам се регулира, да не би да има нещо допълнитрлно преди кабека, което тябва да се монтира.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #12

    Отговор: Нагревателен кабел

    Между 2те жила на кабела има полупроводник, а той си променя съпротивлението при промяна на температурата.

  16. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #13

    Отговор: Нагревателен кабел

    Здравейте,
    Имам питане в тази стара вече тема. Може ли да се видят някъде характеристики на саморегулиращ нагревателен кабел? Трябва ми за 1,5 м2 за подово за банята на вилата. Обикновено зимата пода е леден, ходя събота и неделя, и дори да включа климатика не може да го стопли моментално. Искам да направя подово и като стъпи човек да е нормална температурата примерно около 15-17*, не да е топло а по скоро да не е студено. Има ли начин да се направи така? Мерси.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #14

    Отговор: Нагревателен кабел

    Здравейте, по-скоро си мисля, че тук може да намерите подходящо решение -> линк1 линк 2

  18. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #15

    Отговор: Нагревателен кабел

    Погледнах материалите и виждам че са за монтаж на някаква отоплителна рогозка. Пространството което аз искам за се топли е 1,2 - 1,5м2, банята ми е съвсем малка, душ и мивка. Намерих саморегулиращ кабел 11 W на метър и само трябва да разбера на какво отстояние се полага проводника един от друг за да е ефективен, никъде не намирам информация за това. Ако е на 10 см значи че ще ми трябват около 12-15 метра. Хубавото е че не се поставя терморегулатор и при повишаване на температурата се самоизключва така да се каже. Другата ми неяснота е този кабел при какви условия как работи. да речем че ако при 0* градуса е 11W на метър, колко ще е при 10* и дали при 10* изобщо работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVI-D КАБЕЛ
    От alkuni във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-11, 20:05
  2. DVI-кабел
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-10, 09:55
  3. Кабел UTP
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 26-10-06, 19:11
  4. кабел за TV out
    От mike_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-03, 12:47
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе