Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree4Одобрявам

MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #1

    MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Моля за помощ кой от двата модела според Вас да избера. Някой колеги от форума са запознати, че сложих подов 18-ка на LG, но има проблеми с него и ще се го сменям с друга марка. Помещението е около 110 куб.м. или около 40 кв.м с добра изолация и хубава дограма. Критерия при избор са:
    - безшумни тела - външно и вътрешно ( LG се сцепи да трака от вън, а ходих да чуя и Дайкина и Митсубишито 18-ки, само дето са високостенни и бяха направо приказка, не може да ги усетиш),
    - добра ефективност и икономичност,
    - и работа при минусови температури.

    Моля за мнения, че най-вероятно днес ще се взима решение. Някъде прочетох, че Дайкин правили външните тела в Чехия.
    Този пост е редактиран от George Achov; 15-01-13 в 10:48.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Не е ли нисък макса на МХИ-то?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #3

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    И аз това загледах, ама пък копа е по-добър май

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Аз бих си взел две машини за това помещение.Така и така даваш над 3000 лева.Голямо е помещението и не съм сигурен дали дори и двете посочени от теб машини ще ти създават добър комфорт.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #5

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Няма къде да сложа две външни тела това е основен проблем

    - - - Обновено - - -

    A да ти кажа LG-то дето ми създава проблеми сега се справя доста добре то е CQ18.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    В такъв случай, която от двете машини да избереш, може да върши работа.МХ е с по-нисък минимум, но запазва 70% при -10, докато ДАЙКИН-а запазва 63%.В общи линии нещата се компенсират и машините са със сходни характеристики в студа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #7

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Предполгам и по шум. Аз чух 18-ки и на двете машини, като че ли Дайкина малко по-безшумен ми се стори, но и двете бяха безшумни в сравнеие с LG-то.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    И по шум трябва да са близки.МХ 50-ицата е със скрол компресор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #9

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Това какво ще рече? Дайкина го няма така ли?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    В какъв смисъл да го няма.Ако касае компресора , ДАЙКИН е със суинг компресор.И двете машини следва да са еднакво тихи ми се струва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #11

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    MHI + по мощен , икономичен и на ниски теператури се държи превъзходно.
    Аз, бих взел нокрия ако ще е стенен климатика по мощен и на доста по добра цена.
    smqnab одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    32
    #12

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Става дума за подов Значи имам един глас за MHI

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    Гласовете за МХ са 2 с моят.На дайкина лагера на мотора на перката на вътрешното тяло след 3-тата година ще се разскърца.
    Не знам как стои въпроса с МХ -подовия вариант, защото нито имам, нито някой от форума е споделил.

    Но все пак 2 подови са по-добре от 1 подово.Може и един стенен 63-ка на мицубиши.Подовите каквато и 50-ка да се монтира според мен ще е слаба за 40 кв.м. помещение около 110кубм.м и ще възникне проблем на по-късен етап, независимо от марката.Просто няма подови модели с мощност 6.5-8кв в режим отопление и с максимална мощност поне 9кв от каквато мощност се нуждае това помещение.
    smqnab одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #14

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    И това е доста добра машина:

    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FD50VA/MUZ-FD50VABH Zubadan

    Не е много елегантна машина с тоя висок минимум. По-скоро е груба сила, но като параметри издухва всичко
    Този пост е редактиран от babati; 15-01-13 в 19:05.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик

    2:1 Не виждам с какво МХИ-то превъзхожда Дайкина, дори обратното!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  2. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  4. Избор на климатик DAIKIN FVXS25F / RXS25G подов
    От тафчо във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 09-10-13, 16:12
  5. Daikin FVXS50F/RXS50G
    От George Achov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-13, 07:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе