Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree15Одобрявам

Дилема при избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #1

    Дилема при избор на климатик

    Здравейте,от всичко прочетено досега -оставам с впечатлението ,че тук има хора с доста сериозни познание в климатичната техника,а и не само-та дилемата ми е следната-търся си климатик за -всекидневна 13 кв.м, южно изложение, РVC дограма,1 външна стена, 8 ет. -с постоянна температура през зимния сезон 13-14 градуса ,а лятото около 30-та -препоръчват ми следните модели:
    PANASONIC KIT-YE12MKX

    Fujitsu ASYG 12 LLC

    MIDEA MS9A-12HRDN1
    HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Мога да отделя 900 лв,-очаквам съвети,препоръки и отзиви дори и за други марки и модели!Благодаря предварително за отделеното време!

    П.С-в горепосочената стая ще се гледа бебе и ме се иска и да е тих ,и икономичен.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от oreon123 Виж публикацията
    Мога да отделя 900 лв,-очаквам съвети,препоръки и отзиви дори и за други марки и модели!

    П.С-в горепосочената стая ще се гледа бебе и ме се иска и да е тих ,и икономичен.
    При тези условия си за клима 2-ра употреба.
    DUNDURMA, Mega, ceco.bojkov и 1 други харесват това.

  4. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Не съм специалист,но въпросния модел Хитачи много го хвалят по форумите ,че бил много сполучлив модел и аз бих ти препоръчал него!За 13м2 стая мисля,че ще е идеален а и COP-а му е 4.3 ( много икономичен за ценовия клас)
    oreon123 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Не съм специалист,но въпросния модел Хитачи много го хвалят по форумите ,че бил много сполучлив модел и аз бих ти препоръчал него!За 13м2 стая мисля,че ще е идеален а и COP-а му е 4.3 ( много икономичен за ценовия клас)
    за стая с бебе,икономичен и топлещ.........................КАСАПА ти отговори.другото е приказки на хора,дет искат да ОБИЧАТ дявола във въздуха.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    за стая с бебе,икономичен и топлещ.........................КАСАПА ти отговори.другото е приказки на хора,дет искат да ОБИЧАТ дявола във въздуха.
    Вероятно си отгледал 1 или 2 деца, ползвайки климатици там, където са децата за да си толкова категоричен в изказването си?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    @avast3,
    Позволявам си да ти отговоря от името на DUNDURMA, защото с жената сме изгледали точно 2 броя бебета, едното от които този месец стана на 15 години. Няма да ти стане работата само с 900 лева, освен ако не опиташ с климатизатор втора употреба. Освен това, шумът няма никакво отношение към бебетата и техния здрав сън. Той оказва влияние доста по-късно. Най-големият проблем за бебето е времето от излизането от баня до подсушаването и обличането. Преди това време уредът трябва да е в състояние да кратко да може да отдаде голямо количество топлина, а през него да поддържа температурата с възможно най-ниска скорост на вентилация. Това е възможно, ако изолацията на помещението е много добра и климатизаторът е много внимателно подбран. Във всички други случаи, търси други алтернативи. Някои малцинствени групи ги квалифицират като по-устойчиви на на погрешни стратегии за отопление, но аз не съм съвсем убеден.
    Успех в избора!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    и да допълня ДОДО...........екстрите за чист въздух са много важни,че и те струват пари.а и 900лв. с монтаж,хубава икономична клима-абсурд.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от oreon123 Виж публикацията
    Здравейте,от всичко прочетено досега -оставам с впечатлението ,че тук има хора с доста сериозни познание в климатичната техника,а и не само-та дилемата ми е следната-търся си климатик за -всекидневна 13 кв.м, южно изложение, РVC дограма,1 външна стена, 8 ет. -с постоянна температура през зимния сезон 13-14 градуса ,а лятото около 30-та -препоръчват ми следните модели:
    PANASONIC KIT-YE12MKX

    Fujitsu ASYG 12 LLC

    MIDEA MS9A-12HRDN1
    HITACHI RAS/RAC-D10EX3

    Мога да отделя 900 лв,-очаквам съвети,препоръки и отзиви дори и за други марки и модели!Благодаря предварително за отделеното време!

    П.С-в горепосочената стая ще се гледа бебе и ме се иска и да е тих ,и икономичен.
    Виж тази марка тукhttp://www.bulclima.com/product/klim...york/evkc-12ds не е много известна на повечето хора защото те правят предимно големи климатични системи. От две години го предлагаме и нямаме никакви оплаквания.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #9

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Здравей колега регистрирах се в сайта с цел единственво да ти помогна при избора .Тъй като да ти кажа честно, често пъти в сайтовете има и добранамерени хора, а и доста компетентни, но в някой случей има и хора които не са толкова компетентни и може вместо да ти помогнат да се получи точно обратното.Аз съм с две ръце за Fujitsu ASYА 12 LСC/не като този които ти споменаваш LLC/ и надали някои може да ме обори в противното.В подобвна ситоация като теб съм бил Визирам малко дете /сега вече е на 5 години/ и съм го отгледал с този модел климатик/имам два такива/ ,а от преди месец вече и майка ми е горда собственичка на този модел.Това е модел 2007, и се води за култовата серия на Fujitsu/бесцелер/.Всеки които разбира от климатици ще потвърди това.Сега някои ще каже ,че този модел е изчерпан и не може да се намери- да ама не .Точно преди месец обзаведох майка ми с този модел и той е ЧИСТО НОВ.От тази серия на теб ти е предостатъчна и 9–ка .Въпросните модели се ползват вече 6 години и са безотказни като са ме отоплявали и на –30 градуса.Преди 1 месец бях пред дилемата какъв да сложа и се бях отчаял цени високи а параметри ниски -да не говорим, че с цел намаляване на цените /кункуретноспособност/всички производители орязаха параметрите си .Споменатия модел може да се намери и то на тази смешна цена, която ти говориш/900лв./Що се касае за втора употреба климатик "за бога не купувай, там всичко е само на късмет."Не се лъжи по така наречените високи СОР на така наречените Японски климатици втора употреба -ще останеш разочарован.Икономията е субективен фактор и идва от много съпровождащи го неша -добра изолация и добра дограма.Мои приятел ,с излизането на пазара на така наречените хиперинвертори си смени климатици /хубави инвертори / с тях, а сметките си останаха същите.Ако имаш някакви въпроси не се притеснявай и пиши на имейла ми, на драго сърце ще помогна и то без никакви корисни цели, с по подробна информация ако е необходимо.
    karambam, preparatos и mirandi харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mokata7 Виж публикацията
    Аз съм с две ръце за Fujitsu ASYА 12 LСC...
    Споменатия модел може да се намери и то на тази смешна цена, която ти говориш/900лв./
    Моля, споделете от къде мога да закупя 20 бр.?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Аз имам 3бр. 09 LCC и и наистина топлят и при -26C.Тогава най-вероятно не са кой знае колко икономични,но топлят!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #12

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Отговора ми е предназначен за Kasap господине бих помогнал само на хора без користни цели/ визирам печалба /.От мен лек ден

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #13

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Благодаря на всички ,изказали мнение по моята дилема-климатик вече имам !Доволен съм от избора си !А
    Относно закупуването на климатик втора употреба съм на мнение,че на старо трябва да се купува само вино и ракия!
    VeleV.Klima, steffan, karambam и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от oreon123 Виж публикацията
    Благодаря на всички ,изказали мнение по моята дилема-климатик вече имам !Доволен съм от избора си !А
    Относно закупуването на климатик втора употреба съм на мнение,че на старо трябва да се купува само вино и ракия!
    много сме във форума,които мислехме така.......................но докато не пробваш никой не може да те убеди.както казах и преди-всеки еволюира.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Дилема при избор на климатик

    Тази "еволюция" в наше село наричат даунгрейд
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 09:18
  2. Отговори: 9
    Последно: 30-08-13, 23:05
  3. Дилема за избор между два лаптопа до 650 лева.
    От andreygg във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-13, 18:41
  4. Дилема - Съвет - Избор
    От curizo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 26-09-08, 00:00
  5. Дилема - избор на дъно "АSUS" или "ABIT"
    От azrod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 16
    Последно: 20-02-04, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе