Резултати от 1 до 9 от общо 9

Малък климатик с апирация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    Малък климатик с апирация

    Задравейте.
    Изправен см пред такъв проблем. Имам нужда от охлаждане на спалня 13м2 подпокривна със скосен таван от 1.4м до 2,8м това дава кубатура като за 11-12м2 нормална стая.
    При затворени врати много бързо си издишваме кислорода и имам нужда климатика да има и аспирация.
    Но не могада да изровя каквито и да е нови (европейски) климатици 7-ца с подобна екстра, но пък и не ги познавам много много производителите - само за Уруру-Сарара-та знам, че е с аспирация, а те са големи за такава стая.
    Надали ще се използва за отопление. Много изолация отвсякъде и отлична дограма така, че топлозагубите са минимални под 400Вата при -20/20 за стаята. Но пък клими с такъв номинал няма така че търся 7-ца или 9-ка.

    Зора е аспирация да има.

    Моля предожете модели.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Търси Hitachi RAS/RAC-D10EX2, но не знам къде ще го намериш. Всъщност, тука го има.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Прозорците ти нямат ли отдушници? И аз направих такава стая (60 куб. м), прозорците са Велукс, с отдушници. Климатизирах я с Панасоник E9PKE. Не се усеща вятър изобщо. Ако прозорците ти нямат отдушници, можеш да помислиш за изграждане на обикновен такъв, с безшумен вентилатор, ако е необходимо. За целта се продават специални керемиди, поинтересувай се. Със сигурност има и други решения.
    Успех!

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Зора е аспирация да има.

    Моля предожете модели.
    То според зора,но трябва да имате едно на ум,че ако работи постоянно тази аспирация и ще шуми,колкото и да е тиха/а и трябва да гледате и да вкарва въздух,а не само да изкарва/.А и нима няма, прозорецът двойно отваряне-няма по добро проветряване.Има машини на 100v. които имат входяща аспирация /с рекуперация за затопляне(изстудяване) според режима, на входящия въздух/ ,като модели на саньо,хитачи,митсубиши.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Все си мислех, че аспирацията само вкарва въздух. На тавана има монтиран велукс размер M06 с отдушник по цялата ширина. Не забелязвам особена полза освен. че се чува повече от външния шум когато е отворено. На вертикалната дограма има отваряемо крило но едноплощно защото не е правоъгълно крилото. Сложил съм му един ограничител от ИКЕЯ за да може да седи притворено но пак не е достатъчно.

    Колко ли ще се товари климатика ако си държа прозореца открехнат а климатика пуснат лятото?

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Велуксът има щифт от лявата страна, за да се застопорява леко отворен. При охлаждане студеният въздух няма да излиза през прозореца, а само влага отвън, която ще отмива питата и няма да имаш неприятни миризми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #7

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Велуксът има щифт от лявата страна, за да се застопорява леко отворен. При охлаждане студеният въздух няма да излиза през прозореца, а само влага отвън, която ще отмива питата и няма да имаш неприятни миризми.
    Да разбирам ли, че не виждаш смисъл да има аспирация климатика изобщо?

    Моя има два щифта от двете страни които с плъзгане излизат два шиша извън крилото но те са за да обърнеш крилото на 180 и да го застопориш за да го измиеш. Имат си съответните легла на другия край на рамката.
    Видео: http://www.velux.co.uk/SiteCollectio...e_laas_580.flv

    Иначе си има следните методи за вентилация.
    модел GHU с отваряне на горна и средан ос.

    GHL-MOS2.jpg
    GHL-MOS3.jpg


    Това със щифта май е на друг модел GGL без отваряне на горна ос.

    GGL-MOS3.jpg

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Имах пред вид най-долната снимка, с централната ос. Както и да е. Не виждам смисъл от климатизатор с аспирация в таванска стая, където има процорец на Велукс или подобен, с центрарна ос. Личен опит от изминалото лято. Но ти си решаваш

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #9

    Отговор: Малък климатик с апирация

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Търси Hitachi RAS/RAC-D10EX2, но не знам къде ще го намериш. Всъщност, тука го има.
    Този, освен че е стар модел и може и да го няма, няма топлообмен доколкото може да се съди от user manuala. Има разни филтри за външния въздух, но рекуператор, топлообменник не видях да има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 135
    Последно: 29-12-10, 14:31
  2. Малък климатик с UV лампа?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 14-11-09, 00:57
  3. Препоръчайте ми добър, малък и икономичен климатик до 400 лв.
    От detelink във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-06, 16:53
  4. Търся малък...
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-02-06, 12:01
  5. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе