Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree15Одобрявам

Препоръчайте инвертор до 1000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    16
    #1

    Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Здравейте,

    Търся най-оптималния вариант за инверторен климатик за отопление.

    Помещението, което ще се отоплява, е стая от къща на 1 етаж, без изолация за момента.
    Две външни стени, дървена дограма, квадратура от 18 кв. м., височина 2,2 м. Стаята се ползва и за сън, и за всекидневна.
    Югозападно изложение. Кюстендил. Климатикът е за възрастни хора и дневната температура ще се цели да е 24 градуса.

    Бюджетът е 1000 лв.

    Виждам, че има много компетентни хора във форума и ще съм Ви много благодарна да ми помогнете в избора.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Момиче, няма как да стане тази работа. Вземи им на хората едно кюмбе + прилежащите консумативи за няколко години.
    Mega и mirandi харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Ако питатаща намери добра оферта, бих се възползвал и аз.
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Ако не искаш /не можеш/ да помогнеш, поне не лъжи жената. Съветите за кюмбета си ги ползвай сам. Явно нямаш представа какво е да гледаш възрастни и болни хора, но пък си първи в мненията. Дори конвенционалка ще се справи в тази кубатура и то в Кюстендил. Това е към касапчето.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако не искаш /не можеш/ да помогнеш, поне не лъжи жената. Съветите за кюмбета си ги ползвай сам. Явно нямаш представа какво е да гледаш възрастни и болни хора, но пък си първи в мненията.
    Ако имаш какво да предложиш - заповядай! Моите възрастни хора ги гледам с клими за по 1,5к - втора употреба.
    Питащата има твърде нереалистични очаквания.
    Mega и mirandi харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    SPSt, ако си гледал възрастни хора, както претендираш, ще знаеш че на тях винаги им е студено. Не понасят никакво течение и температури под 28 градуса са мираж. Тези хора са свикнали да се топлят с твърдо гориво и там нещата са други. А климатик в неизолирано помещение, и без дограма е повече от хазарт. За тези пари пък е бинго.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Аз пък гледам възрастни хора в подобно помещение, без изолация, с единична дървена дограма, две външни стени и две към неотопляеми помещения, с конвенционалка 12-ца и тази зима температурата не е падала под 24 градуса. Мега, моите уважения, но мисля, че и на теб съм отговорил. Вие сте специалисти и съм сигурен, че можете да дадете адекватен съвет на жената. Просто не е редно обикновени потребители като мен да го правят.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Това си е твой избор. Жената иска инверторен климатик и аз като обикновен потребител, нямам какво да й препоръчам.
    Ако някой търговец си сложи главата в торбата с Мидея или Самсунг - да заповяда.

    П.С. И няма какво да ми скачаш. Всички се опитваме да помогнем.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Не ти скачам, но ако искаш да помогнеш, направи нещо. например кажи дали това няма да и свърши работа: HITACHI RAS/RAC-E14HA :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    SPSt, ние препоръчваме ТОП машини и има мрънкащи, какво остава ако препоръчаме вентилатори? Както виждаш колегите пасуват, както и аз. Да не говорим, че такива помещения искат оглед на място, беседа с клиента, мислене.

    Това, което си посочил може и да стане, но е добре някой да гарантира това. Аз не мога.
    Aleksandars, Kasap, zzz и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    каква е тая 14ка до 5кВ ,то парите и са като топленето и .. не че няма да се справя с 18 квадрата ама от Хитачи малко се поизхвърлят с означенията ..
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    SPSt, ние препоръчваме ТОП машини и има мрънкащи, какво остава ако препоръчаме вентилатори? Както виждаш колегите пасуват, както и аз. Да не говорим, че такива помещения искат оглед на място, беседа с клиента, мислене.
    Разбирам това, но положението е такова, че не всеки може да си позволи ТОП машина, но всеки се нуждае от отопление. За това, призовавам професионалистите като теб, да влизат в положение на хората и ако могат да помагат адекватно.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Не говорим за топ машина, поне да е среден клас. Бюджета за мен не стига за поставената задача. Не съм запознат добре с японките втора ръка, но мисля, че и за тях не стигат парите.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    каква е тая 14ка до 5кВ ,то парите и са като топленето и .. не че няма да се справя с 18 квадрата ама от Хитачи малко се поизхвърлят с означенията ..
    Според означенията е 12-ка на охлаждане и 14-ка на отопление. Би трябвало да се справя без проблем, че и малко запас да има.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не говорим за топ машина, поне да е среден клас. Бюджета за мен не стига за поставената задача. Не съм запознат добре с японките втора ръка, но мисля, че и за тях не стигат парите.
    Този бюджет може да стигне за базов модел на 100 волта, на около 9-10 години, но при положение, че фирмата е от града. Ако не е, едва ли ще стигне и тогава е по-добре нов инвертор среден/нисък/ клас.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Препоръчайте инвертор до 1000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не говорим за топ машина, поне да е среден клас. Бюджета за мен не стига за поставената задача. Не съм запознат добре с японките втора ръка, но мисля, че и за тях не стигат парите.
    То оттам тръгна цялата сюжетна линия... и препоръката беше да се избере доверена фирма, която да направи оглед и оферта. Понеже дамата не спомена ограничения в бюджета, си позволих да спомена еропейска машина от среден клас /с риск да си изпрося наказание/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  2. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-12, 23:00
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Избор на инвертор за 25 m2
    От blago във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 13-07-07, 09:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе