Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #1

    Инвертор или конвенционален?

    Инвертор или конвертор

    Привет на всички във форума,климатика ми трябва за отопление на стая около 30 квадрата няма изолация,с дървена дограма,източно изложение.Климатика ще се ползва само през по топлите зимни дни,затова се чудя какъв да е.Сумата която мога да отделя е 800лв.Живея във Варна от форума разбрах че това е важно да се знае.Помагайте!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #3

    Re:Инвертор или конвертор

    здравей,
    1. няма конвертрен, девиаторен или други такива климатици. Има инверторни и такива с фиксирани обороти. За зимата твърдо ти трябва инверторен модел. Но за тези парички и без изолация и недобра дограма задачата е много трудно решима с хубав климатик. Опитай нещо втора ръка (което не те съветвам) или събери оше толкова парички и може да избереш приличен климатик за около 1500-1600 лева- Sharp, Fuji Electric, Panasonic, Daikin Mitsubishita-та са малко по-нагоре в цената. За тези пари (800лева) някой Samsung или Midea - като от двете не е ясно кое е по-голямото зло. Това е. Хубав ден

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #4

    Re:Инвертор или конвенционален

    За това помещение според мене поне 18-ка, но даже и с Мидея няма да се вместиш в 800 лв. Измери обема на помещението точно и го напиши.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #5

    Re:Инвертор или конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    За зимата твърдо ти трябва инверторен модел.
    И ако кажеш защо?Или така ти е казала на баба ти леля и,а на нея вуйчо и,а на него ...............................

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Инвертор или конвенционален


  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Инвертор или конвертор

    Човече, колко ще го стоплиш с конвенционална 12-ка, при това не особено добра. Това са си 30 кв.м., неизолирани и с кофти дограма. Трябва повечко мощност, а колко точец ще ти гълтат... Поне ако не вземеш по-хубав климатик, вземи инвестирай в изолация и ако не да смениш, то поне яко си уплътни дограмата за зимата.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #8

    Re:Инвертор или конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    И ако кажеш защо?Или така ти е казала на баба ти леля и,а на нея вуйчо и,а на него ...............................
    защото инверторите са невероятни машини, разработка на извънземните и само те могат да топлят , а също и печката тип кюмбе, но пък тя си е наша разработка (то си и личи по външния вид де )

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #9

    Re:Инвертор или конвенционален

    Става въпрос за хол-7/5м,2.60 височина.Апартамента е тухла отоплявам го с парно с водна риза,комшията под мен също е на парно.Климатика ще ми трябва основно през деня и то когато е над 0 градуса.Предстои ми по -голям ремонт и много неща ще се променят затова и не избързвам с подмяната на дограма и т.н.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #10

    Re:Инвертор или конвенционален

    По принцип за 35м2 се препоръчва 18-ка. По-малкия модел, за който писах по-нагоре няма да е достатъчен наистина. Иначе хубави модели работещи малко или повече при описаните от теб температури и на прилични цени неиверторни модели: Panasonic CS/CU-PW18GKE - цена 1400 лева или много препоръчван Daikin FTYN 50 - за цена във Варна питай ММС или Атаро. за около 1000-1100 лева сигурно Samsung или LG, но във Варна е доста влажно та не знам дали няма да станат бучки лед Януари. С две думи за 800 лева - тази задача не е решима.
    А на Naydenov 69 ще кажа, че баби живи нямам, лелите са ми живи и здрави. А защо това го твърдя:
    1. Многогодишен опит
    2. Прочети малко дори и търговски каталози на извсетни производители и виж кои модели до какви т-ри работят.
    3. Кой има по-висока отоплителна мощност? инверторния или неинверторния модел? И как се променя мощността спрямо външната температура?
    4. Образование
    5. Почти всеки, който се занимава с климатици в тази страна ме познава и знае как си върша работата
    Мога и още ама стига
    Хубав ден и дано съм помогнал донякъде в избора

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #11

    Re:Инвертор или конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth

    А на Naydenov 69 ще кажа...............................................
    1. Многогодишен опит
    2. Прочети малко дори и търговски каталози на извсетни производители и виж кои модели до какви т-ри работят.
    3. Кой има по-висока отоплителна мощност? инверторния или неинверторния модел? И как се променя мощността спрямо външната температура?
    4. Образование
    5. Почти всеки, който се занимава с климатици в тази страна ме познава и знае как си върша работата
    Мога и още ама стига
    Хубав ден и дано съм помогнал донякъде в избора
    Разсъждаваш като търговец,а не като ползвател.
    Аз на каталози не вярвам.Вярвам на изпитванията ,които съм правил с няколко модела/става въпрос за служебни климатици,които се подлагат на всякакъв тип гаври-една стотинка нямам в тях-инвертор МИДЕА,инвертор ПАНАСОНИК,конвенционален ОСАКА,инвертор ОСАКА,конвенционален МИДЕА,конвенционален ХАИЕР и конвенционален САНГ/-това бе по точката многогодишен опит.По точка 3 все едно да сравняваме моноинжекцион и пълен инжекцион при автомобилните двигатели-едните и другите имат +/-.По точка 4 -образование различно от хладилен техник.Лека вечер.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Инвертор или конвенционален

    Конвенционалният, за да топли в студ, трябва да се оразмери така, че мощността му при -15°, която е около 40% от мощността му, да е достатъчна за помещението. Той НЯМА откъде да вземе повече. Докато инверторът има възможност да работи доста над номинал при необходимост. Но правилно оразмерен конвенционален ще топли. Колко икономично е спорен въпрос (знам, че сега ще ме нападнеш - само отсега да предупредя, че няма да влизам отново в същия спор).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #13

    Re:Инвертор или конвенционален

    Искам да благодаря на модераторите за навременната поправка. П.с Не сте се смяли много,нали!?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Инвертор или конвенционален

    http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17791
    Погледни тази обява,човека е точен и сигурен и работи в бранша.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #15

    Re:Инвертор или конвенционален

    Браво Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 188
    Последно: 16-02-23, 08:58
  2. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 23:28
  3. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 15:51
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 17:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе