Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By VeleV.Klima
  • 2 Post By Kasap
  • 2 Post By dodo_pv
  • 1 Post By justify

Избор на климатик за дома

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #1

    Избор на климатик за дома

    Здравейте,
    Нужен ми е климатик за дома. Ето повече детайли по темата:
    1. Климатикът ще се ползва и за охлаждане, но основното му предназначение ще бъде за отопление през зимата.
    2. Ще се постави в хола, който е свързан с кухнята ( хол + кухня в едно).
    3. Размери: 3.4 x 7.9 x 2.6 (таван) = 70 куб.м
    4. Имам изолация на стените и тавана, която е вътрешна с дебелина от 2см. Допълнително съм сложил алуминиева дограма, която е еднокамерна.
    5. Стаята е с правоъгълни размери. На късата страна, където ще е климатикът, изложението е източно, дългата страна е с южно изложение, на запад - съсед, а на север е останалата част от апартамента. Подовата настилка е керамична.
    6. Живея на третия (последен) етаж в тухлена къща.
    7. В стаята има телевизор, лаптоп и рутер.
    8. Жилището се намира в Пловдив.
    9. Бюджетът не е строго фиксиран, а по-скоро плаващ. Отделил съм около 1500-2000лв, в които съм включил и монтажа. В случай, че имате някое неустоимо предложение, съм склонен да отделя и по-голяма сума. Качеството в случая е приоритет.
    Също така едно от основните ми питания е какъв размер да е климатикът (14ка, 16ка,18ка), тъй като не съм много в час с тези неща. Освен това се чудя дали 1 климатик ще ми свърши работа, или трябва да взема и втори такъв. Как ви се струва и вариантът за климатик+конвектор "Адакс" и кое от двете излиза по-изгодно откъм сметки. Основното ми притеснение е дали 1 климатик ще успее да поддържа нормална температура през зимата (около 22-23 градуса).
    Всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от Canar1912 Виж публикацията
    8. Жилището се намира в Пловдив.
    9. Бюджетът не е строго фиксиран, а по-скоро плаващ. Отделил съм около 1500-2000лв, в които съм включил и монтажа. В случай, че имате някое неустоимо предложение, съм склонен да отделя и по-голяма сума.
    Просто си плачеш за клима 2ра употреба. А неустоимото предложение, близо до изикванията и нуждите ти, възлиза на 2400 с монтаж и се нарича Нокрия майна.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Просто си плачеш за клима 2ра употреба. А неустоимото предложение, близо до изикванията и нуждите ти, възлиза на 2400 с монтаж и се нарича Нокрия майна.
    Втора употреба за нищо на света. Добре, а за около 2500лв. има ли конкурент на Нокрия. 500лв не са чак такъв проблем, ако климатикът си струва, все пак е дългосрочна инвестиция. А за тази кубатура какъв размер трябва да е? Може ли да ми предложиш конкретен модел на Нокрия-та.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от Canar1912 Виж публикацията
    Здравейте,
    Нужен ми е климатик за дома. Ето повече детайли по темата:
    1. Климатикът ще се ползва и за охлаждане, но основното му предназначение ще бъде за отопление през зимата.
    2. Ще се постави в хола, който е свързан с кухнята ( хол + кухня в едно).
    3. Размери: 3.4 x 7.9 x 2.6 (таван) = 70 куб.м
    4. Имам изолация на стените и тавана, която е вътрешна с дебелина от 2см. Допълнително съм сложил алуминиева дограма, която е еднокамерна.
    5. Стаята е с правоъгълни размери. На късата страна, където ще е климатикът, изложението е източно, дългата страна е с южно изложение, на запад - съсед, а на север е останалата част от апартамента. Подовата настилка е керамична.
    6. Живея на третия (последен) етаж в тухлена къща.
    7. В стаята има телевизор, лаптоп и рутер.
    8. Жилището се намира в Пловдив.
    9. Бюджетът не е строго фиксиран, а по-скоро плаващ. Отделил съм около 1500-2000лв, в които съм включил и монтажа. В случай, че имате някое неустоимо предложение, съм склонен да отделя и по-голяма сума. Качеството в случая е приоритет.
    Също така едно от основните ми питания е какъв размер да е климатикът (14ка, 16ка,18ка), тъй като не съм много в час с тези неща. Освен това се чудя дали 1 климатик ще ми свърши работа, или трябва да взема и втори такъв. Как ви се струва и вариантът за климатик+конвектор "Адакс" и кое от двете излиза по-изгодно откъм сметки. Основното ми притеснение е дали 1 климатик ще успее да поддържа нормална температура през зимата (около 22-23 градуса).
    Всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря
    Fujitsu General ASHG14LMCA
    fujitsu-general-ashg12ltca
    awhz14lbcnocria
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 27-06-14 в 21:14.
    mirandi одобрява това.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #5

    Отговор: Избор на климатик за дома

    подкрепям Велев за 12ltca , мисля че за Нокрията тези 70м3 са си малко подигравка с машината, можеш да погледнеш и това fujitsu-w28b

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    мисля че за Нокрията тези 70м3 са си малко подигравка с машината
    Така си мислиш, защото не си отоплявал последен етаж от къща. Имай предвид, че изолацията и дограмата на Canar1912 не са на ниво. Разбира се, ако иска да спести 200лв. и LT е вариант.
    avast3 и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #7

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Така си мислиш, защото не си отоплявал последен етаж от къща. Имай предвид, че изолацията и дограмата на Canar1912 не са на ниво. Разбира се, ако иска да спести 200лв. и LT е вариант.
    прав си , сега видях че има едва 2 см изолация и еднокамерна дограма , което си е почти като без изолация .

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Много зависи от изолацията на тавана. Отоплявам и охлаждам подобно помещение в Пловдив, около 60 кубиково, с дърта 12-ка на Панасоник. Преди полагането на изолацията на тавана, работеше в студеното до номинал. След полагане на подпокривна и таванска изолация, работи около минимума, който е истински. Новите европейски модели са с много високи минимуми. Да не се окаже, че нокрията ще работи предимно On-Off? Пловдивските зими станаха едни зими...
    V_Simeonov и avast3 харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Новите европейски модели са с много високи минимуми. Да не се окаже, че нокрията ще работи предимно On-Off?
    Всички предложени клими са с еднакви минимуми и биха работили така при ограничени топлозагуби. Ако се търсят по-комфортни параметри, то те не са сред европейските модели, а човека каза че не желае подходяща японка в този бюджет.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #10

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Canar1912, за Вашето помещение (условия) бих предложил следните машини:
    Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6
    Samsung AQV12KBBN~AQV12KBBX (Jungfrau-F)
    Fujitsu AS-W40B2
    Hitachi RAK50PPB~RAC50WPB Performance
    General Fujitsu ASHG14LUCA
    General Fujitsu ASHG12LTCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S~SRC50ZM-S Premium
    Но най-добре ще направите, да се доверите на читава фирма която да направи оглед на място и да Ви консултира.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Всички предложени клими са с еднакви минимуми и биха работили така при ограничени топлозагуби. Ако се търсят по-комфортни параметри, то те не са сред европейските модели, а човека каза че не желае подходяща японка в този бюджет.
    Човекът не желае втора употреба, доколкото разбрах. Продават се и нови японски модели, но цената им е поне двойна, сравнена с европейските и не се вписват в бюджета му. Сашо му е дал няколко европейски модела, които ще му свършат работа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Аз съм за тошибата предложена от Aleksandars.Може и фуджицуто за Япония.
    Този пост е редактиран от justify; 28-06-14 в 14:27.
    mirandi одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #13

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Разгледай характеристиките на този Mitsubishi MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE


  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #14

    Отговор: Избор на климатик за дома

    Благодаря за съветите, момчета, спрях се на Нокрията. Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение у дома
    От ivodivo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-15, 09:19
  2. Звукоизолация на дома
    От Krassy във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 21
    Последно: 11-01-11, 11:55
  3. Как е мултимедията в дома ви?
    От roumen68 във форум Анкети
    Отговори: 15
    Последно: 12-03-08, 14:39
  4. Продавам РС за дома или офиса 180лв
    От bogy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-07, 10:37
  5. Лазерен принтер за дома
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-05, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе